Ana içeriğe atla

SEFO - YANIBAŞIMDA ŞARKI SÖZLERİ

Sefo - Yanıbaşımda Şarkı Sözleri


Aç kalbini yaza
Aç kalbini yaza

Vaz-Vazgeçmem ben hatalarımdan
Onla bütünleştim
Taktım bi' kez, bakmam hiçbi' şeye
Görmem bütün resmi

Bi' bakışın yeter
Tanışalım yine
Alışalım bu kez
Bulaşalım el ele

Yanı başımda
Bi' kız var, henüz yirmili yaşında
Yolun başında
Bir işi var, o da kendi telaşında

Yanı başımda
Güneş elinde yarınlar yokmuşçasına
Kimin umrunda?
Uğraş benimle, vur kalbin tam ortasına

Bi' bakışın yeter
Tanışalım yine
Alışalım bu kez
Bulaşalım el ele

Yanıbaşımda
Bi' kız var, henüz yirmili yaşında
Yolun başında
Bir işi var, o da kendi telaşında

Aç kalbini yaza ve sor aynaya
"Benden aşk olur mu?"
Laçkalaşır kalp, her, her ayrılıkla
Aşk bir oyun mu?

Yanı başımda
Bi' kız var, henüz yirmili yaşında
Yolun başında
Bir işi var, o da kendi telaşındaSefo - Yanıbaşımda Şarkı Sözleri Analizi

Şarkının Ana Teması:

 • Aşk: Şarkı, bir erkeğin yirmili yaşlarında bir kıza olan aşkını ve onunla yakınlaşma arzusunu konu alıyor.
 • Tutku: Şarkıda, erkeğin kıza karşı yoğun bir tutkusu ve arzusu hissediliyor. Bu tutku, hatalarını görmezden gelmesine ve onu olduğu gibi kabul etmesine yol açıyor.
 • Cesurluk: Erkek, duygularını açığa vurmaktan ve kıza yaklaşmaktan çekinmiyor.

Duygu Analizi:

 • Başlangıç: Şarkı, umutlu ve enerjik bir şekilde başlıyor. Erkek, yaza ve aşka açık bir kalbe sahip olduğunu söylüyor.
 • Orta: Şarkının ortasında duygu durumu değişmeye başlıyor. Erkek, kıza olan tutkusu ve arzusu ile mücadele ediyor. Hatalarını ve eksikliklerini fark ediyor, ancak ona karşı olan hislerini bastıramıyor.
 • Son: Şarkı, melankolik ve hüzünlü bir şekilde sona eriyor. Erkek, aynaya bakarak kendisine "Benden aşk olur mu?" diye soruyor. Bu soru, aşkın doğası ve gerçekleşme şansı hakkındaki şüphelerini yansıtıyor.

Anlatım Teknikleri:

 • Benzetme: Şarkıda "kalp laçkalaşmak" ve "aşk bir oyun mu?" gibi benzetmeler kullanılıyor. Bu benzetmeler, erkeğin duygularını ve düşüncelerini daha açık bir şekilde ifade etmesine yardımcı oluyor.
 • Tekrar: Şarkı boyunca "Yanı başımda" ve "Bi' bakışın yeter" gibi bazı kelime öbekleri tekrarlanıyor. Bu tekrarlar, erkeğin kıza olan sabit fikrini ve onu ne kadar çok istediğini vurguluyor.
 • Metafor: Şarkıda "güneş elinde yarınlar yokmuşçasına" ve "vur kalbin tam ortasına" gibi metaforlar kullanılıyor. Bu metaforlar, erkeğin kıza olan tutkusunun ve arzusunun yoğunluğunu gösteriyor.

Kahraman:

Şarkının kahramanı, yirmili yaşlarında bir kıza aşık olan bir erkek. Bu erkek, hatalarına rağmen kıza karşı dürüst ve samimi. Onunla yakınlaşmak ve onu sevdiğini ona göstermek istiyor.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Yanı başımda: Kahramanın yakınında olan ve ona ilgi duyduğu kız.
 • Yirmili yaşında: Kızın yaşı ve gençliği.
 • Yolun başında: Kızın hayatının yeni başladığını ve önünde birçok imkanı olduğunu gösterir.
 • Bir işi var: Kızın çalışkan ve sorumlu olduğunu gösterir.
 • Telaşında: Kızın günlük hayatının yoğunluğunu ve stresini gösterir.
 • Güneş: Kızın neşeli ve enerjik kişiliğini simgeler.
 • Yarınlar yokmuşçasına: Kızın anı yaşamayı ve her şeyden keyif almayı sevdiğini gösterir.
 • Uğraş benimle: Kahramanın kıza ilgi duyduğunu ve onunla vakit geçirmek istediğini gösterir.
 • Vur kalbin tam ortasına: Kahramanın kıza karşı duyduğu tutku ve arzuyu gösterir.
 • Ayna: Kahramanın kendi duygularını ve düşüncelerini sorgulamasını simgeler.
 • Benden aşk olur mu?: Kahramanın aşkın doğası ve gerçekleşme şansı hakkındaki şüphelerini gösterir.

Dikkat Çeken Mısralar:

 • "Vaz-Vazgeçmem ben hatalarımdan, Onla bütünleştim."

  • Bu mısra, kahramanın hatalarına rağmen kıza olan bağlılığını ve onu olduğu gibi kabul ettiğini gösterir.
  • Kahraman, geçmişteki hatalarını görmezden gelmiyor, fakat bu hataların bir parçası olduğunu ve ondan koparılamayacağını fark ediyor.
  • Bu kabul, kahramanın olgunluğunu ve dürüstlüğünü yansıtıyor.

  "Bi' bakışın yeter, Tanışalım yine, Alışalım bu kez, Bulaşalım el ele."

  • Bu mısralar, kahramanın kıza olan arzusunu ve onunla yakınlaşmak istediğini açıkça ifade eder.
  • Kahraman, kıza tek bir bakışla bile anlaşabileceklerini ve birbirlerini daha iyi tanıyabileceklerini düşünüyor.
  • Bu mısralarda kullanılan "alışalım" ve "bulaşalım" kelimeleri, kahramanın ilişkiye yatırım yapmak ve onu kalıcı hale getirmek istediğini gösteriyor.

  "Güneş elinde yarınlar yokmuşçasına, Kimin umrunda? Uğraş benimle, vur kalbin tam ortasına."

  • Bu mısralar, kızın neşeli ve enerjik kişiliğini ve kahramanın ona olan tutkusunu vurgular.
  • Kız, anı yaşamayı ve her şeyden keyif almayı seven birisi olarak tasvir ediliyor.
  • Kahraman ise bu neşeden etkileniyor ve ona olan ilgisini açıkça dile getiriyor.
  • "Vur kalbin tam ortasına" ifadesi, kahramanın kıza karşı duyduğu yoğun tutku ve arzuyu açıkça gösteriyor.

  Genel Mesaj ve Sonuç:

  Sefo'nun "Yanıbaşımda" şarkısı, hatalarına rağmen aşka ve yakınlığa umutla bakan bir erkeğin hikayesini anlatıyor. Şarkıda, kahramanın kıza olan tutkusu ve arzusu açıkça dile getirilirken, aynı zamanda aşkın doğası ve gerçekleşme şansı hakkındaki şüpheleri de dile getiriliyor. Şarkının sonu melankolik ve hüzünlü olsa da, kahramanın pes etmediğini ve umudunu koruduğunu gösteren bir mesaj da içeriyor.

  3 Anahtar Kelime ve Anlamları:

  • Tutku: Kahramanın kıza karşı duyduğu yoğun duygu.
  • Cesurluk: Kahramanın duygularını açığa vurmaktan ve kıza yaklaşmaktan çekinmemesi.
  • Umut: Kahramanın aşka ve yakınlığa olan inancı.

  Sefo'nun "Yanıbaşımda" şarkısı, modern aşkın karmaşıklığı ve güzelliği hakkında samimi ve dokunaklı bir bakış açısı sunuyor.


 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ABLAN TAŞ GİBİ ŞARKI SÖZLERİ - GİZO

  Gizo'dan yeni şarkı "Ablan Taş Gibi"! Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma temalı bu şarkı, dinleyenleri motive edecek. Gizo - Ablan taş gibi Şarkı Sözleri Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Taş taş gibiyim de taş taş Çıtır gibiyim kaymak gibiyim Tüm ortaklarımın dilindeyim Ben her zaman yerimdeyim Asaletim fakir ruhunla kıyaslanamaz Seninle yan yana mı asla kapsayamaz Ki ben sizin gibi değilim çabulcu Hiç biriniz bu güzel fiziğimi yok sayamaz sizin o abartı makyajınız suratınızdan taşmış Beni görenler diyor abla harbiden taşmış Bütün ortaklarım taşmış sinirden öfkeden Beni yenemezsiniz taki ben ölmeden Gizo - Ablan Taş Gibi Şarkı Analizi Ana Tema: Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma. Duygu Analizi: Şarkı, özgüvenli, enerjik ve

SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN

  "Söyle Yarim Söyle" şarkısı, sevgilinin güzelliğini ve ona duyulan hayranlığı anlatan etkileyici bir eser. Aşk, hayranlık ve güzellik temalarını işleyen şarkı, dinleyicileri sevgilinin eşsizliğine ve kalbe doğan etkisine inandırıyor. SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN GÜLLERDE UTANIR LAL OLUR DİLİ SEYREDEN MELEK DER GÜL CEMALİNİ GÜLÜNCE YEDİ RENK ACAR YÜZÜNDE YÜRÜYÜŞÜ EDA SESİNDE AHENK NAKARAT SÖYLE YARİM SÖYLE SENDEN GÜZELİ VAR MI BİR DE BENİM GÖZÜMDEN BİR BAK KENDİNE AY GİBİ GECEME GÜN GİBİ YÜZÜME SENİN GİBİ DOGAN VAR MI GÖNLÜME Söyle Yarim Söyle Şarkı Analizi: Ana Tema: Sevgilinin güzelliği ve ona duyulan hayranlık Sevgilinin eşsizliği ve benzersizliği Sevgilinin kalbe doğan etkisi Duygu Analizi: Hayranlık Aşk Övgü Mutluluk Gurur Anahtar Kelimeler ve Anlamları: Yarim: Sevdiğim, canım Güzel: Görünüşü hoş olan, çekici Gül: Güzellik, neşe simgesi Yedi renk: Gökkuşağı, çeşitlilik, mükemmellik Ay: Işık kaynağı, aydınlık, güzellik Güneş:

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

NE KALDI İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Ne Kaldı ilahi Sözleri İnce ince yağdı yağdı Kar beyaza sarardı Kıyametmi vakit Az kaldı  Dalga dalga yağdı yağdı  Evleri duman sardı  İnsanlık tan artık  Ne kaldı  Olma olma sakın olma Aksada çocuk olma Ninnilerden gayrı  Ne kaldı  Ağla ağla gönül ağla Kimse değil sen ağla Merhamet mi artık Ne kaldı Allah ın kanunu bu İyilik zayi olmaz Elbet kurulur mizan Kötülük unutulmaz Kötülük unutulmaz  Dil söyler neye yarar Gönül alamıyor sa  Kan bağı neye yarar Can bağı olmuyor sa Can bağı olmuyor sa  Her şeyi bilen değil Kendini bilsen yeter Bu yol aşılmaz değil  Allah yâr olsun yeter Allah yâr olsun yeter  Bazen kırılan yerden Güzelleştirir Allah Umutsuz olma gönül Mühlet verir de amma İhmal etmez ki Allah İlahinin Konu Analizi İlahi, kıyamet, insanlığın yok oluşu ve Allah'ın adaleti konularını ele alır. İlahinin Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu Başlangıç İlahi, "İnce ince yağdı yağdı / Kar beyaza sarardı / Kıyamet mi vakit / Az kaldı" mısraları ile başlar. Bu mısr

EMRE FEL - SANA EL PENÇE DURMAM ŞARKI SÖZLERİ

 Emre Fel - Sana El Pençe Durmam Şarkı Sözleri Can evimde bi’ telaş, yangın Beni sarmalasan durmaz Sel olur da cayamam yalnız Beni masum ele koyman  Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım  Meftun anacım, yorgun  Bu zararı ziyanı sorma  Perişanım âyan, soldum  Sana el pençe durmam Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım Sana El Pençe Durmam Şarkı Analizi Ana Tema: Aşk acısı ve sevdiğinin ilgisizliği karşısında duyulan kırgınlık ve çaresizlik. Duygu Analizi: Başlangıç: Şarkı, "Can evimde bi’ telaş, yangın" mısraıyla ani bir duygusal yoğunluk ile başlar. Bu, kahramanın yaşadığı yoğun aşk acısını ve içindeki karmaşık duygula

GEYLANİ İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Geylani İlahi Sözleri Analizi hayran hayran gel kurban kurban gel bazem bazem gel canım canım gel hayran oldum sana kurban olam sana Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Sultanım gelsene Şu Gönlüme girsene Bir nazarcık etsene Ya Allah desene Ruhuma el versene  Alıp ta götürsene  Meyyi deryana daldım  Bir damla aşk versene  Nice hamdu sena Olsun o yaradana Salât selamlar olsun O Resulü Zişana Seni bize hem seyda Hem pir yaptı meydana  Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Ya Nuri nurani  Ya Bazu ya Geylani  Eya Kutbu RRabbani  Celb ediyor Ruhani Davasıdır beyani  Sünnet ile Kur'an-i Gel kurban gel gönlüme  Ya Bazu ya Geylani  Aşıkların deryası Ebu salih babası Fatımadır anası Muhammed tir atası Bülbüllerin

FADIL AYDIN - İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİ ŞARKI SÖZLERİ

  Fadıl Aydın - İki Gözümün Çiçeği Şarkı Sözleri Analizi Bilemezsin ne sırlar var saklıdır Tebessümün aşıkların hakkıdır Mazlum masum hali yar yandırır Geliyor iki gözümün çiçeği nakarat  Sarı cübbe giymiş yar üstüne Kurban olam sürme çekmiş gözüne Gül dalını tutuşturmuş eline Geliyor iki gözümün çiçeği Beley kurban başım gözüm üstüne Ağam gitti sen su serptin gönlüme Bak aşıklar ömrün sermiş önüne Geliyor iki gözümün çiçeği İlahi Analizi: İki Gözümün Çiçeği Ana Tema: Sultan Şeyh Seyyid Muhammed Saqi el Hüseyni Hazretlerine duyulan sevgi ve bağlılık Duygu Analizi: Sevinç Heyecan Hasret Aşk Teslimiyet Minnettarlık Anlatım Teknikleri: Mecaz Teşbih Abartma Tekrar Sembol Kahraman ve Duyguları: Kahraman: Mürit (Şeyh'e bağlı olan kişi) Duyguları: Sevgi, özlem, coşku, teslimiyet, minnettarlık Anahtar Kelimeler ve Anlamları: İki Gözümün Çiçeği: Sultan Şeyh'in bir lakabı, onun gözünün güzelliğini ve önemini vurgular. Tebessüm: Sultan Şeyh'in yarattığı mutluluğu

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin

KOCAM DA KOCAM ŞARKI SÖZLERİ

  Romantik Erhan - Kocam da Kocam Şarkı Sözleri Analizi Bu adam benim kocam Bak dikkat edin Benim diyorum Kocam da kocam Paşam da paşam Evimin direği Gözümün bebeği Karıcım, Sultanım Evimin neşesi Kalbim sesi Kocasının neşesi Hiç durmuyor çenesi Len Ama doğru Hadi kocacım Getir kocacım Para getir Altın getir Paşa kocacım Yaşa kocacım Bana getir Kendini getir Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu nasıldır? Şarkı, bir kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını anlatan bir girişle başlar. Kadın, kocasının kendisi için ne kadar önemli olduğunu ve onun için ne kadar değerli olduğunu vurgular. Şarkı, kadının kocasından para ve altın istemesi ile gelişir. Kadın, kocasının onun için bir paşa olduğunu ve onun her isteğini yerine getirmesini ister. Şarkı, kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını vurgulayan bir sonla biter. Şarkının ana teması nedir? Şarkının ana teması, kadın-erkek ilişkisidir. Şarkı, bir kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını anlatır. Kadın, kocasının ken