Ana içeriğe atla

Billie Eilish - LUNCH Lyrics ŞARKI SÖZLERİ

 Billie Eilish - LUNCH Lyrics

I could eat that girl for lunch

Yeah, she dances on my tongue

Tastes like she might be the one

And I could never get enough

I could buy her so much stuff

It's a craving, not a crush, oh


"Call me when you're there"

Said, "I bought you something rare"

And I left it under "Claire"

So now she's coming up the stairs

So I'm pulling up a chair

And I'm putting up my hair


Baby, I think you were made for me

Somebody write down the recipe

Been trying hard not to overeat

You're just so sweet

I'll run a shower for you like you want

Clothes on the counter for you, try 'em on

If I'm allowed, I'll help you take 'em off, huh


I could eat that girl for lunch

Yeah, she dances on my tongue

Tastes like she might be the one

And I could never get enough

I could buy her so much stuff

It's a craving, not a crush, yeah


Oh, I just wanna get her off, oh


She's taking pictures in the mirror

Oh my God, her skin's so clear

Tell her, "Bring that over here"

You need a seat? I'll volunteer

Now she's smiling ear to ear

She's the headlights, I'm the deer


I've said it all before, but I'll say it again

I'm interested in more than just being your friend

I don't wanna break it, just want it to bend

Do you know how to bend?


I could eat

Eat that girl for lunch

She dances on my tongue

I know it's just a hunch

But she might be the one


I could eat

Eat that girl for lunch

Yeah, she

Tastes like she might be the one


I could, I could

Eat that girl for lunch

Yeah, she, yeah, she

Tastes like she might be the oneŞarkının Ana Teması nedir?

Şarkının ana teması aşırı sahiplenme içeren yoğun bir çekimdir. Belli belirsiz bir aşk duygusundan ziyade, karşı koyamadığı bir arzu ve onu elde tutma isteği anlatılmaktadır.

Şarkının başlangıcında, ortasında ve sonundaki Duygu Analizi nasıldır?

 • Başlangıç: Açıkça ifade edilmese de anlatıcı kızdan hoşlandığını ve onu elde etmek için her şeyi yapabileceğini hissettirir. "Eat that girl for lunch" (Kızı öğle yemeği olarak yemek) gibi şaşırtıcı metaforlar kullanarak bu hisseyi vurgular.
 • Orta: Bu kısımda anlatıcı kıza olan ilgisini göstermeye çalışır. Ona hediyeler alır, rahat etmesi için hazırlıklar yapar. Aynı zamanda onu soyundurmak istediğini ima ederek arzusunu gizlemez.
 • Son: Şarkı ilerledikçe anlatıcının kontrolcü ve sahiplenici davranışları ("Tell her, 'Bring that over here'") vurgulanır. Kızın fotoğraf çekmesinden bile onu kıskanır. Sonunda ise hislerini itiraf eder ve onunla sadece arkadaş olmaktan öte bir şey istediğini söyler.

Şarkı Sözlerindeki anlatım teknikleri nelerdir?

Şarkıda şu anlatım teknikleri kullanılmaktadır:

 • Metafor: "Eat that girl for lunch" (Kızı öğle yemeği olarak yemek) ve "she dances on my tongue" (Dilimin üzerinde dans ediyor) gibi aşkı ve çekimi abartılı bir şekilde ifade eden metaforlar kullanır.
 • Tekrar: "I could eat that girl for lunch" dizesi şarkı boyunca tekrarlanarak anlatıcının saplantılı hisleri vurgulanır.
 • Açıklama: Anlatıcı arzularını ve hislerini doğrudan dile getirerek ("I've said it all before, but I'll say it again / I'm interested in more than just being your friend") şarkıya açıklık kazandırır.

Şarkının kahramanı kim ve neler hissediyor?

Şarkının kahramanı kimseye karşı koyamadığı bir arzu ve sahiplenme duygusu ile yanıp tutuşan bir kişi. Kıza karşı romantik duygulardan ziyade yoğun bir çekim hissediyor ve onu kontrol etmek istiyor.

Şarkıda geçen Anahtar Kelimeler ve Anlamları nelerdir?

 • Eat that girl for lunch: Bu şaşırtıcı metafor karşı koyamadığı bir arzuyu ve kızı tamamen elde etme isteğini sembolize eder.
 • Craving: Bu kelime kontrol edilemeyen bir isteği, hırsı ifade eder. Burada anlatıcının kıza karşı duyduğu yoğun çekimi anlatır.
 • Bend: Bükmek anlamına gelen bu kelime ilişkide normal olmayan bir şeyi talep ettiğini ve kızı kendi isteklerine göre hareket ettirmesi gerektiğini ima eder.
 • Headlights, deer: Farlar ve geyik benzetmesi anlatıcının kızın güzelliği karşısında çaresiz hissettiğini ve ona karşı koyamadığını anlatır.

Dikkat Çeken mısraları nelerdir?

 • "I could eat that girl for lunch" Şarkının ismine de konu olan bu dize, yoğun arzuyu ve kızı tamamen elde etme isteğini vurgulayan en dikkat çeken mısralardan biridir.
 • "Baby, I think you were made for me / Somebody write down the recipe" Bu dizelerde ise anlatıcı kızı kendine göre yaratılmış gibi görüyor ve bu yoğun çekimi abartılı bir şekilde ifade ediyor.
 • "I've said it all before, but I'll say it again / I'm interested in more than just being your friend" Bu kısım ise aslında romantik duygulardan ziyade daha fazla bir şey istediğini açıkça söylediği dikkat çeken bir yerdir.

 • Şarkıyı anlatan 3 anahtar kelime nelerdir?
 • Sahiplenme: Anlatıcı kızı elde etmek ve onu kontrol altında tutmak istiyor. Bu durum şarkı boyunca "Tell her, 'Bring that over here'" gibi emir kipiyle verilen emirlerden ve kıskançlıktan bahseden ifadelerden anlaşılıyor.
 • Arzu: Şarkının ana teması olan bu duygu, anlatıcının kıza karşı koyamadığı bir çekim ve onu elde etme isteğiyle kendini gösteriyor. "I could eat that girl for lunch" gibi metaforlar bu yoğun arzuyu açıkça ifade ediyor.
 • Obsesyon: Anlatıcı kızdan adeta büyülenmiş gibi görünüyor ve onu sürekli düşünerek onunla her şeyi yapmak istiyor. Bu durum, "I've said it all before, but I'll say it again / I'm interested in more than just being your friend" gibi ısrarcı ifadelerden ve kontrolcü davranışlarından anlaşılıyor.

Genel Mesaj ve Sonuç

"LUNCH" şarkısı, aşırı sahiplenme ve obsesyon içeren bir arzuyu anlatan karanlık ve rahatsız edici bir şarkı. Anlatıcının kontrolcü ve saplantılı davranışları, sağlıklı bir ilişkiye işaret etmiyor. Şarkı, bu tür duyguların tehlikesine ve kişinin özgürlüğüne zarar verebileceğine dair bir uyarı olarak da yorumlanabilir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ABLAN TAŞ GİBİ ŞARKI SÖZLERİ - GİZO

  Gizo'dan yeni şarkı "Ablan Taş Gibi"! Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma temalı bu şarkı, dinleyenleri motive edecek. Gizo - Ablan taş gibi Şarkı Sözleri Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Taş taş gibiyim de taş taş Çıtır gibiyim kaymak gibiyim Tüm ortaklarımın dilindeyim Ben her zaman yerimdeyim Asaletim fakir ruhunla kıyaslanamaz Seninle yan yana mı asla kapsayamaz Ki ben sizin gibi değilim çabulcu Hiç biriniz bu güzel fiziğimi yok sayamaz sizin o abartı makyajınız suratınızdan taşmış Beni görenler diyor abla harbiden taşmış Bütün ortaklarım taşmış sinirden öfkeden Beni yenemezsiniz taki ben ölmeden Gizo - Ablan Taş Gibi Şarkı Analizi Ana Tema: Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma. Duygu Analizi: Şarkı, özgüvenli, enerjik ve

SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN

  "Söyle Yarim Söyle" şarkısı, sevgilinin güzelliğini ve ona duyulan hayranlığı anlatan etkileyici bir eser. Aşk, hayranlık ve güzellik temalarını işleyen şarkı, dinleyicileri sevgilinin eşsizliğine ve kalbe doğan etkisine inandırıyor. SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN GÜLLERDE UTANIR LAL OLUR DİLİ SEYREDEN MELEK DER GÜL CEMALİNİ GÜLÜNCE YEDİ RENK ACAR YÜZÜNDE YÜRÜYÜŞÜ EDA SESİNDE AHENK NAKARAT SÖYLE YARİM SÖYLE SENDEN GÜZELİ VAR MI BİR DE BENİM GÖZÜMDEN BİR BAK KENDİNE AY GİBİ GECEME GÜN GİBİ YÜZÜME SENİN GİBİ DOGAN VAR MI GÖNLÜME Söyle Yarim Söyle Şarkı Analizi: Ana Tema: Sevgilinin güzelliği ve ona duyulan hayranlık Sevgilinin eşsizliği ve benzersizliği Sevgilinin kalbe doğan etkisi Duygu Analizi: Hayranlık Aşk Övgü Mutluluk Gurur Anahtar Kelimeler ve Anlamları: Yarim: Sevdiğim, canım Güzel: Görünüşü hoş olan, çekici Gül: Güzellik, neşe simgesi Yedi renk: Gökkuşağı, çeşitlilik, mükemmellik Ay: Işık kaynağı, aydınlık, güzellik Güneş:

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

NE KALDI İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Ne Kaldı ilahi Sözleri İnce ince yağdı yağdı Kar beyaza sarardı Kıyametmi vakit Az kaldı  Dalga dalga yağdı yağdı  Evleri duman sardı  İnsanlık tan artık  Ne kaldı  Olma olma sakın olma Aksada çocuk olma Ninnilerden gayrı  Ne kaldı  Ağla ağla gönül ağla Kimse değil sen ağla Merhamet mi artık Ne kaldı Allah ın kanunu bu İyilik zayi olmaz Elbet kurulur mizan Kötülük unutulmaz Kötülük unutulmaz  Dil söyler neye yarar Gönül alamıyor sa  Kan bağı neye yarar Can bağı olmuyor sa Can bağı olmuyor sa  Her şeyi bilen değil Kendini bilsen yeter Bu yol aşılmaz değil  Allah yâr olsun yeter Allah yâr olsun yeter  Bazen kırılan yerden Güzelleştirir Allah Umutsuz olma gönül Mühlet verir de amma İhmal etmez ki Allah İlahinin Konu Analizi İlahi, kıyamet, insanlığın yok oluşu ve Allah'ın adaleti konularını ele alır. İlahinin Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu Başlangıç İlahi, "İnce ince yağdı yağdı / Kar beyaza sarardı / Kıyamet mi vakit / Az kaldı" mısraları ile başlar. Bu mısr

FADIL AYDIN - İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİ ŞARKI SÖZLERİ

  Fadıl Aydın - İki Gözümün Çiçeği Şarkı Sözleri Analizi Bilemezsin ne sırlar var saklıdır Tebessümün aşıkların hakkıdır Mazlum masum hali yar yandırır Geliyor iki gözümün çiçeği nakarat  Sarı cübbe giymiş yar üstüne Kurban olam sürme çekmiş gözüne Gül dalını tutuşturmuş eline Geliyor iki gözümün çiçeği Beley kurban başım gözüm üstüne Ağam gitti sen su serptin gönlüme Bak aşıklar ömrün sermiş önüne Geliyor iki gözümün çiçeği İlahi Analizi: İki Gözümün Çiçeği Ana Tema: Sultan Şeyh Seyyid Muhammed Saqi el Hüseyni Hazretlerine duyulan sevgi ve bağlılık Duygu Analizi: Sevinç Heyecan Hasret Aşk Teslimiyet Minnettarlık Anlatım Teknikleri: Mecaz Teşbih Abartma Tekrar Sembol Kahraman ve Duyguları: Kahraman: Mürit (Şeyh'e bağlı olan kişi) Duyguları: Sevgi, özlem, coşku, teslimiyet, minnettarlık Anahtar Kelimeler ve Anlamları: İki Gözümün Çiçeği: Sultan Şeyh'in bir lakabı, onun gözünün güzelliğini ve önemini vurgular. Tebessüm: Sultan Şeyh'in yarattığı mutluluğu

GEYLANİ İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Geylani İlahi Sözleri Analizi hayran hayran gel kurban kurban gel bazem bazem gel canım canım gel hayran oldum sana kurban olam sana Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Sultanım gelsene Şu Gönlüme girsene Bir nazarcık etsene Ya Allah desene Ruhuma el versene  Alıp ta götürsene  Meyyi deryana daldım  Bir damla aşk versene  Nice hamdu sena Olsun o yaradana Salât selamlar olsun O Resulü Zişana Seni bize hem seyda Hem pir yaptı meydana  Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Ya Nuri nurani  Ya Bazu ya Geylani  Eya Kutbu RRabbani  Celb ediyor Ruhani Davasıdır beyani  Sünnet ile Kur'an-i Gel kurban gel gönlüme  Ya Bazu ya Geylani  Aşıkların deryası Ebu salih babası Fatımadır anası Muhammed tir atası Bülbüllerin

EMRE FEL - SANA EL PENÇE DURMAM ŞARKI SÖZLERİ

 Emre Fel - Sana El Pençe Durmam Şarkı Sözleri Can evimde bi’ telaş, yangın Beni sarmalasan durmaz Sel olur da cayamam yalnız Beni masum ele koyman  Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım  Meftun anacım, yorgun  Bu zararı ziyanı sorma  Perişanım âyan, soldum  Sana el pençe durmam Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım Sana El Pençe Durmam Şarkı Analizi Ana Tema: Aşk acısı ve sevdiğinin ilgisizliği karşısında duyulan kırgınlık ve çaresizlik. Duygu Analizi: Başlangıç: Şarkı, "Can evimde bi’ telaş, yangın" mısraıyla ani bir duygusal yoğunluk ile başlar. Bu, kahramanın yaşadığı yoğun aşk acısını ve içindeki karmaşık duygula

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin

KOCAM DA KOCAM ŞARKI SÖZLERİ

  Romantik Erhan - Kocam da Kocam Şarkı Sözleri Analizi Bu adam benim kocam Bak dikkat edin Benim diyorum Kocam da kocam Paşam da paşam Evimin direği Gözümün bebeği Karıcım, Sultanım Evimin neşesi Kalbim sesi Kocasının neşesi Hiç durmuyor çenesi Len Ama doğru Hadi kocacım Getir kocacım Para getir Altın getir Paşa kocacım Yaşa kocacım Bana getir Kendini getir Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu nasıldır? Şarkı, bir kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını anlatan bir girişle başlar. Kadın, kocasının kendisi için ne kadar önemli olduğunu ve onun için ne kadar değerli olduğunu vurgular. Şarkı, kadının kocasından para ve altın istemesi ile gelişir. Kadın, kocasının onun için bir paşa olduğunu ve onun her isteğini yerine getirmesini ister. Şarkı, kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını vurgulayan bir sonla biter. Şarkının ana teması nedir? Şarkının ana teması, kadın-erkek ilişkisidir. Şarkı, bir kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını anlatır. Kadın, kocasının ken