Ana içeriğe atla

MAHO G - ADIM OG ŞARKI SÖZLERİ

 Maho G - Adım OG Şarkı Sözleri

Tüm işler rast şükür Allah’a bless

Çektim tüm bol sıfırlı çeklere rest

Bizim lig hard ama tahtım class

İstersen etme hiç sabrımı test


Sana havlar mahallemin köpekleri hırr

Silahım güvercin değil ama yapar bro prr

Kafaları kır sana oldum yine kıl

Sabah beş evimin zili benim gibi zırr deli


Bırakın konuşsun işi bu onun ben

İçine bırakıp birden kaybolurum

Başarı önünde kör müsün , banane

Bana kafa tutar ne biçim talebe


Yetimi aramam , yeşil bir araba

İçinde biz yine işim bu taramak

Paramı sayarım , yeşili saramam

Senin ki kal dedi dedim ki kalamam


Fotoğrafın manitan da bi de her cuma imza için gittiğim

Karakolun girişinde

Senin ki yalvarıyor bir daha diye ona her gelişimde

Adım OG eksik olmamış ki hiç emanet bebekken bile beşiğimde

Beni tanı Maho G 7 sinde neyse öyledir 70'inde


27 sene Karavana ateş

Merak etme keke ıskalama bu kez

Helal emdim sütü haram boyar gözü

Ateş alır kütem Bi gecenin körü


Run madafaka run madafaka run

Biggies fam sallatır kafayı çünkü baby drum

Hadi run madafaka run madafaka run

Biggies fam gerekir bir iki bam gerekir bir iki bam


Vermiyorum istifamı düştün kalktın ilk defa mı

Oynuyorsun perişanı ben çizince feriştahını

MOB’nin jungleında kabarttım ben iştahamı

Hiç bir rapçi bi kez olsun durdurmadı kahkahamı ha bi deMaho G - Adım OG Şarkı Sözleri Analizi

Şarkının Ana Teması:

 • Başarı: Maho G, zorluklara rağmen müzikte ve hayatta elde ettiği başarıya odaklanıyor. Bu başarıyı kimseye borçlu olmadığını ve emeğiyle kazandığını vurguluyor.
 • Kendine Güven: Maho G, kendine olan inancını ve özgüvenini açıkça dile getiriyor. Eleştirilere ve zorluklara karşı dik duruşunu sergiliyor.
 • Bağımsızlık: Maho G, kimseye bağlı kalmadan, kendi kurallarına göre yaşamayı tercih ediyor. Özgürlüğüne ve bağımsızlığına değer veriyor.

Duygu Analizi:

Başlangıç:

 • Kendine güven ve gurur hakim. Başarılarını ve yeteneğini anlatırken hırslı ve kararlı bir tavır sergiliyor.
 • Hafif bir alaycılık ve umursamazlık da hissediliyor. Eleştirilere ve engellere karşı takındığı tavrı yansıtıyor.

Orta:

 • Daha sert ve agresif bir ton hakim. Rapçilere ve rakiplerine meydan okuyor. Kendini kanıtlama arzusu ve hırsı ön plana çıkıyor.
 • Başarıya ulaşmak için gösterdiği fedakarlıklar ve zorluklar da bu bölümde dile getiriliyor.

Son:

 • Kendine olan inanç ve özgüven daha da belirginleşiyor. Başarılarının kalıcı olacağına dair güçlü bir inancı var.
 • Şarkı coşkulu ve motive edici bir şekilde sona eriyor. Dinleyiciye de ilham verme ve cesaretlendirme mesajı veriyor.

Anlatım Teknikleri:

 • Benzetme: "Silahım güvercin değil ama yapar bro prr" gibi benzetmeler şarkıya renk katıyor ve Maho G'nin tarzını yansıtıyor.
 • Metafor: "MOB’nin jungleında kabarttım ben iştahamı" gibi metaforlar Maho G'nin müzikal yolculuğunu ve hırsını sembolize ediyor.
 • Tekrar: "Run madafaka run madafaka run" gibi tekrarlar şarkıya akıcılık ve vuruculuk kazandırıyor.
 • Argo: "Yetimi aramam , yeşil bir araba" gibi argo kelimeler Maho G'nin samimi ve rahat tavrını yansıtıyor.

Kahraman:

Şarkının kahramanı Maho G'nin kendisidir. Kendine güvenen, hırslı ve bağımsız bir karakter olarak tasvir edilir. Başarı için çok çalışmış ve zorlukların üstesinden gelmiştir. Eleştirilere ve engellere karşı dik durmakta ve pes etmemektedir.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • OG: "Original Gangster" veya "Old God" anlamına gelir. Maho G'nin özgün tarzını ve uzun süredir müzik sektöründe olduğunu vurgular.
 • Karavana: Maho G'nin müzik ekibini veya rap camiasını temsil eder.
 • MOB: "Members of Blood" anlamına gelir. Maho G'nin ait olduğu rap grubunu veya ekibini ifade eder.
 • Jungle: Rap müzikte rekabeti ve zorlu mücadeleyi temsil eder.
 • Bam: Güçlü ve vurucu bir vuruşu simgeler. Maho G'nin rap tarzını ve yeteneğini anlatır.

Dikkat Çeken Mısralar:

 • "Sana havlar mahallemin köpekleri hırr" - Maho G'ye yapılan eleştirileri ve hakaretleri küçümseyerek yanıtlıyor.
 • "Bırakın konuşsun işi bu onun ben" - Maho G, başkalarının ne düşündüğüne aldırmadan kendi yolunda ilerlemeye kararlı olduğunu gösteriyor.
 • "Helal emdim sütü haram boyar gözü" - Maho G, temiz bir vicdanla ve dürüstçe çalışarak başarıya ulaştığını söylüyor.
 • "Adım OG eksik olmamış ki hiç emanet bebekken bile beşiğimde" - Maho G, doğuştan gelen yeteneğine ve özgünlüğüne vurgu yapıyor.
 • "Hiç bir rapçi bi kez olsun durdurmadı kahkahamı" - Maho G, kendine olan inancını ve özgüvenini net bir şekilde dile getiriyor.


Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime:

 • Başarı: Maho G'nin şarkı boyunca vurguladığı ana tema başarıdır. Zorluklara rağmen müzikte ve hayatta elde ettiği başarıya odaklanıyor.
 • Özgüven: Maho G, kendine olan inancını ve özgüvenini açıkça dile getiriyor. Eleştirilere ve zorluklara karşı dik duruşunu sergiliyor.
 • Bağımsızlık: Maho G, kimseye bağlı kalmadan, kendi kurallarına göre yaşamayı tercih ediyor. Özgürlüğüne ve bağımsızlığına değer veriyor.

Genel Mesaj ve Sonuç:

Maho G, "Adım OG" şarkısında başarı, özgüven ve bağımsızlık gibi temaları işliyor. Kendine güvenen ve pes etmeyen bir insanın her şeyi başarabileceğini savunuyor. Zorluklara rağmen hayallerinin peşinden gitmenin ve kendi kurallarına göre yaşamanın önemini vurguluyor. Şarkı, dinleyiciye ilham verme ve cesaretlendirme mesajı veriyor.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ABLAN TAŞ GİBİ ŞARKI SÖZLERİ - GİZO

  Gizo'dan yeni şarkı "Ablan Taş Gibi"! Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma temalı bu şarkı, dinleyenleri motive edecek. Gizo - Ablan taş gibi Şarkı Sözleri Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Taş taş gibiyim de taş taş Çıtır gibiyim kaymak gibiyim Tüm ortaklarımın dilindeyim Ben her zaman yerimdeyim Asaletim fakir ruhunla kıyaslanamaz Seninle yan yana mı asla kapsayamaz Ki ben sizin gibi değilim çabulcu Hiç biriniz bu güzel fiziğimi yok sayamaz sizin o abartı makyajınız suratınızdan taşmış Beni görenler diyor abla harbiden taşmış Bütün ortaklarım taşmış sinirden öfkeden Beni yenemezsiniz taki ben ölmeden Gizo - Ablan Taş Gibi Şarkı Analizi Ana Tema: Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma. Duygu Analizi: Şarkı, özgüvenli, enerjik ve

SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN

  "Söyle Yarim Söyle" şarkısı, sevgilinin güzelliğini ve ona duyulan hayranlığı anlatan etkileyici bir eser. Aşk, hayranlık ve güzellik temalarını işleyen şarkı, dinleyicileri sevgilinin eşsizliğine ve kalbe doğan etkisine inandırıyor. SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN GÜLLERDE UTANIR LAL OLUR DİLİ SEYREDEN MELEK DER GÜL CEMALİNİ GÜLÜNCE YEDİ RENK ACAR YÜZÜNDE YÜRÜYÜŞÜ EDA SESİNDE AHENK NAKARAT SÖYLE YARİM SÖYLE SENDEN GÜZELİ VAR MI BİR DE BENİM GÖZÜMDEN BİR BAK KENDİNE AY GİBİ GECEME GÜN GİBİ YÜZÜME SENİN GİBİ DOGAN VAR MI GÖNLÜME Söyle Yarim Söyle Şarkı Analizi: Ana Tema: Sevgilinin güzelliği ve ona duyulan hayranlık Sevgilinin eşsizliği ve benzersizliği Sevgilinin kalbe doğan etkisi Duygu Analizi: Hayranlık Aşk Övgü Mutluluk Gurur Anahtar Kelimeler ve Anlamları: Yarim: Sevdiğim, canım Güzel: Görünüşü hoş olan, çekici Gül: Güzellik, neşe simgesi Yedi renk: Gökkuşağı, çeşitlilik, mükemmellik Ay: Işık kaynağı, aydınlık, güzellik Güneş:

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

NE KALDI İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Ne Kaldı ilahi Sözleri İnce ince yağdı yağdı Kar beyaza sarardı Kıyametmi vakit Az kaldı  Dalga dalga yağdı yağdı  Evleri duman sardı  İnsanlık tan artık  Ne kaldı  Olma olma sakın olma Aksada çocuk olma Ninnilerden gayrı  Ne kaldı  Ağla ağla gönül ağla Kimse değil sen ağla Merhamet mi artık Ne kaldı Allah ın kanunu bu İyilik zayi olmaz Elbet kurulur mizan Kötülük unutulmaz Kötülük unutulmaz  Dil söyler neye yarar Gönül alamıyor sa  Kan bağı neye yarar Can bağı olmuyor sa Can bağı olmuyor sa  Her şeyi bilen değil Kendini bilsen yeter Bu yol aşılmaz değil  Allah yâr olsun yeter Allah yâr olsun yeter  Bazen kırılan yerden Güzelleştirir Allah Umutsuz olma gönül Mühlet verir de amma İhmal etmez ki Allah İlahinin Konu Analizi İlahi, kıyamet, insanlığın yok oluşu ve Allah'ın adaleti konularını ele alır. İlahinin Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu Başlangıç İlahi, "İnce ince yağdı yağdı / Kar beyaza sarardı / Kıyamet mi vakit / Az kaldı" mısraları ile başlar. Bu mısr

EMRE FEL - SANA EL PENÇE DURMAM ŞARKI SÖZLERİ

 Emre Fel - Sana El Pençe Durmam Şarkı Sözleri Can evimde bi’ telaş, yangın Beni sarmalasan durmaz Sel olur da cayamam yalnız Beni masum ele koyman  Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım  Meftun anacım, yorgun  Bu zararı ziyanı sorma  Perişanım âyan, soldum  Sana el pençe durmam Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım Sana El Pençe Durmam Şarkı Analizi Ana Tema: Aşk acısı ve sevdiğinin ilgisizliği karşısında duyulan kırgınlık ve çaresizlik. Duygu Analizi: Başlangıç: Şarkı, "Can evimde bi’ telaş, yangın" mısraıyla ani bir duygusal yoğunluk ile başlar. Bu, kahramanın yaşadığı yoğun aşk acısını ve içindeki karmaşık duygula

GEYLANİ İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Geylani İlahi Sözleri Analizi hayran hayran gel kurban kurban gel bazem bazem gel canım canım gel hayran oldum sana kurban olam sana Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Sultanım gelsene Şu Gönlüme girsene Bir nazarcık etsene Ya Allah desene Ruhuma el versene  Alıp ta götürsene  Meyyi deryana daldım  Bir damla aşk versene  Nice hamdu sena Olsun o yaradana Salât selamlar olsun O Resulü Zişana Seni bize hem seyda Hem pir yaptı meydana  Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Ya Nuri nurani  Ya Bazu ya Geylani  Eya Kutbu RRabbani  Celb ediyor Ruhani Davasıdır beyani  Sünnet ile Kur'an-i Gel kurban gel gönlüme  Ya Bazu ya Geylani  Aşıkların deryası Ebu salih babası Fatımadır anası Muhammed tir atası Bülbüllerin

FADIL AYDIN - İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİ ŞARKI SÖZLERİ

  Fadıl Aydın - İki Gözümün Çiçeği Şarkı Sözleri Analizi Bilemezsin ne sırlar var saklıdır Tebessümün aşıkların hakkıdır Mazlum masum hali yar yandırır Geliyor iki gözümün çiçeği nakarat  Sarı cübbe giymiş yar üstüne Kurban olam sürme çekmiş gözüne Gül dalını tutuşturmuş eline Geliyor iki gözümün çiçeği Beley kurban başım gözüm üstüne Ağam gitti sen su serptin gönlüme Bak aşıklar ömrün sermiş önüne Geliyor iki gözümün çiçeği İlahi Analizi: İki Gözümün Çiçeği Ana Tema: Sultan Şeyh Seyyid Muhammed Saqi el Hüseyni Hazretlerine duyulan sevgi ve bağlılık Duygu Analizi: Sevinç Heyecan Hasret Aşk Teslimiyet Minnettarlık Anlatım Teknikleri: Mecaz Teşbih Abartma Tekrar Sembol Kahraman ve Duyguları: Kahraman: Mürit (Şeyh'e bağlı olan kişi) Duyguları: Sevgi, özlem, coşku, teslimiyet, minnettarlık Anahtar Kelimeler ve Anlamları: İki Gözümün Çiçeği: Sultan Şeyh'in bir lakabı, onun gözünün güzelliğini ve önemini vurgular. Tebessüm: Sultan Şeyh'in yarattığı mutluluğu

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin

KOCAM DA KOCAM ŞARKI SÖZLERİ

  Romantik Erhan - Kocam da Kocam Şarkı Sözleri Analizi Bu adam benim kocam Bak dikkat edin Benim diyorum Kocam da kocam Paşam da paşam Evimin direği Gözümün bebeği Karıcım, Sultanım Evimin neşesi Kalbim sesi Kocasının neşesi Hiç durmuyor çenesi Len Ama doğru Hadi kocacım Getir kocacım Para getir Altın getir Paşa kocacım Yaşa kocacım Bana getir Kendini getir Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu nasıldır? Şarkı, bir kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını anlatan bir girişle başlar. Kadın, kocasının kendisi için ne kadar önemli olduğunu ve onun için ne kadar değerli olduğunu vurgular. Şarkı, kadının kocasından para ve altın istemesi ile gelişir. Kadın, kocasının onun için bir paşa olduğunu ve onun her isteğini yerine getirmesini ister. Şarkı, kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını vurgulayan bir sonla biter. Şarkının ana teması nedir? Şarkının ana teması, kadın-erkek ilişkisidir. Şarkı, bir kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını anlatır. Kadın, kocasının ken