Ana içeriğe atla

BETA BERK BAYINDIR, EZHEL - CHİN TİKİ ŞARKI SÖZLERİ

 Beta Berk Bayındır & Ezhel - Chin Tiki Şarkı Sözleri

Müzik kariyerimi bitirecekmiş o

Yeraltı bombasının pimini çektim

Hasımım yapamadı dilimi sessiz

Ezilen adamlar kibirineydi


Ben istediğimi almasam da burada kalacağım hep

Beğenmeyenler çıkıp bana suçla bakacak

Kulaklığına pas değil, has ritim uğramakta

Camlar açmasan da hiç durma kapıda


Sevmediğin MC’ler homie seni ezdi

Bu yeraltı güldürüsü komik herif etti beni

Kötüleri geldi iyileri geçti buradan

Gül bahçesinde o dikeni seçti


Sıyırttırır hayat bana kafayı

Elime hiç su dökemezsin alıp maşrapaları

Yaşıtlarım henüz yalı alamamalı

Baba parasıyla para babası


10 freaky girls inside the Chin Tiki

Gecelerin vampiri

Yeraltı bombasının pimini çektim

Olduk Rap’in Kingpin’i

10 freaky girls inside the Chin Tiki

Gecelerin vampiri

Yeraltı bombasının pimini çektim

Olduk Rap’in Kingpin’i


Yanımdaki Beta baba

Erişiriz semalara

Bugünlere bedavadan

Gelinmedi sen ağlama

Meraklanma bayrak bizde

Çalışırız gayretlice belalara

Direniriz gayet biz de

Ne sahteyiz ne şaklaban


Ne şapkalar çıkardılar

Bizi görüp kimi dövündü ve

Kimi sövüp durdu

Kimi küsüp gönül koyup

Oyup da geçtik hepsini

Deli dolu, dedikodu

Ne rap nedir bilirler lan ne de hip-hop’u


Çıktık lambalardan cin gibi

Sanki Freestyle King 2

10 freaky girls inside the Chin Tiki

Tam derken ipleyecek aga kim bizi

Olduk Rap’in Kingpin’i

Sene 2002 verin

Muharrem’e martini

Rap’in Real Madrid’i

O ve Emrecan Smithy

Gecelerin vampiri

Adım çıkmış 9’a, inmez 8’e

Bu alemde tekiz, minnet duyamayız be size


10 freaky girls inside the Chin Tiki

Gecelerin vampiri

Yeraltı bombasının pimini çektim

Olduk Rap’in Kingpin’i

10 freaky girls inside the Chin Tiki

Gecelerin vampiri

Yeraltı bombasının pimini çektim

Olduk Rap’in Kingpin’iBeta Berk Bayındır & Ezhel - Chin Tiki Şarkı SöZleri Analizi

Şarkının Ana Teması:

 • Rap müzikte başarı ve zirveye ulaşma mücadelesi: Şarkıda Ezhel ve Beta Berk, rap müzikte yaşadıkları zorlukları, engelleri ve bu engelleri aşarak zirveye ulaşma mücadelelerini anlatıyorlar. Bu mücadelede maruz kaldıkları eleştiriler, haksızlıklar ve önyargılara da değiniyorlar.
 • Yeraltı rap kültürüne bağlılık: Şarkıda yeraltı rap kültürüne sıkça vurgu yapılıyor. Bu kültürün özgünlüğü, samimiyeti ve tabulara meydan okuyan tavrı öne çıkarılıyor.
 • Kendine güven ve inanç: Şarkıda Ezhel ve Beta Berk, yeteneklerine ve müziklerine olan inançlarını dile getiriyorlar. Eleştirilere ve zorluklara rağmen pes etmeden hedeflerine ulaşmaya kararlı olduklarını vurguluyorlar.

Duygu Analizi:

 • Başlangıç: Şarkı, hırslı ve kararlı bir tavırla başlıyor. Ezhel ve Beta Berk, rap müzikte zirveye ulaşma hedeflerini net bir şekilde dile getiriyorlar.
 • Orta: Şarkının ortasında, Ezhel ve Beta Berk maruz kaldıkları eleştirilerden ve haksızlıklardan bahsediyorlar. Bu durum öfke, hayal kırıklığı ve inat duygularını ortaya çıkarıyor.
 • Son: Şarkı, umutlu ve gururlu bir şekilde sona eriyor. Ezhel ve Beta Berk, tüm zorluklara rağmen hedeflerine ulaştıklarını ve rap müzikte zirveye yerleştiklerini dile getiriyorlar.

Anlatım Teknikleri:

 • Benzetmeler: Şarkıda birçok benzetme kullanılarak anlatım güçlendiriliyor. Örneğin, "Yeraltı bombasının pimini çektim" benzetmesiyle Ezhel ve Beta Berk'in rap müzikte yarattıkları etkiyi vurguluyorlar.
 • Metaforlar: Şarkıda kullanılan metaforlar da şarkının anlamını derinleştiriyor. Örneğin, "Gecelerin vampiri" metaforu Ezhel ve Beta Berk'in rap müzikteki karanlık ve gizemli imajlarını yansıtıyor.
 • Tekrar: Şarkıda bazı kelime ve cümlelerin tekrarlanması, dinleyicinin dikkatini çekmeye ve şarkının etkisini artırmaya yardımcı oluyor. Örneğin, "Chin Tiki" ve "Rap'in Kingpin'i" kelimeleri şarkıda sıkça tekrarlanıyor.

Kahraman:

Şarkının kahramanı Ezhel ve Beta Berk'tir. Bu iki rapçi, rap müzikte başarıya ulaşmak için mücadele eden ve bu yolda birçok zorlukla karşılaşan hırslı ve kararlı kişiler olarak tasvir ediliyor.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Chin Tiki: Şarkıda bahsedilen bir mekanın adı. Bu mekanın rap müzikle ve yeraltı kültürüyle bağlantılı olduğu düşünülüyor.
 • Yeraltı bombası: Ezhel ve Beta Berk'in rap müzikte yarattıkları etkiyi simgeleyen bir metafor.
 • Rap'in Kingpin'i: Ezhel ve Beta Berk'in rap müzikteki en önemli ve etkili kişiler olduğunu gösteren bir benzetme.
 • Freaky girls: Şarkıda bahsedilen gizemli ve çekici kadınlar.
 • Real Madrid: Rap müziğin en iyi ve en başarılı türü olduğunu gösteren bir benzetme.
 • Muharrem: Şarkıda bahsedilen bir kişi. Bu kişinin Ezhel ve Beta Berk'in yakın bir arkadaşı veya müzik yolculuğunda onlara destek olan biri olduğu düşünülüyor.
 • Emrecan Smithy: Şarkıda bahsedilen bir rapçi. Bu kişinin Ezhel ve Beta Berk'le aynı müzik çevresinden olduğu düşünülüyor.

Dikkat Çeken Mısralar:

 • "Müzik kariyerimi bitirecekmiş o Yeraltı bombasının pimini çektim" (Ezhel)
 • "Ben istediğimi almasam da burada kalacağım hep Beğenmeyenler çıkıp bana suçla bakacak" (Beta Berk)
 • "Kötüleri geldi iyileri geçti buradan Gül bahçesinde o dikeni seçti" (Ezhel)
 • "10 freaky girls inside the Chin Tiki Gecelerin vampiri" (Ezhel) - Bu mısralar, Ezhel ve Beta Berk'in gizemli ve çekici imajlarını ve rap müzikteki karanlık ve etkileyici tarzlarını vurguluyor.
 • "Sıyırttırır hayat bana kafayı Elime hiç su dökemezsin alıp maşrapaları" (Ezhel) - Bu mısralar, Ezhel'in rap müzikteki zorluklara ve engellere rağmen pes etmediğini ve mücadeleye devam ettiğini gösteriyor.
 • "Yaşıtlarım henüz yalı alamamalı Baba parasıyla para babası" (Beta Berk) - Bu mısralar, Ezhel ve Beta Berk'in rap müzikte başarıya ulaşmak için gösterdikleri emeği ve fedakarlığı vurguluyor.
 • "Yanımdaki Beta baba Erişiriz semalara Bugünlere bedavadan Gelinmedi sen ağlama Meraklanma bayrak bizde Çalışırız gayretlice belalara Direniriz gayet biz de Ne sahteyiz ne şaklaban" (Ezhel) - Bu mısralar, Ezhel ve Beta Berk arasındaki dostluğu ve rap müzikte birlikte ulaştıkları başarıları anlatıyor.
 • "Ne şapkalar çıkardılar Bizi görüp kimi dövündü ve Kimi sövüp durdu Kimi küsüp gönül koyup Oyup da geçtik hepsini Deli dolu, dedikodu Ne rap nedir bilirler lan ne de hip-hop’u" (Beta Berk) - Bu mısralar, Ezhel ve Beta Berk'in rap müzikte maruz kaldıkları eleştirilere ve önyargılara karşı koyuşlarını gösteriyor.
 • "Çıktık lambalardan cin gibi Sanki Freestyle King 2" (Beta Berk) - Bu mısralar, Ezhel ve Beta Berk'in rap müzikteki yeteneklerini ve özgün tarzlarını vurguluyor.

Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime:

 • Mücadele: Ezhel ve Beta Berk'in rap müzikte başarıya ulaşmak için verdiği mücadele.
 • Başarı: Ezhel ve Beta Berk'in rap müzikte ulaştığı başarılar.
 • Dostluk: Ezhel ve Beta Berk arasındaki dostluk.

Genel Mesaj ve Sonuç:

Beta Berk Bayındır & Ezhel - Chin Tiki şarkısı, rap müzikte başarıya ulaşmak için verilen mücadeleyi, bu yolda karşılaşılan zorlukları ve engelleri ve bu engelleri aşarak zirveye ulaşmanın verdiği gururu anlatan bir şarkıdır. Şarkının mesajı, inancın ve azmin her engelini aşabileceği ve rap müzik gibi zorlu bir alanda bile başarıya ulaşılabileceğidir.

Yorumlar

TÜM ZAMANLARIN EN POPÜLER ANALİZLERİ

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri Eğlendiriyor beni dedikodularınız Yüzüme gülüp ardımdan konuşmalarınız Ne gözünüz tutar ne de beddualarınız Çekemeyenler parti kursa kazanırsınız Görüyorum her köşe başında taklitimi Utanmadan bir de soruyor benziyoruz di mi Hadi canım hadi öteye hadi bas geri Takdir etmek isterdim bu vizyonsuz azmini Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç  Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bitmeyen bu enerci Yok bende olan yok sende Kalite gör sayemde Okunmaz esamen de Adımın geçtiği hiçbir yerde Ağzınla kuş tutsan İstiareye yatsan Cürmün kadar yer yakarsın canım,ateş olsan İkinci bir şansın Belki de olurdu Milyarda bir olsa da Hindistan’da doğsan Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bu bir enerci "Enercii" şarkısının başlangıcı, enerjisi ve hızlı ritmiyle dikkat çeken bir girişe sahiptir. Şarkı, ene

Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi

  Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi Bir garip aşık vardı Bir düğün günü vardı Gayri mahşere kaldı o sevda Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. Ne can kaldı ne canan Sanki olduk bir ziyan Bu şarkıymış bana kalan hatıra Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. YENİ ŞARKI >>> DOST ARARIM  << TIKLA Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkının başlangıcı, bir garip aşıkın ve bir düğün gününün anlatılmasıyla gerçekleşir. Bu, aşkın ve mutluluğun başlangıcını simgeler. Gelişme bölümünde, aşkın nazar değmesi ve büyülere maruz kalmasıyla birlikte yıkımı anlatılır. Bu, depremin yıkıcı etkisini simgeler. Sonuç bölümünde ise aşıkların birbirlerini kaybettikleri ve sadece şarkının ha

Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri

  Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri (feat. Melike Şahin) yine sabahın körü  göremeden önü aldım düldülü de vurdum yollara dara düşmeden düze çıkmıyor mu gönül bardağım da doludur ama içiyor puşt ömür yandı cihan bak bestesi mahur da mecnunum sırra erdim o uğurda gel de gör beni canım aşk neyledi  taştım bendimden yar çare zuhurda eksildi kafamda tahta değil matah da yaşamak, gülüm! bi’ kurtulsa kuşum kafesten karılsa deste bi daha!  sen seçtin, yazıldı yazgın olur mu dizgin o ata? anam anlarsın balık da kızgın hâlik de üzgün, yok hata!  dalavereyi bi’ bırak canım  biraz umut al hadi ne dünüm ne bu günüm kolay iflahım yok hani sen koy bir plak yine bana güllümü getir zaten zor hayat canım hele yalınız beter Söz / Lyrics: Mabel Matiz Beste / Music: Mabel Matiz Başlangıç Şarkının başlangıcı, adamın aşk acısını dindirmek için yollara düşmesiyle başlar. Adam, sevdiği kadını kaybettikten sonra kendini yalnız ve çaresiz hissediyor. Hayata dair umudunu yitirmiş ve bir çıkış yolu arıyor. Geliş

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözleri

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözlerinin Analizi Bilmez misin sen Seni en çok ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Çağlayıp dur şu döşümde Bazan hayalin düşümde Şu munzurun dağlarında Mor sümbülsün sen Mor sümbülsün sen Bazan hayalin düşümde Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şu dersimin dağlarında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkı, bir gencin sevdiği kıza olan aşkını anlatıyor. Şarkı, gencin kıza olan aşkının ne kadar büyük olduğunu ifade eden bir soruyla başlıyor: "Bilmez misin sen / Seni en çok ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben." Şarkı, gencin kıza olan aşkının fiziksel güzelliğiyle ilgili olduğunu ifade eden bir dörtlükle devam ediyor: "Tabiatın ortası

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri

  Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri Yollarına gül dizeyim, ver elin', ner'de? Al canımı, yıllarına sereyim, gitme Benim gönlüm sendedir, yâr, sendeki bende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Bu yol uzun, ben beklerim günahım neyse Sen canım' al, ben razıyım bir hazin söze Senin gönlün bendedir, yâr, bendeki sende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var, be güzelim? Senden güzeli mi var? Hikaye Kurgusu Şarkı, bir a

LEYLA ŞARKI SÖZLERİ - HOZAN HAMİD

Hozan Hamid - Leyla / Hewara Şarkı Sözleri Analizi Hewara leyla leyla Hewara leyla leyla Ez bum teyrak çeng brî Te dilê min hêla Leyla tu canî heyva şevanî B nav û nişanî Xudana xêla Kanîyak vînê j dilî za Hat ber mala te Dilê te têda raza Bî landka vîna te Tû hişyar neke J xewê raneka Jîn ne gelleke Min hemî da te ‘Esmanê dilî mje Tu na girnijî Di bumn tu girnije Te es krm rejî Kenya te xencer Awrya te cencer Dilê min ket ber Tu di min kujî Leyla tu canî befra çîyanî Leyla tu canî befra çîyani B nav û nişanî Xudana xêla Leyla dîyar be Bu dilî yar be Bumin ne mar be Di hizr û xewna da **Şarkının Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu:** Şarkı, başlangıcında Leyla'ya yönelik bir çağrı ve onun özlemini dile getirir. Gelişiminde duygusal bir ton hakimdir, aşk ve özlem teması güçlenir. Şarkının sonunda ise Leyla'nın sevgilisiyle birlikteliği arzusu vurgulanır. **Şarkının Konu Analizi:** Konu, aşk, özlem ve hasret üzerine odaklanır. Leyla'ya duyulan derin hisler ve onun sevgilisiyle bir

Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri

  Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri GİTTİĞİN YOLLARA DÖN BİR BAK  YOLLARINA TOZUN OLAYIM (KALAYIM)  AL BAĞRINA BAS BENİ  KADERİNDE YAZIN OLAYIM      BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  GÜLÜŞÜNE HAYRAN OLAYIM  EL ALEME (GET) HERKESE SOR BENİ  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM      SİLİNMEYEN ALIN YAZIMI  SEVDİM O ZALIMIN KIZINI  TAKVİMLERDE BULDUM ADINI  GÜLÜŞÜNE KURBAN OLAYIM    ASLINDA AŞK DEDİĞİM ŞEY VAR YA  BİR MASALDAN İBARET  BİR VAR MIŞ BİR YOKMUŞ  ASLINDA AŞK DEDİĞİN ŞEY   BİR YALANDAN İBARET  HA VARMIŞ HA YOKMUŞ  AMA GEL GELELİM Kİ GÜZELİM  BU AŞKLAR BİZE GÖRE DEĞİL  BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM   GİT BENİ KİME SORARSIN SOR  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM  BIRAK DA KADERİNDE YAZIN OLAYIM  BIRAK DA ALNINDA YAZIN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE SIZIN OLAYIM "Kurban Olduğum" şarkısı başlangıcı duygusal bir çağrışım ile başlar. Şarkının ilk bölümünde, kişi sevdiği kişiye hitap ederken onun yollarına dönmesini istiyor ve ona bağlılı

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin