Ana içeriğe atla

MELIKE ŞAHİN - DURMA YÜRÜSENE SÖZLERİ

 Melike Şahin - Durma Yürüsene Şarkı Sözleri


çektim ya sabır arkandan / 𝘐 𝘴𝘪𝘨𝘩𝘦𝘥 𝘢𝘧𝘵𝘦𝘳 𝘺𝘰𝘶 𝘱𝘢𝘵𝘪𝘦𝘯𝘵𝘭𝘺

gık bile çıkamadı ki ağzımdan / 𝘋𝘪𝘥𝘯’𝘵 𝘦𝘷𝘦𝘯 𝘶𝘵𝘵𝘦𝘳 𝘢 𝘸𝘰𝘳𝘥

kimden yardım dilenir bilmem / 𝘕𝘰𝘵 𝘬𝘯𝘰𝘸𝘪𝘯𝘨 𝘸𝘩𝘰 𝘵𝘰 𝘵𝘶𝘳𝘯 𝘵𝘰 𝘧𝘰𝘳 𝘩𝘦𝘭𝘱

kurdum kendime uçurumda bir kent / 𝘉𝘺 𝘵𝘩𝘦 𝘤𝘭𝘪𝘧𝘧 𝘐 𝘣𝘶𝘪𝘭𝘵 𝘢 𝘤𝘪𝘵𝘺 𝘧𝘰𝘳 𝘮𝘺𝘴𝘦𝘭𝘧

ağla ağla ağla öldüm / 𝘐 𝘤𝘳𝘪𝘦𝘥 𝘢𝘯𝘥 𝘤𝘳𝘪𝘦𝘥 𝘢𝘯𝘥 𝘤𝘳𝘪𝘦𝘥 𝘮𝘺𝘴𝘦𝘭𝘧 𝘵𝘰 𝘥𝘦𝘢𝘵𝘩

vuslatımı şeytanımı toprağa gömdüm / 𝘔𝘺 𝘭𝘰𝘯𝘨𝘪𝘯𝘨 𝘢𝘯𝘥 𝘮𝘺 𝘥𝘦𝘷𝘪𝘭, 𝘣𝘶𝘳𝘪𝘦𝘥 𝘵𝘩𝘦𝘮 𝘣𝘦𝘯𝘦𝘢𝘵𝘩 𝘵𝘩𝘦 𝘨𝘳𝘰𝘶𝘯𝘥

ağla ağla ağla doğdum / 𝘐 𝘤𝘳𝘪𝘦𝘥 𝘢𝘯𝘥 𝘤𝘳𝘪𝘦𝘥 𝘢𝘯𝘥 𝘤𝘳𝘪𝘦𝘥 𝘮𝘺𝘴𝘦𝘭𝘧 𝘵𝘰 𝘣𝘪𝘳𝘵𝘩

yandım ama dünyaya turp gibi döndüm / 𝘠𝘦𝘴 𝘐’𝘥 𝘣𝘦𝘦𝘯 𝘵𝘩𝘳𝘰𝘶𝘨𝘩 𝘧𝘭𝘢𝘮𝘦𝘴, 𝘺𝘦𝘵 𝘐’𝘮 𝘣𝘢𝘤𝘬 𝘢𝘭𝘪𝘷𝘦, 𝘭𝘢𝘳𝘨𝘦 𝘢𝘴 𝘭𝘪𝘧𝘦

durma yürüsene üstüme bir anda / 𝘎𝘰 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘤𝘰𝘮𝘦 𝘢𝘵 𝘮𝘦, 𝘮𝘢𝘬𝘦 𝘪𝘵 𝘴𝘶𝘥𝘥𝘦𝘯

gardım sağlam / 𝘐 𝘩𝘢𝘷𝘦 𝘮𝘺 𝘨𝘶𝘢𝘳𝘥 𝘶𝘱 𝘢𝘯𝘥 𝘴𝘵𝘳𝘰𝘯𝘨

güllerden tuğla / 𝘉𝘳𝘪𝘤𝘬𝘴 𝘰𝘧 𝘳𝘰𝘴𝘦𝘴 

tuğla ördüm hepsini elimle / 𝘉𝘶𝘪𝘭𝘵 𝘸𝘪𝘵𝘩 𝘣𝘳𝘪𝘤𝘬𝘴 𝘰𝘧 𝘳𝘰𝘴𝘦𝘴

eğilmez bükülmez senin kara büyünle / 𝘐𝘵 𝘸𝘰𝘯’𝘵 𝘣𝘦𝘯𝘥, 𝘢𝘯𝘥 𝘵𝘰 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘥𝘢𝘳𝘬 𝘮𝘢𝘨𝘪𝘤 𝘪𝘵 𝘸𝘰𝘯’𝘵 𝘺𝘪𝘦𝘭𝘥

eyvallahı saplıyo boğazıma / 𝘞𝘪𝘵𝘩 𝘢𝘯 ‘𝘦𝘺𝘷𝘢𝘭𝘭𝘢𝘩’ 𝘴𝘩𝘰𝘷𝘦𝘥 𝘥𝘰𝘸𝘯 𝘮𝘺 𝘵𝘩𝘳𝘰𝘢𝘵

ahım durmaz vurur seni derinde / 𝘔𝘺 𝘴𝘪𝘨𝘩 𝘸𝘪𝘭𝘭 𝘧𝘰𝘭𝘭𝘰𝘸 𝘺𝘰𝘶 𝘩𝘢𝘳𝘥 𝘣𝘦𝘩𝘪𝘯𝘥, 𝘸𝘪𝘵𝘩𝘰𝘶𝘵 𝘢 𝘩𝘢𝘭𝘵

kimse bilmez ağrım nerdedir / 𝘕𝘰𝘣𝘰𝘥𝘺 𝘬𝘯𝘰𝘸𝘴 𝘸𝘩𝘦𝘳𝘦 𝘐 𝘢𝘤𝘩𝘦

merhem elimde sızısı içerdedir / 𝘐 𝘨𝘰𝘵 𝘵𝘩𝘦 𝘳𝘦𝘮𝘦𝘥𝘺, 𝘣𝘶𝘵 𝘵𝘩𝘦 𝘱𝘢𝘪𝘯 𝘪𝘴 𝘪𝘯 𝘵𝘩𝘦𝘳𝘦

cümle alem tuzumu kuru sanır / 𝘛𝘩𝘦𝘺 𝘢𝘭𝘭 𝘵𝘩𝘪𝘯𝘬 𝘐 𝘸𝘢𝘴 𝘮𝘢𝘥𝘦 𝘪𝘯 𝘵𝘩𝘦 𝘴𝘩𝘢𝘥𝘦

döktüğüm her yaş yanıma kar kalır / 𝘛𝘩𝘦𝘯 𝘐 𝘨𝘦𝘵 𝘢𝘸𝘢𝘺 𝘸𝘪𝘵𝘩 𝘢𝘭𝘭 𝘵𝘩𝘦 𝘵𝘦𝘢𝘳𝘴 𝘐 𝘴𝘩𝘦𝘥Melike Şahin - Durma Yürüsene Şarkı SöZleri Analizi

Şarkının Ana Teması:

 • Dayanıklılık ve Yeniden Doğuş: Şarkı, zorluklardan ve acılardan sonra bile pes etmeden hayata devam etme gücünü ve direncini anlatıyor. Kahraman, yaşadığı acılardan ders alarak daha güçlü ve dirençli bir şekilde geri dönüyor.
 • Yas Tutma Süreci: Şarkıda, bir kaybın ardından yaşanan yas süreci ve bu süreçteki duygusal değişimler de işleniyor. Kahraman, yaşadığı acıyı kabullenmeye ve onunla yaşamayı öğrenmeye çalışıyor.
 • Güçlü Kadın Figürü: Şarkıdaki kahraman, yaşadığı zorluklara rağmen yılmayan, pes etmeyen ve kendi ayakları üzerinde duran güçlü bir kadın figürü olarak karşımıza çıkıyor.

Şarkının Başlangıcında, Ortasında ve Sonundaki Duygu Analizi:

 • Başlangıç: Şarkı, hüzün ve pişmanlık duygularıyla başlıyor. Kahraman, yaşadığı acıyı ve kaybın ağırlığını dile getiriyor.
 • Orta: Şarkının ortasında, öfke ve isyan duyguları ön plana çıkıyor. Kahraman, yaşadığı haksızlıklara ve acılara karşı koymaya çalışıyor.
 • Son: Şarkı, kararlılık ve umut duygularıyla bitiyor. Kahraman, yaşadıklarından ders alarak daha güçlü bir şekilde yola devam etmeye kararlı olduğunu söylüyor.

Şarkı Sözlerindeki Anlatım Teknikleri:

 • Metafor: Şarkıda, duyguları ve hisleri betimlemek için birçok metafor kullanılmış. Örneğin, "uçurumda bir kent kurmak" yalnızlık ve izolasyon duygusunu, "güllerden tuğla" ise acının güzelliğe dönüşmesini temsil ediyor.
 • Tekrar: Şarkıda bazı kelimeler ve ifadeler tekrarlanarak vurgulanıyor. Bu tekrarlar, kahramanın duygularının yoğunluğunu ve derinliğini gösteriyor.
 • Paralellik: Şarkının bazı bölümlerinde paralel yapılar kullanılmış. Bu paralellikler, kahramanın yaşadığı iki farklı duygu durumunu karşılaştırmak için kullanılıyor.

Şarkının Kahramanı Kim ve Neler Hissediyor:

Şarkının kahramanı, zorluklar ve acılarla dolu bir hayat yaşamış güçlü bir kadın. Yaşadığı kayıplar ve acılar onu derinden etkilemiş olsa da, pes etmeyi reddediyor ve hayata tutunmaya çalışıyor. Kahraman öfke, üzüntü, pişmanlık, isyan ve umut gibi birçok farklı duyguyu yaşıyor.

Şarkıda Geçen Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Sabır: Kahramanın yaşadığı zorluklara karşı gösterdiği dayanıklılığı ve metaneti temsil ediyor.
 • Vuslat: Sevdiğine kavuşma arzusunu ve özlemini temsil ediyor.
 • Şeytan: Kahramanın içindeki karanlık duyguları ve hislerini temsil ediyor.
 • Güllerden Tuğla: Acının güzelliğe dönüşmesini ve bu acının kahramanı nasıl daha güçlü bir insan yaptığı temsil ediyor.
 • Eyvallah: Kahramanın yaşadığı haksızlıklara ve acılara karşı kabullenişini ve teslimiyetini temsil ediyor.
 • Ağrı: Kahramanın yaşadığı duygusal ve fiziksel acıyı temsil ediyor.
 • Merhem: Kahramanın kendi yaralarını sarma ve acısını dindirme gücünü temsil ediyor.
 • Tuz: Kahramanın yaşadığı zorlukları ve acıları temsil ediyor.

Dikkat Çeken Mısralar:

 • "Kimse bilmez ağrım nerdedir / Merhem elimde sızısı içerdedir"
 • "Cümle alem tuzumu kuru sanır / Döktüğüm her yaş yanıma kar kalır"
 • "Durma yürüsene üstüme bir anda / Gardım sağlam güllerden tuğla"


 • Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime:

  • Dayanıklılık: Şarkının ana temasını oluşturan en önemli kelimelerden biridir. Kahramanın yaşadığı zorluklara rağmen pes etmemesi ve hayata tutunması dayanıklılığının bir göstergesidir.
  • Yeniden Doğuş: Kahramanın yaşadığı acılardan ders alarak daha güçlü ve dirençli bir şekilde geri dönmesi, şarkının yeniden doğuş temasını vurgular.
  • Kabulleniş: Kahramanın yaşadığı kayıpları ve acıları kabullenmesi ve onlarla yaşamayı öğrenmesi, şarkının önemli bir temasıdır.

  Genel Mesaj ve Sonuç:

  Melike Şahin'in "Durma Yürüsene" şarkısı, zorluklardan ve acılardan sonra bile pes etmeden hayata devam etme gücünü ve direncini anlatan güçlü bir şarkıdır. Şarkıdaki kahraman, yaşadığı acılardan ders alarak daha güçlü ve dirençli bir şekilde geri dönmeyi başarıyor. Bu şarkı, dinleyicilere zor zamanlarda bile umutlarını kaybetmemeleri ve hayata tutunmaları gerektiği mesajını veriyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ABLAN TAŞ GİBİ ŞARKI SÖZLERİ - GİZO

  Gizo'dan yeni şarkı "Ablan Taş Gibi"! Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma temalı bu şarkı, dinleyenleri motive edecek. Gizo - Ablan taş gibi Şarkı Sözleri Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Taş taş gibiyim de taş taş Çıtır gibiyim kaymak gibiyim Tüm ortaklarımın dilindeyim Ben her zaman yerimdeyim Asaletim fakir ruhunla kıyaslanamaz Seninle yan yana mı asla kapsayamaz Ki ben sizin gibi değilim çabulcu Hiç biriniz bu güzel fiziğimi yok sayamaz sizin o abartı makyajınız suratınızdan taşmış Beni görenler diyor abla harbiden taşmış Bütün ortaklarım taşmış sinirden öfkeden Beni yenemezsiniz taki ben ölmeden Gizo - Ablan Taş Gibi Şarkı Analizi Ana Tema: Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma. Duygu Analizi: Şarkı, özgüvenli, enerjik ve

SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN

  "Söyle Yarim Söyle" şarkısı, sevgilinin güzelliğini ve ona duyulan hayranlığı anlatan etkileyici bir eser. Aşk, hayranlık ve güzellik temalarını işleyen şarkı, dinleyicileri sevgilinin eşsizliğine ve kalbe doğan etkisine inandırıyor. SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN GÜLLERDE UTANIR LAL OLUR DİLİ SEYREDEN MELEK DER GÜL CEMALİNİ GÜLÜNCE YEDİ RENK ACAR YÜZÜNDE YÜRÜYÜŞÜ EDA SESİNDE AHENK NAKARAT SÖYLE YARİM SÖYLE SENDEN GÜZELİ VAR MI BİR DE BENİM GÖZÜMDEN BİR BAK KENDİNE AY GİBİ GECEME GÜN GİBİ YÜZÜME SENİN GİBİ DOGAN VAR MI GÖNLÜME Söyle Yarim Söyle Şarkı Analizi: Ana Tema: Sevgilinin güzelliği ve ona duyulan hayranlık Sevgilinin eşsizliği ve benzersizliği Sevgilinin kalbe doğan etkisi Duygu Analizi: Hayranlık Aşk Övgü Mutluluk Gurur Anahtar Kelimeler ve Anlamları: Yarim: Sevdiğim, canım Güzel: Görünüşü hoş olan, çekici Gül: Güzellik, neşe simgesi Yedi renk: Gökkuşağı, çeşitlilik, mükemmellik Ay: Işık kaynağı, aydınlık, güzellik Güneş:

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

NE KALDI İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Ne Kaldı ilahi Sözleri İnce ince yağdı yağdı Kar beyaza sarardı Kıyametmi vakit Az kaldı  Dalga dalga yağdı yağdı  Evleri duman sardı  İnsanlık tan artık  Ne kaldı  Olma olma sakın olma Aksada çocuk olma Ninnilerden gayrı  Ne kaldı  Ağla ağla gönül ağla Kimse değil sen ağla Merhamet mi artık Ne kaldı Allah ın kanunu bu İyilik zayi olmaz Elbet kurulur mizan Kötülük unutulmaz Kötülük unutulmaz  Dil söyler neye yarar Gönül alamıyor sa  Kan bağı neye yarar Can bağı olmuyor sa Can bağı olmuyor sa  Her şeyi bilen değil Kendini bilsen yeter Bu yol aşılmaz değil  Allah yâr olsun yeter Allah yâr olsun yeter  Bazen kırılan yerden Güzelleştirir Allah Umutsuz olma gönül Mühlet verir de amma İhmal etmez ki Allah İlahinin Konu Analizi İlahi, kıyamet, insanlığın yok oluşu ve Allah'ın adaleti konularını ele alır. İlahinin Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu Başlangıç İlahi, "İnce ince yağdı yağdı / Kar beyaza sarardı / Kıyamet mi vakit / Az kaldı" mısraları ile başlar. Bu mısr

EMRE FEL - SANA EL PENÇE DURMAM ŞARKI SÖZLERİ

 Emre Fel - Sana El Pençe Durmam Şarkı Sözleri Can evimde bi’ telaş, yangın Beni sarmalasan durmaz Sel olur da cayamam yalnız Beni masum ele koyman  Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım  Meftun anacım, yorgun  Bu zararı ziyanı sorma  Perişanım âyan, soldum  Sana el pençe durmam Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım Sana El Pençe Durmam Şarkı Analizi Ana Tema: Aşk acısı ve sevdiğinin ilgisizliği karşısında duyulan kırgınlık ve çaresizlik. Duygu Analizi: Başlangıç: Şarkı, "Can evimde bi’ telaş, yangın" mısraıyla ani bir duygusal yoğunluk ile başlar. Bu, kahramanın yaşadığı yoğun aşk acısını ve içindeki karmaşık duygula

GEYLANİ İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Geylani İlahi Sözleri Analizi hayran hayran gel kurban kurban gel bazem bazem gel canım canım gel hayran oldum sana kurban olam sana Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Sultanım gelsene Şu Gönlüme girsene Bir nazarcık etsene Ya Allah desene Ruhuma el versene  Alıp ta götürsene  Meyyi deryana daldım  Bir damla aşk versene  Nice hamdu sena Olsun o yaradana Salât selamlar olsun O Resulü Zişana Seni bize hem seyda Hem pir yaptı meydana  Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Ya Nuri nurani  Ya Bazu ya Geylani  Eya Kutbu RRabbani  Celb ediyor Ruhani Davasıdır beyani  Sünnet ile Kur'an-i Gel kurban gel gönlüme  Ya Bazu ya Geylani  Aşıkların deryası Ebu salih babası Fatımadır anası Muhammed tir atası Bülbüllerin

FADIL AYDIN - İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİ ŞARKI SÖZLERİ

  Fadıl Aydın - İki Gözümün Çiçeği Şarkı Sözleri Analizi Bilemezsin ne sırlar var saklıdır Tebessümün aşıkların hakkıdır Mazlum masum hali yar yandırır Geliyor iki gözümün çiçeği nakarat  Sarı cübbe giymiş yar üstüne Kurban olam sürme çekmiş gözüne Gül dalını tutuşturmuş eline Geliyor iki gözümün çiçeği Beley kurban başım gözüm üstüne Ağam gitti sen su serptin gönlüme Bak aşıklar ömrün sermiş önüne Geliyor iki gözümün çiçeği İlahi Analizi: İki Gözümün Çiçeği Ana Tema: Sultan Şeyh Seyyid Muhammed Saqi el Hüseyni Hazretlerine duyulan sevgi ve bağlılık Duygu Analizi: Sevinç Heyecan Hasret Aşk Teslimiyet Minnettarlık Anlatım Teknikleri: Mecaz Teşbih Abartma Tekrar Sembol Kahraman ve Duyguları: Kahraman: Mürit (Şeyh'e bağlı olan kişi) Duyguları: Sevgi, özlem, coşku, teslimiyet, minnettarlık Anahtar Kelimeler ve Anlamları: İki Gözümün Çiçeği: Sultan Şeyh'in bir lakabı, onun gözünün güzelliğini ve önemini vurgular. Tebessüm: Sultan Şeyh'in yarattığı mutluluğu

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin

KOCAM DA KOCAM ŞARKI SÖZLERİ

  Romantik Erhan - Kocam da Kocam Şarkı Sözleri Analizi Bu adam benim kocam Bak dikkat edin Benim diyorum Kocam da kocam Paşam da paşam Evimin direği Gözümün bebeği Karıcım, Sultanım Evimin neşesi Kalbim sesi Kocasının neşesi Hiç durmuyor çenesi Len Ama doğru Hadi kocacım Getir kocacım Para getir Altın getir Paşa kocacım Yaşa kocacım Bana getir Kendini getir Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu nasıldır? Şarkı, bir kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını anlatan bir girişle başlar. Kadın, kocasının kendisi için ne kadar önemli olduğunu ve onun için ne kadar değerli olduğunu vurgular. Şarkı, kadının kocasından para ve altın istemesi ile gelişir. Kadın, kocasının onun için bir paşa olduğunu ve onun her isteğini yerine getirmesini ister. Şarkı, kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını vurgulayan bir sonla biter. Şarkının ana teması nedir? Şarkının ana teması, kadın-erkek ilişkisidir. Şarkı, bir kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını anlatır. Kadın, kocasının ken