Ana içeriğe atla

Şam - S2M UP ŞARKI SÖZLERİ

Şam - S2M UP ŞARKI SÖZLERİ

GEL BURAYA KÜÇÜK KEREMCİK

SANIRIM KORTUĞUN OLDU

BUSEFER HEDEFİM SENSİN

NAMLUNUN UCUNA KOYDUM

Ağlamışsın lan Heycandan 

Aj da ablan Çok mu dokundu 

Popçusun kanıtı tayKan

Yaram Tarkan mı oldun klik bum


BOKSUN

PAÇASINDAN DAMLADIN TEPİN ÇOK BENZİYORSUN

DOYSUN 

BİR TEK SENİN KARNIN EKMEĞE TERKETTİĞİN ORDUN

NOLDU KLİPLERİNDE ZENGİN ÇOCUĞU OYNUYORDUN

BORCUN

BIRIKMIŞ NİYE FATURANI ÖDEMİYORSUN  


AL lan BU

DOLANDIRDIIIIĞIIIIIN O

  DOSTUNDAN KAPAK  

BAK UTANARAK

BOYNUNA DOLAMAM GEREK YOK ZATEN BU ENAYİ YAPIŞTIRMIŞ BOYNUNA DOLAR 

BOYNUNDA DOLAR 

EURO YEN                                                                                                                                                                                                      

PARANI VERİYOR MU HER SİKEN

BERBERİN KİMSE DEĞİŞ ACİLEN

YAKINDA NORM ENDERE DÖNÜCEN


SANAR KAMİL KENDİNİ KURT COBAIN

AMA GÖSTERMİYCEM SANA 27 Nİ

BAĞLAR TEKRAR GÖT GÖBEĞİN

HEYCANINI KAYBETTİN ARTIK YENİ GELİN FAZLA

EGO YAPAR KIRRREEEK COCAINE

VE SONRA UYANINDIR SENİ BİRİ GELİP

BİRİ GİDER SANIRIM SENSİN O BU SEFER BİTİK HERİF


Hepiniz Klonsunuz ama g değilsiniz

RAPİNİZ ENDÜSTRİ SOKAKTA EZİKSİNİZ

KÖPEK DİİL ENİKSİNİZ TASMA TUTAR KLON G

sevmem osc severim OCB


10 miligram 

1 51

PANGO GEÇ AYNIYI YAP

AFERİN LAN AYNISI

ÖZGÜNÜZ BİZ ÖVGÜYE AL

MUTLU OL

ÜZGÜNÜM BRO SAHTESİNİZ

KENDİN OL. 

 hundred K gece konseri YAP

YÜZDE ELLİYİ AL KALANI PATRONA BIRAK

10 PANGOYA VER 20 TORBACIYA

DAHA BORÇLARIN VAR BEKOM AÇ KALACAK

 

GENİŞ LEMİŞ BURUN DELİK LERİN

BEYNİN AÇILIR VERİİM OTRİVİİN

YÜZDE BİR KOK 99 SPEED

OLMAYAN AKLINI BIRAKTIN TABAKTA SİKİK


NE AYAK LAN O BAD BOY DÖVMESİ

PAPİ ABİN Mİ PUFF DADDY TRİP İSTANBUL NO DIDY

TAYFANIZIN İÇİ PEDOFİLİ

NASIL YÜZÜNE BAKIYOR ANLAMADIM ROOCKİE


 HALA 

AKLIM HİÇ ALMAZ BU NASIL DAVA BULANDI MİDEM

100 TANE SİKİM OLSADA O HPV TİPLİYİ BİR KERE SİKMEM 

BU NASIL YOKLUK DOSTUN ÇOCUK MU SEVİYORMUŞ

VE HALA YANINDA AMINA KOYDUĞUM MICKY MOUSEU


WACKSİN en büyük hitin çalıntı

Yeni manitan mı jeffredd

Gerçektende çok yakıştın

Gerçek yok yüzde yüz cap rap

Hep o abin alıştırdı 

Kariyerini oluşturur

Stüdyomuzun atıkları

Henüz ufak bi toydu o

Hayır ohash değil pango

dedim gel kardeşim çalış

Adam olursun belki koç

Fakat lavuk Beat yapmıyor

Story atmak tek işi

Dedim influcer olacaksan

Başka bi kapıyı denemelisin

Zeybik arıyor nerdesin pango

Yine mi bu akşam motivedesin

Nasıl aldınız birlikte Banyo 

Çok yumuşaksınız söyledi mi biri

SABUN YERE DÜŞTÜ ALDIN MI PANGO

DİKKAT ET AYAĞIN ÇOK KAYMASIN

BİRBİRİNİZİ SİKİP PR İÇİN Mİ OLDUNUZ TİKTOKÇU TASMALISI RAPİN BAKKALISIN


 ### Şarkının Ana Teması

Şarkının ana teması, müzik dünyasında bir hesaplaşmayı ve sert eleştiriyi konu alıyor. Şarkıcı, karşı tarafa yönelik ağır eleştirilerde bulunarak, onun sahtekarlığını ve başarısızlıklarını ortaya koyuyor.


### Duygu Analizi

- **Başlangıç:** Şarkının başlangıcında öfke ve küçümseme hakim. Karşı tarafa yönelik sert ifadeler ve küçültücü tavırlar belirgin.

- **Orta Kısım:** Ortalarda şarkının tonu agresif ve sert bir şekilde devam ediyor. Karşı tarafın eksiklikleri ve sahtekarlıkları detaylandırılıyor.

- **Son:** Şarkının sonunda da sertlik devam ediyor. Karşı tarafın kişisel ve mesleki başarısızlıkları yine sert bir dille eleştiriliyor. Bir aşağılama ve küçümseme havası korunuyor.


### Anahtar Kelimeler ve Anlamları

- **Keremcik:** Küçümseyici bir ifade, hedef alınan kişinin küçümsendiğini belirtiyor.

- **Busefer Hedefim Sensin:** Hedef alınan kişiye yönelik doğrudan bir tehdit ve meydan okuma.

- **Kok (Cocaine) ve Speed:** Uyuşturucu kullanımına atıfta bulunarak, karşı tarafın kötü alışkanlıklarını ve düşüşünü vurguluyor.

- **Pedofili:** Ciddi bir suçlama ve aşağılama, karşı tarafın ahlaki değerlerini sorguluyor.

- **Wack:** Rap müziğinde vasat ya da kötü anlamına gelen bir terim, karşı tarafın müziğinin kalitesiz olduğunu belirtiyor.

- **Influcer:** Sosyal medyada etkili kişi, müzik kariyerinden uzaklaştığını ve sosyal medya ile uğraştığını ima ediyor.


### Dikkat Çeken Mısralar

- **"SANAR KAMİL KENDİNİ KURT COBAIN AMA GÖSTERMİYCEM SANA 27 Nİ":** Kendini ünlü ve trajik bir figür olarak gören kişinin bu hayalini gerçekleştiremeyeceği vurgulanıyor.

- **"NE AYAK LAN O BAD BOY DÖVMESİ":** Karşı tarafın sahte imajı ve kimliğine yönelik bir eleştiri.

- **"SABUN YERE DÜŞTÜ ALDIN MI PANGO":** Hapishane kültürüne göndermeyle, karşı tarafın zayıflığı ve güvenilmezliği ima ediliyor.


### Genel Mesaj ve Sonuç

Şarkı, hedef alınan kişinin sahte, başarısız ve güvenilmez olduğunu vurguluyor. Şarkıcı, sert ve doğrudan eleştirilerle karşı tarafın zayıflıklarını, sahtekarlıklarını ve hatalarını gözler önüne seriyor. Şarkının genel tonu, meydan okuma ve küçümseme içeriyor. Sonuç olarak, şarkıcı kendi üstünlüğünü ve doğruluğunu, karşı tarafın ise yetersizliğini ve sahtekarlığını savunuyor.Yorumlar

AYIN POPÜLER ANALİZLERİ

ABLAN TAŞ GİBİ ŞARKI SÖZLERİ - GİZO

  Gizo'dan yeni şarkı "Ablan Taş Gibi"! Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma temalı bu şarkı, dinleyenleri motive edecek. Gizo - Ablan taş gibi Şarkı Sözleri Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Taş taş gibiyim de taş taş Çıtır gibiyim kaymak gibiyim Tüm ortaklarımın dilindeyim Ben her zaman yerimdeyim Asaletim fakir ruhunla kıyaslanamaz Seninle yan yana mı asla kapsayamaz Ki ben sizin gibi değilim çabulcu Hiç biriniz bu güzel fiziğimi yok sayamaz sizin o abartı makyajınız suratınızdan taşmış Beni görenler diyor abla harbiden taşmış Bütün ortaklarım taşmış sinirden öfkeden Beni yenemezsiniz taki ben ölmeden Söz beste kime ait: Şenol Evgi Aranje; Efekan Ünlü Mix mastering; Tarık Çetin Görüntü Yönetmeni- Tuncay Evgi Kurgu&Color- Moran Yapım- EVG M

EMRE FEL - SANA EL PENÇE DURMAM (CAN EVİMDE BİR TELAŞ) SÖZLERİ

 Emre Fel - Sana El Pençe Durmam Şarkı Sözleri Can evimde bi’ telaş, yangın Beni sarmalasan durmaz Sel olur da cayamam yalnız Beni masum ele koyman  Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım  Meftun anacım, yorgun  Bu zararı ziyanı sorma  Perişanım âyan, soldum  Sana el pençe durmam Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım Söz Müzik Kime Ait: Emre Fel Kayıt/Düzenleme : Emre Fel Elektro Gitar : Özgür Yağcı Mix : Emre Fel Master : Çağan Tunalı Yapım : Hoze Müzik Yapım : Hoze Sana El Pençe Durmam Şarkı Analizi Ana Tema: Aşk acısı ve sevdiğinin ilgisizliği karşısında duyulan kırgınlık ve çaresizlik. Duygu Analizi: Başlangıç: Şarkı, "

GEYLANİ İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Geylani İlahi Sözleri Analizi hayran hayran gel kurban kurban gel bazem bazem gel canım canım gel hayran oldum sana kurban olam sana Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Sultanım gelsene Şu Gönlüme girsene Bir nazarcık etsene Ya Allah desene Ruhuma el versene  Alıp ta götürsene  Meyyi deryana daldım  Bir damla aşk versene  Nice hamdu sena Olsun o yaradana Salât selamlar olsun O Resulü Zişana Seni bize hem seyda Hem pir yaptı meydana  Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Ya Nuri nurani  Ya Bazu ya Geylani  Eya Kutbu RRabbani  Celb ediyor Ruhani Davasıdır beyani  Sünnet ile Kur'an-i Gel kurban gel gönlüme  Ya Bazu ya Geylani  Aşıkların deryası Ebu salih babası Fatımadır anası Muhammed tir atası Bülbüllerin

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

Era7capone ft. NASTEISHA - İNTİHAR ŞARKI SÖZLERİ

 Era7capone ft. NASTEISHA - İNTİHAR ŞARKI SÖZLERİ bebek nerdesin kim bilir kimlerlesin bu çantanın derisi için 8 hayvan öldü özel tasarım hermesin benim elim belimde gözler üzerimde dedim kero artık herkesin sahip çıktım beynime 20k harcadım boynumda ki chainime kuş tepedeyim geç kaldım istinyede dateime dedim bi dilek dile dilediğin olsun diye gezdim kurşun geçirmeyen bi çelik yelik ile seni sevmek bi intihar sevmemek değil ihtimal bile bağlanmak ister misin tas kafalı bi katile kayan yıldızların hatrına bize bi şans dile bebek çıkıyoruz sonu olmayan bi tatile tek bi şüphe bütün doğruları öldürür diledim alllahtan umarım son kez gördürür seni olurda başka biriyle görmek söyle kaç gece de bana kaç sigara söndürür ### Şarkının Ana Teması "İntihar" şarkısının ana teması, aşkın getirdiği acı, belirsizlik ve umutsuzluktur. Şarkı, sevgilinin yokluğunda yaşanan duygusal çöküntüyü ve bu aşkın bir intihar kadar tehlikeli olduğunu vurgulamaktadır. ### Duygu Analizi - **Başlangıç**: Şa

SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN

  "Söyle Yarim Söyle" şarkısı, sevgilinin güzelliğini ve ona duyulan hayranlığı anlatan etkileyici bir eser. Aşk, hayranlık ve güzellik temalarını işleyen şarkı, dinleyicileri sevgilinin eşsizliğine ve kalbe doğan etkisine inandırıyor. SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN GÜLLERDE UTANIR LAL OLUR DİLİ SEYREDEN MELEK DER GÜL CEMALİNİ GÜLÜNCE YEDİ RENK ACAR YÜZÜNDE YÜRÜYÜŞÜ EDA SESİNDE AHENK NAKARAT SÖYLE YARİM SÖYLE SENDEN GÜZELİ VAR MI BİR DE BENİM GÖZÜMDEN BİR BAK KENDİNE AY GİBİ GECEME GÜN GİBİ YÜZÜME SENİN GİBİ DOGAN VAR MI GÖNLÜME Söyle Yarim Söyle Şarkı Analizi: Ana Tema: Sevgilinin güzelliği ve ona duyulan hayranlık Sevgilinin eşsizliği ve benzersizliği Sevgilinin kalbe doğan etkisi Duygu Analizi: Hayranlık Aşk Övgü Mutluluk Gurur Anahtar Kelimeler ve Anlamları: Yarim: Sevdiğim, canım Güzel: Görünüşü hoş olan, çekici Gül: Güzellik, neşe simgesi Yedi renk: Gökkuşağı, çeşitlilik, mükemmellik Ay: Işık kaynağı, aydınlık, güzellik Güneş:

FADIL AYDIN - İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİ ŞARKI SÖZLERİ

  Fadıl Aydın - İki Gözümün Çiçeği Şarkı Sözleri Analizi Bilemezsin ne sırlar var saklıdır Tebessümün aşıkların hakkıdır Mazlum masum hali yar yandırır Geliyor iki gözümün çiçeği nakarat  Sarı cübbe giymiş yar üstüne Kurban olam sürme çekmiş gözüne Gül dalını tutuşturmuş eline Geliyor iki gözümün çiçeği Beley kurban başım gözüm üstüne Ağam gitti sen su serptin gönlüme Bak aşıklar ömrün sermiş önüne Geliyor iki gözümün çiçeği İlahi Analizi: İki Gözümün Çiçeği Ana Tema: Sultan Şeyh Seyyid Muhammed Saqi el Hüseyni Hazretlerine duyulan sevgi ve bağlılık Duygu Analizi: Sevinç Heyecan Hasret Aşk Teslimiyet Minnettarlık Anlatım Teknikleri: Mecaz Teşbih Abartma Tekrar Sembol Kahraman ve Duyguları: Kahraman: Mürit (Şeyh'e bağlı olan kişi) Duyguları: Sevgi, özlem, coşku, teslimiyet, minnettarlık Anahtar Kelimeler ve Anlamları: İki Gözümün Çiçeği: Sultan Şeyh'in bir lakabı, onun gözünün güzelliğini ve önemini vurgular. Tebessüm: Sultan Şeyh'in yarattığı mutluluğu

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Gamze Şeker - Ayşem Şarkı Sözleri

  Gamze Şeker - Ayşem Şarkı Sözleri Analizi Yanağune vuruyida Ayşem yazmanun ali Yanağune vuruyida Ayşem yazmanun ali Elbet dünyada kalur Elbet dünyada kalur Yalan dünyanun mali oy oy  Nasil çikaracağum ha bu uzun kışlari Nasil çikaracağum ha bu uzun kışlari Uyandurun ayşemi yaylalarun kuşlari Kaçkarlarun kuşlari oyy oy Sorarum çobanlara da yükseklerde kar var mi Almanyadan gelenler Ayşemden haber var mi Ey çeşme yeşil çeşme geldi mi yarum sana Ey çeşme yeşil çeşme geldi mi yarum sana Sabah rüzgari vursun oy ayşemun saçlarine  Aklaşan saçlarina oy oy  Ey çeşme yeşil çeşme geldi mi yarum sana Ey çeşme yeşil çeşme geldi mi yarum sana Sabah rüzgari vursun oy ayşemun saçlarine  Aklaşan saçlarina oy oy Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu nasıldır? Şarkı, bir sevgiliden ayrılan bir adamın duygularını anlatarak başlar. Aşık olduğu kadının yanağının yazın yanan güneş gibi al al olduğunu söyler. Bu, onun güzelliğini ve aşkını temsil eder. Ancak, bu güzellik ve aşk, "yalan dünya"nı

KESKİN - DOMDOM ŞARKI SÖZLERİ

 Keskin - DOMDOM Şarkı Sözleri Kardeşlerim bacağına birakır dom dom Kirazlık safari sağ taraf hong kong Yala ve yapıştır tek topu 10 ton Sokaklara tastik adliyede DIz vede hızlı bu mahallede rambom Abilerim katil dostlar fantom Gözümü kamaştır sömekleri mor mor Presle vakumla yeni rota London Yapmış inan bu kader bize beste Siktir et oğlum kader de ve yesle Öderim o borcu baba son nefeste Aslan yakışmaz kafeste Saydım haram para deste Çakmağı vur vede iyice nefesle Dayılan efelen çık bi hevesle 1i ben 9u hapiste Hayallerim yıkılır kaldıramam oradan Koştururum duramam paket olmam olanak Kaybettim vicdanı arasamda bulamam 14lü silahımsa vurabilir 10 adam Yürütürüm inan bütün tüfekleri karadan Herkese yaptim bi kendime yapamam O sesi kes öl kaldırımda yatarak Altıncıyı söndür yedinciyi yakarak Keskin - DOMDOM Şarkı Analizi Şarkının Ana Teması: Zorlu bir mahallede büyümenin ve hayatta kalmanın zorlukları Suç, şiddet ve yoksullukla dolu bir ortamda hayallerini kurma ve onları gerçekleştir