Ana içeriğe atla

AYLIVA x APACHE 207 - Wunde Songtext ŞARKI SÖZLERİ

 AYLIVA x APACHE 207 - Wunde Songtext

Hoffentlich

Sieht sie nicht aus wie ich

Mag nicht, was ich mag

Redet nicht den ganzen Tag

Weiß sie, dass du an mich denkst?

Glaubt sie, dass sie dich gut kennt?

Mh-hm, sie bleibt dir nur fremd

Sie bleibt dir nur fremd


War das nur ein One-Night-Stand

Oder glaubst du, dass sie um dich kämpft?

Tu doch bitte nicht verliebt, wenn du sie nicht liebst

Ich glaub' dir kein Wort, weil du immer lügst

Wann wird sie das wissen? Sag mir, wann?

Dass du mich noch nicht vergessen kannst

Wann wird sie das wissen? Sag mir, wann?

Sag mir, wann?


Ich weiß, dass du immer allein bist

Egal, wer dich grade einnimmt

Und immer, wenn du heimgehst

Weiß ich genau, dass ich dir fehl'

Wenn du zurück bist, ich wunder', wunder' mich dann nicht

Ich wunder', wunder' mich dann nicht

Ich wunder', wunder' mich dann nicht, mich dann nicht


Bitte wunder dich nicht

Der rote Lippenstift ist von einer andern Frau

Weit und breit kein Kummer in Sicht

Denn das mit uns war zwar echt

Aber nur ein schlechter Traum bei Nacht

Baby, mir ist kalt

Ja, sie liegt in meinen Arm'n

Wieso wird es nicht warm? Fuck

Eh-heh, ist doch immer das Gleiche

Oh, Baby, tagein, tagaus

Ich parke wieder mal in irgend 'ner Einfahrt

Der weiße Lambo steht vor einem schwarzen Haus

Und jetzt frag mich, ob sie dasselbe geben kann, was du mir gegeben hast

Mit dir flieg' ich zu hoch, mit dir fall' ich zu tief, dis ist zu intensiv


War das nur ein One-Night-Stand

Oder glaubst du, dass sie um dich kämpft?

Tu doch bitte nicht verliebt, wenn du sie nicht liebst

Ich glaub' dir kein Wort, weil du immer lügst

Wann wird sie das wissen? Sag mir, wann?

Dass du mich noch nicht vergessen kannst

Wann wird sie das wissen? Sag mir, wann?

Sag mir, wann?


Es kann schon sein, dass ich allein bin

Egal, wer mich grade einnimmt

Doch immer, wenn du heimgingst

Wusst ich genau, dass du hier fehlst

Wenn du zurück bist, ich wunder', wunder' mich dann nicht

Ich wunder', wunder' mich dann nicht

Ich wunder', wunder' mich dann nicht, mich dann nicht

Ich weiß, dass du immer allein bist

Egal, wer dich grade einnimmt

Und immer, wenn du heimgehst

Weiß ich genau, dass ich dir fehl'

Wenn du zurück bist, ich wunder', wunder' mich dann nicht

Ich wunder', wunder' mich dann nicht

Ich wunder', wunder' mich dann nicht, mich dann nicht


Ahh, ahh

Ah-ah-ahh, ahh

Ahh, ahh

(Wenn du zurück bist, ich wunder', wunder' mich dann nicht)

(Ich wunder', wunder' mich dann nicht)

Ah-ah-ahh, ahhAYLIVA x APACHE 207 - Wunder Şarkı Analizi

Şarkının Ana Teması:

 • Aşk acısı ve ihanet: Şarkı, bir ilişkinin bitmesi sonrası yaşanan acıyı ve ihanetin yarattığı duygusal karmaşayı anlatıyor. Şarkıdaki kadın, eski sevgilisinin yeni partneriyle yaşadığı ilişkiye şahit oluyor ve bu durum onu derinden etkiliyor.

Duygu Analizi:

 • Başlangıç: Şarkı, tedirginlik ve umutsuzluk duygularıyla başlıyor. Kadın, eski sevgilisinin yeni partneriyle nasıl göründüğünü merak ediyor ve onu hala sevdiğini itiraf ediyor.
 • Orta: Şarkının ortasında öfke ve kırgınlık duyguları ön plana çıkıyor. Kadın, eski sevgilisinin ihanetine uğradığını ve ona yalan söylediğini hissediyor.
 • Son: Şarkı, kabullenme ve hüzün duygularıyla bitiyor. Kadın, ilişkinin bittiğini kabul ediyor ve eski sevgilisini unutmaya çalışıyor.

Anlatım Teknikleri:

 • Benzetme: "Der rote Lippenstift ist von einer andern Frau" (Kırmızı ruj başka bir kadından) benzetmesi, kadının eski sevgilisinin ihanetini ve yeni partneriyle yakınlığını tasvir etmek için kullanılıyor.
 • Metafor: "Mit dir flieg' ich zu hoch, mit dir fall' ich zu tief" (Seninle çok yükseğe uçuyorum, seninle çok derine düşüyorum) metaforu, kadının eski sevgilisiyle yaşadığı yoğun ve tutkulu ilişkiyi anlatıyor.
 • Tekrar: "Ich wunder', wunder' mich dann nicht" (Merak etmiyorum) mısraı, kadının eski sevgilisine hala bağlı olduğunu ve onu unutamadığını vurguluyor.

Kahraman ve Duyguları:

 • Şarkıdaki kahraman, eski sevgilisinin ihanetine uğramış ve terk edilmiş bir kadın. Duyguları öfke, kırgınlık, hüzün ve umutsuzluk arasında değişiyor.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Wunder: Merak, şaşırma, hayret etme. Şarkıda, kadının eski sevgilisinin yeni partneriyle yaşadığı ilişkiye duyduğu şaşkınlığı ve merakı ifade ediyor.
 • Lügner: Yalancı. Şarkıda, kadının eski sevgilisine duyduğu güvensizliği ve ona olan inancını kaybetmesini temsil ediyor.
 • Kalt: Soğuk. Şarkıda, kadının eski sevgilisine karşı hissettiği duygusal soğukluğu ve mesafeyi ifade ediyor.
 • Lambo: Lüks bir araba markası. Şarkıda, kadının eski sevgilisinin maddi varlığını ve gösterişçiliğini temsil ediyor.

Dikkat Çeken Mısralar:

 • "War das nur ein One-Night-Stand?" (Bu sadece bir tek gecelik ilişkiydi mi?) Bu mısra, kadının eski sevgilisinin ona karşı olan duygularının ne kadar samimi olduğunu sorguluyor.
 • "Wann wird sie das wissen? Sag mir, wann?" (Ne zaman anlayacak? Bana söyle, ne zaman?) Bu mısra, kadının eski sevgilisinin hala onu sevdiğine dair umudunu ve onu geri kazanma arzusunu ifade ediyor.
 • "Es kann schon sein, dass ich allein bin" (Yalnız olmam da mümkün) Bu mısra, kadının eski sevgilisini unutmaya çalışmasına rağmen hala yalnızlık ve üzüntü hissettiğini gösteriyor.

Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime:

 • Acı: Eski sevgiliye duyulan özlem ve ihanetin yarattığı duygusal acı.
 • Yalan: Güven zedelenmesine ve umutsuzluğa yol açan yalan ve aldatma.
 • Kabullenme: İlişkinin bittiğini ve eski sevgilisini unutmanın zamanının geldiğini kabullenme.

Genel Mesaj ve Sonuç:

"Wunder" şarkısı, aşk acısı ve ihanetin yarattığı duygusal karmaşayı anlatan güçlü bir şarkıdır. Şarkıdaki kadın, eski sevgilisinin ihanetine uğradıktan sonra öfke, kırgınlık ve hüzün gibi duygularla boğuşuyor. Ancak zamanla acısını kabullenmeyi ve onu unutmaya çalışmayı öğreniyor.

Yorumlar

AYIN POPÜLER ANALİZLERİ

ABLAN TAŞ GİBİ ŞARKI SÖZLERİ - GİZO

  Gizo'dan yeni şarkı "Ablan Taş Gibi"! Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma temalı bu şarkı, dinleyenleri motive edecek. Gizo - Ablan taş gibi Şarkı Sözleri Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Taş taş gibiyim de taş taş Çıtır gibiyim kaymak gibiyim Tüm ortaklarımın dilindeyim Ben her zaman yerimdeyim Asaletim fakir ruhunla kıyaslanamaz Seninle yan yana mı asla kapsayamaz Ki ben sizin gibi değilim çabulcu Hiç biriniz bu güzel fiziğimi yok sayamaz sizin o abartı makyajınız suratınızdan taşmış Beni görenler diyor abla harbiden taşmış Bütün ortaklarım taşmış sinirden öfkeden Beni yenemezsiniz taki ben ölmeden Söz beste kime ait: Şenol Evgi Aranje; Efekan Ünlü Mix mastering; Tarık Çetin Görüntü Yönetmeni- Tuncay Evgi Kurgu&Color- Moran Yapım- EVG M

EMRE FEL - SANA EL PENÇE DURMAM (CAN EVİMDE BİR TELAŞ) SÖZLERİ

 Emre Fel - Sana El Pençe Durmam Şarkı Sözleri Can evimde bi’ telaş, yangın Beni sarmalasan durmaz Sel olur da cayamam yalnız Beni masum ele koyman  Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım  Meftun anacım, yorgun  Bu zararı ziyanı sorma  Perişanım âyan, soldum  Sana el pençe durmam Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım Söz Müzik Kime Ait: Emre Fel Kayıt/Düzenleme : Emre Fel Elektro Gitar : Özgür Yağcı Mix : Emre Fel Master : Çağan Tunalı Yapım : Hoze Müzik Yapım : Hoze Sana El Pençe Durmam Şarkı Analizi Ana Tema: Aşk acısı ve sevdiğinin ilgisizliği karşısında duyulan kırgınlık ve çaresizlik. Duygu Analizi: Başlangıç: Şarkı, "

GEYLANİ İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Geylani İlahi Sözleri Analizi hayran hayran gel kurban kurban gel bazem bazem gel canım canım gel hayran oldum sana kurban olam sana Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Sultanım gelsene Şu Gönlüme girsene Bir nazarcık etsene Ya Allah desene Ruhuma el versene  Alıp ta götürsene  Meyyi deryana daldım  Bir damla aşk versene  Nice hamdu sena Olsun o yaradana Salât selamlar olsun O Resulü Zişana Seni bize hem seyda Hem pir yaptı meydana  Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Ya Nuri nurani  Ya Bazu ya Geylani  Eya Kutbu RRabbani  Celb ediyor Ruhani Davasıdır beyani  Sünnet ile Kur'an-i Gel kurban gel gönlüme  Ya Bazu ya Geylani  Aşıkların deryası Ebu salih babası Fatımadır anası Muhammed tir atası Bülbüllerin

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

Era7capone ft. NASTEISHA - İNTİHAR ŞARKI SÖZLERİ

 Era7capone ft. NASTEISHA - İNTİHAR ŞARKI SÖZLERİ bebek nerdesin kim bilir kimlerlesin bu çantanın derisi için 8 hayvan öldü özel tasarım hermesin benim elim belimde gözler üzerimde dedim kero artık herkesin sahip çıktım beynime 20k harcadım boynumda ki chainime kuş tepedeyim geç kaldım istinyede dateime dedim bi dilek dile dilediğin olsun diye gezdim kurşun geçirmeyen bi çelik yelik ile seni sevmek bi intihar sevmemek değil ihtimal bile bağlanmak ister misin tas kafalı bi katile kayan yıldızların hatrına bize bi şans dile bebek çıkıyoruz sonu olmayan bi tatile tek bi şüphe bütün doğruları öldürür diledim alllahtan umarım son kez gördürür seni olurda başka biriyle görmek söyle kaç gece de bana kaç sigara söndürür ### Şarkının Ana Teması "İntihar" şarkısının ana teması, aşkın getirdiği acı, belirsizlik ve umutsuzluktur. Şarkı, sevgilinin yokluğunda yaşanan duygusal çöküntüyü ve bu aşkın bir intihar kadar tehlikeli olduğunu vurgulamaktadır. ### Duygu Analizi - **Başlangıç**: Şa

SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN

  "Söyle Yarim Söyle" şarkısı, sevgilinin güzelliğini ve ona duyulan hayranlığı anlatan etkileyici bir eser. Aşk, hayranlık ve güzellik temalarını işleyen şarkı, dinleyicileri sevgilinin eşsizliğine ve kalbe doğan etkisine inandırıyor. SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN GÜLLERDE UTANIR LAL OLUR DİLİ SEYREDEN MELEK DER GÜL CEMALİNİ GÜLÜNCE YEDİ RENK ACAR YÜZÜNDE YÜRÜYÜŞÜ EDA SESİNDE AHENK NAKARAT SÖYLE YARİM SÖYLE SENDEN GÜZELİ VAR MI BİR DE BENİM GÖZÜMDEN BİR BAK KENDİNE AY GİBİ GECEME GÜN GİBİ YÜZÜME SENİN GİBİ DOGAN VAR MI GÖNLÜME Söyle Yarim Söyle Şarkı Analizi: Ana Tema: Sevgilinin güzelliği ve ona duyulan hayranlık Sevgilinin eşsizliği ve benzersizliği Sevgilinin kalbe doğan etkisi Duygu Analizi: Hayranlık Aşk Övgü Mutluluk Gurur Anahtar Kelimeler ve Anlamları: Yarim: Sevdiğim, canım Güzel: Görünüşü hoş olan, çekici Gül: Güzellik, neşe simgesi Yedi renk: Gökkuşağı, çeşitlilik, mükemmellik Ay: Işık kaynağı, aydınlık, güzellik Güneş:

FADIL AYDIN - İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİ ŞARKI SÖZLERİ

  Fadıl Aydın - İki Gözümün Çiçeği Şarkı Sözleri Analizi Bilemezsin ne sırlar var saklıdır Tebessümün aşıkların hakkıdır Mazlum masum hali yar yandırır Geliyor iki gözümün çiçeği nakarat  Sarı cübbe giymiş yar üstüne Kurban olam sürme çekmiş gözüne Gül dalını tutuşturmuş eline Geliyor iki gözümün çiçeği Beley kurban başım gözüm üstüne Ağam gitti sen su serptin gönlüme Bak aşıklar ömrün sermiş önüne Geliyor iki gözümün çiçeği İlahi Analizi: İki Gözümün Çiçeği Ana Tema: Sultan Şeyh Seyyid Muhammed Saqi el Hüseyni Hazretlerine duyulan sevgi ve bağlılık Duygu Analizi: Sevinç Heyecan Hasret Aşk Teslimiyet Minnettarlık Anlatım Teknikleri: Mecaz Teşbih Abartma Tekrar Sembol Kahraman ve Duyguları: Kahraman: Mürit (Şeyh'e bağlı olan kişi) Duyguları: Sevgi, özlem, coşku, teslimiyet, minnettarlık Anahtar Kelimeler ve Anlamları: İki Gözümün Çiçeği: Sultan Şeyh'in bir lakabı, onun gözünün güzelliğini ve önemini vurgular. Tebessüm: Sultan Şeyh'in yarattığı mutluluğu

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Gamze Şeker - Ayşem Şarkı Sözleri

  Gamze Şeker - Ayşem Şarkı Sözleri Analizi Yanağune vuruyida Ayşem yazmanun ali Yanağune vuruyida Ayşem yazmanun ali Elbet dünyada kalur Elbet dünyada kalur Yalan dünyanun mali oy oy  Nasil çikaracağum ha bu uzun kışlari Nasil çikaracağum ha bu uzun kışlari Uyandurun ayşemi yaylalarun kuşlari Kaçkarlarun kuşlari oyy oy Sorarum çobanlara da yükseklerde kar var mi Almanyadan gelenler Ayşemden haber var mi Ey çeşme yeşil çeşme geldi mi yarum sana Ey çeşme yeşil çeşme geldi mi yarum sana Sabah rüzgari vursun oy ayşemun saçlarine  Aklaşan saçlarina oy oy  Ey çeşme yeşil çeşme geldi mi yarum sana Ey çeşme yeşil çeşme geldi mi yarum sana Sabah rüzgari vursun oy ayşemun saçlarine  Aklaşan saçlarina oy oy Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu nasıldır? Şarkı, bir sevgiliden ayrılan bir adamın duygularını anlatarak başlar. Aşık olduğu kadının yanağının yazın yanan güneş gibi al al olduğunu söyler. Bu, onun güzelliğini ve aşkını temsil eder. Ancak, bu güzellik ve aşk, "yalan dünya"nı

KESKİN - DOMDOM ŞARKI SÖZLERİ

 Keskin - DOMDOM Şarkı Sözleri Kardeşlerim bacağına birakır dom dom Kirazlık safari sağ taraf hong kong Yala ve yapıştır tek topu 10 ton Sokaklara tastik adliyede DIz vede hızlı bu mahallede rambom Abilerim katil dostlar fantom Gözümü kamaştır sömekleri mor mor Presle vakumla yeni rota London Yapmış inan bu kader bize beste Siktir et oğlum kader de ve yesle Öderim o borcu baba son nefeste Aslan yakışmaz kafeste Saydım haram para deste Çakmağı vur vede iyice nefesle Dayılan efelen çık bi hevesle 1i ben 9u hapiste Hayallerim yıkılır kaldıramam oradan Koştururum duramam paket olmam olanak Kaybettim vicdanı arasamda bulamam 14lü silahımsa vurabilir 10 adam Yürütürüm inan bütün tüfekleri karadan Herkese yaptim bi kendime yapamam O sesi kes öl kaldırımda yatarak Altıncıyı söndür yedinciyi yakarak Keskin - DOMDOM Şarkı Analizi Şarkının Ana Teması: Zorlu bir mahallede büyümenin ve hayatta kalmanın zorlukları Suç, şiddet ve yoksullukla dolu bir ortamda hayallerini kurma ve onları gerçekleştir