Ana içeriğe atla

TEFO, SEKO - KİMLER GELMİŞ ŞARKI SÖZLERİ

 Tefo & Seko – Kimler Gelmiş Şarkı Sözleri


Üstümdekini çok sormuşlar

Söyliyim var kem göz ve nazar

Doktor değiliz ama hastamız olmuşlar

Gelişimiz ezber bozar

Söyle varmı numarası gözlerinin

Tercümanı olur tüm hislerimin

Yerin artık dibidir dizlerimin

Yine hedefiyim storyde sözlerinin

İkonlar sahnede

İzle doyulmaz harbiden

Yürüyen manzaramısın bebek harbi sen

Doğar güneşim neymiş o gelen


Bak bak bak bak hele kimler gelmiş kimler

Titrer heryer titrer

Fazlasın buraya derler boşver

Bak bak bak bak hele kimler gelmiş kimler

Titrer heryer titrer

Fazlasın buraya derler boşver


Aklımdakini çok sormuşlar söyliyim

Sarışın esmer falan

Yapalım senle bi plan

Sen varsan bana gerisi yalan

Aynı yaşam ayrı yollardayız

Meşgulüz dünyayı yakmaktayız

Belki baş belki sonlardayız

Ama çok yakında vizyonlardayız

Kalır akılda öyle bakarsan

Olmalısın hep yanımda

Yokki böylesi izle doyulmaz

Nerden çıktın sen bi anda


Bak bak bak bak hele kimler gelmiş kimler

Titrer heryer titrer

Fazlasın buraya derler boşver

Bak bak bak bak hele kimler gelmiş kimler

Titrer heryer titrer

Fazlasın buraya derler boşver

Tefo seko kimler gelmis


Tefo & Seko - Kimler Gelmiş Şarkı Analizi

Şarkının Ana Teması:

Şarkının ana teması, şöhretin getirdiği ilgi ve bu ilginin yarattığı karmaşık duygulardır. Şarkıcı, gelen hayranların ilgisinden ve bu ilginin getirdiği baskıdan etkilenmektedir. Bir yandan bu ilgiyi beslerken, diğer yandan da özgürlüğünü ve özel hayatını korumaya çalışmaktadır.

Şarkının Başlangıcında, Ortasında ve Sonundaki Duygu Analizi:

 • Başlangıç: Şarkı, merak ve heyecan dolu bir girişle başlar. Şarkıcı, hayranlarının ilgisini çeken kıyafetleri ve etkileyici tarzı hakkında konuşuyor. Bu kısımda özgüven ve kibir duyguları hakimdir.
 • Orta: Şarkının ortasında, şarkıcı hayranlarının ilgisinin yarattığı baskıyı dile getiriyor. Herkesin onu merak ettiğini ve onun hakkında konuştuğunu biliyor. Bu durum onu bunaltıyor ve özgürlüğünü kısıtlıyor gibi hissediyor. Bu kısımda tedirginlik ve bunalma duyguları hakimdir.
 • Son: Şarkının sonunda, şarkıcı hayranlarıyla olan ilişkisini kabullenmeye başlar. Onların ilgisini takdir ediyor ve bu ilginin onu motive ettiğini biliyor. Bu kısımda kabullenme ve minnettarlık duyguları hakimdir.

Şarkı Sözlerindeki Anlatım Teknikleri:

 • Benzetme: Şarkıcı, hayranlarını "hastalar" ve "gözleri kem" olan kişiler olarak benzeterek, ilgisinin yarattığı olumsuz etkiyi vurgular.
 • Metafor: Şarkıcı, "gelişimimiz ezber bozar" dizesiyle, müzik tarzlarının ve tarzlarının geleneksel kalıpları yıktığını ve yeni bir müzik anlayışı getirdiğini ifade eder.
 • Tekrar: Şarkının nakarat kısmındaki "Bak bak bak bak hele kimler gelmiş kimler" ve "Titrer heryer titrer" sözleri, hayranlarının yarattığı heyecanı ve coşkuyu vurgular.
 • Soru-Cevap: Şarkıcı, "Aklımdakini çok sormuşlar söyliyim" dizesiyle hayranlarının merak ettiği soruları yanıtlamaya hazır olduğunu gösterir.

Şarkının Kahramanı Kim ve Neler Hissediyor?

Şarkının kahramanı, şöhrete ulaşmış ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan bir şarkıcıdır. Hayranlarının ilgisinden ve sevgisinden dolayı mutlu olsa da, bu ilginin yarattığı baskı ve özgürlük kısıtlaması onu tedirgin etmektedir. Şarkıcı, özgüven ve kibir duyguları ile tedirginlik ve bunalma duyguları arasında gidip gelmektedir.

Şarkıda Geçen Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Nazar: Kötü bakış, beddua. Şarkıcı, hayranlarının ilgisinin ve bakışlarının kendisine nazar değdirebileceğini düşünüyor.
 • Hastalar: Şarkıcı, hayranlarını "hastalar" olarak benzeterek, ilgisinin yarattığı olumsuz etkiyi vurgular.
 • Ezber Bozar: Şarkıcı, "gelişimimiz ezber bozar" dizesiyle, müzik tarzlarının ve tarzlarının geleneksel kalıpları yıktığını ve yeni bir müzik anlayışı getirdiğini ifade eder.
 • Manzara: Şarkıcı, hayranlarını "yürüyen manzaralar" olarak nitelendirerek, güzelliklerini ve çekiciliklerini vurgular.
 • Vizyon: Şarkıcı, "vizyonlarda" yer almayı arzulamaktadır. Bu, daha da şöhretli olmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak istediği anlamına gelir.

Dikkat Çeken Mısraları:

 • "Üstümdekini çok sormuşlar Söyliyim var kem göz ve nazar"

Bu mısralar, şarkıcının hayranlarının ilgisinin yarattığı olumsuz etkiyi ve bu ilgiye karşı duyduğu tedirginliği gösterir.

 • "Aklımdakini çok sormuşlar söyliyim Sarışın esmer falan Yapalım senle bi plan Sen varsan bana gerisi yalan"

Bu mısralar, şarkıcının hayranlarıyla olan yakın ilişkisini ve bu ilişkiye verdiği önemi gösterir. Hayranlarını sadece hayran olarak değil, aynı zamanda arkadaşı ve sırdaşı olarak da görmektedir.

 • "Aynı yaşam ayrı yollardayız Meşgulüz dünyayı yakmaktayız Belki baş belki sonlardayız Ama çok yakında vizyonlardayız"

Bu mısralar, şarkıcının ve hayranlarının ortak bir hedefe sahip olduğunu ve birlikte büyük başarılara imza atmak istediklerini gösterir. Hayalleri ve vizyonları için birlikte çalışmaya hazırlar.

 • "Kalır akılda öyle bakarsan Olmalısın hep yanımda Yokki böylesi izle doyulmaz Nerden çıktın sen bi anda"

Bu mısralar, şarkıcının hayranlarına olan hayranlığını ve onlara duyduğu ihtiyacı gösterir. Hayranlarının sevgisini ve desteğini her zaman yanında hissetmek ister.

Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime:

 • İlgi: Şarkının ana teması olan ilgi, hayranların şarkıcıya olan hayranlığı ve sevgisini ifade eder.
 • Baskı: Şarkıcı, hayranlarının ilgisinin yarattığı baskıyı ve bu baskının yarattığı duygusal karmaşayı dile getirir.
 • Vizyon: Şarkıcı ve hayranlarının ortak hedefi, daha da şöhretlenmek ve daha geniş kitlelere ulaşmaktır.

Genel Mesaj ve Sonuç:

Tefo & Seko'nun "Kimler Gelmiş" şarkısı, şöhretin getirdiği ilgi ve bu ilginin yarattığı karmaşık duyguları konu alıyor. Şarkıcı, hayranlarının sevgisini ve desteğini takdir ediyor olsa da, bu ilginin yarattığı baskı ve özgürlük kısıtlaması onu tedirgin etmektedir. Şarkının sonunda, şarkıcı hayranlarıyla olan ilişkisini kabullenmeye başlar ve birlikte daha büyük başarılara imza atmak için çalışmaya hazır olduğunu gösterir.

Şarkı, şöhretin her zaman kolay ve keyifli olmadığını, aynı zamanda bazı zorluklar da beraberinde getirdiğini gösteriyor. Bu zorluklara rağmen, şarkıcı hayranlarıyla olan bağını ve birlikte çalışarak elde edebilecekleri başarıları her şeyden daha önemli görüyor.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ABLAN TAŞ GİBİ ŞARKI SÖZLERİ - GİZO

  Gizo'dan yeni şarkı "Ablan Taş Gibi"! Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma temalı bu şarkı, dinleyenleri motive edecek. Gizo - Ablan taş gibi Şarkı Sözleri Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Taş taş gibiyim de taş taş Çıtır gibiyim kaymak gibiyim Tüm ortaklarımın dilindeyim Ben her zaman yerimdeyim Asaletim fakir ruhunla kıyaslanamaz Seninle yan yana mı asla kapsayamaz Ki ben sizin gibi değilim çabulcu Hiç biriniz bu güzel fiziğimi yok sayamaz sizin o abartı makyajınız suratınızdan taşmış Beni görenler diyor abla harbiden taşmış Bütün ortaklarım taşmış sinirden öfkeden Beni yenemezsiniz taki ben ölmeden Gizo - Ablan Taş Gibi Şarkı Analizi Ana Tema: Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma. Duygu Analizi: Şarkı, özgüvenli, enerjik ve

EMRE FEL - SANA EL PENÇE DURMAM ŞARKI SÖZLERİ

 Emre Fel - Sana El Pençe Durmam Şarkı Sözleri Can evimde bi’ telaş, yangın Beni sarmalasan durmaz Sel olur da cayamam yalnız Beni masum ele koyman  Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım  Meftun anacım, yorgun  Bu zararı ziyanı sorma  Perişanım âyan, soldum  Sana el pençe durmam Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım Sana El Pençe Durmam Şarkı Analizi Ana Tema: Aşk acısı ve sevdiğinin ilgisizliği karşısında duyulan kırgınlık ve çaresizlik. Duygu Analizi: Başlangıç: Şarkı, "Can evimde bi’ telaş, yangın" mısraıyla ani bir duygusal yoğunluk ile başlar. Bu, kahramanın yaşadığı yoğun aşk acısını ve içindeki karmaşık duygula

Era7capone ft. NASTEISHA - İNTİHAR ŞARKI SÖZLERİ

 Era7capone ft. NASTEISHA - İNTİHAR ŞARKI SÖZLERİ bebek nerdesin kim bilir kimlerlesin bu çantanın derisi için 8 hayvan öldü özel tasarım hermesin benim elim belimde gözler üzerimde dedim kero artık herkesin sahip çıktım beynime 20k harcadım boynumda ki chainime kuş tepedeyim geç kaldım istinyede dateime dedim bi dilek dile dilediğin olsun diye gezdim kurşun geçirmeyen bi çelik yelik ile seni sevmek bi intihar sevmemek değil ihtimal bile bağlanmak ister misin tas kafalı bi katile kayan yıldızların hatrına bize bi şans dile bebek çıkıyoruz sonu olmayan bi tatile tek bi şüphe bütün doğruları öldürür diledim alllahtan umarım son kez gördürür seni olurda başka biriyle görmek söyle kaç gece de bana kaç sigara söndürür ### Şarkının Ana Teması "İntihar" şarkısının ana teması, aşkın getirdiği acı, belirsizlik ve umutsuzluktur. Şarkı, sevgilinin yokluğunda yaşanan duygusal çöküntüyü ve bu aşkın bir intihar kadar tehlikeli olduğunu vurgulamaktadır. ### Duygu Analizi - **Başlangıç**: Şa

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

GEYLANİ İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Geylani İlahi Sözleri Analizi hayran hayran gel kurban kurban gel bazem bazem gel canım canım gel hayran oldum sana kurban olam sana Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Sultanım gelsene Şu Gönlüme girsene Bir nazarcık etsene Ya Allah desene Ruhuma el versene  Alıp ta götürsene  Meyyi deryana daldım  Bir damla aşk versene  Nice hamdu sena Olsun o yaradana Salât selamlar olsun O Resulü Zişana Seni bize hem seyda Hem pir yaptı meydana  Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Ya Nuri nurani  Ya Bazu ya Geylani  Eya Kutbu RRabbani  Celb ediyor Ruhani Davasıdır beyani  Sünnet ile Kur'an-i Gel kurban gel gönlüme  Ya Bazu ya Geylani  Aşıkların deryası Ebu salih babası Fatımadır anası Muhammed tir atası Bülbüllerin

Şam - S2M UP ŞARKI SÖZLERİ

Şam - S2M UP ŞARKI SÖZLERİ GEL BURAYA KÜÇÜK KEREMCİK SANIRIM KORTUĞUN OLDU BUSEFER HEDEFİM SENSİN NAMLUNUN UCUNA KOYDUM Ağlamışsın lan Heycandan  Aj da ablan Çok mu dokundu  Popçusun kanıtı tayKan Yaram Tarkan mı oldun klik bum BOKSUN PAÇASINDAN DAMLADIN TEPİN ÇOK BENZİYORSUN DOYSUN  BİR TEK SENİN KARNIN EKMEĞE TERKETTİĞİN ORDUN NOLDU KLİPLERİNDE ZENGİN ÇOCUĞU OYNUYORDUN BORCUN BIRIKMIŞ NİYE FATURANI ÖDEMİYORSUN   AL lan BU DOLANDIRDIIIIĞIIIIIN O   DOSTUNDAN KAPAK   BAK UTANARAK BOYNUNA DOLAMAM GEREK YOK ZATEN BU ENAYİ YAPIŞTIRMIŞ BOYNUNA DOLAR  BOYNUNDA DOLAR  EURO YEN                                                                                                                                                                                                       PARANI VERİYOR MU HER SİKEN BERBERİN KİMSE DEĞİŞ ACİLEN YAKINDA NORM ENDERE DÖNÜCEN SANAR KAMİL KENDİNİ KURT COBAIN AMA GÖSTERMİYCEM SANA 27 Nİ BAĞLAR TEKRAR GÖT GÖBEĞİN HEYCANINI KAYBETTİN ARTIK YENİ GELİN FAZLA EGO YAP

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN

  "Söyle Yarim Söyle" şarkısı, sevgilinin güzelliğini ve ona duyulan hayranlığı anlatan etkileyici bir eser. Aşk, hayranlık ve güzellik temalarını işleyen şarkı, dinleyicileri sevgilinin eşsizliğine ve kalbe doğan etkisine inandırıyor. SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN GÜLLERDE UTANIR LAL OLUR DİLİ SEYREDEN MELEK DER GÜL CEMALİNİ GÜLÜNCE YEDİ RENK ACAR YÜZÜNDE YÜRÜYÜŞÜ EDA SESİNDE AHENK NAKARAT SÖYLE YARİM SÖYLE SENDEN GÜZELİ VAR MI BİR DE BENİM GÖZÜMDEN BİR BAK KENDİNE AY GİBİ GECEME GÜN GİBİ YÜZÜME SENİN GİBİ DOGAN VAR MI GÖNLÜME Söyle Yarim Söyle Şarkı Analizi: Ana Tema: Sevgilinin güzelliği ve ona duyulan hayranlık Sevgilinin eşsizliği ve benzersizliği Sevgilinin kalbe doğan etkisi Duygu Analizi: Hayranlık Aşk Övgü Mutluluk Gurur Anahtar Kelimeler ve Anlamları: Yarim: Sevdiğim, canım Güzel: Görünüşü hoş olan, çekici Gül: Güzellik, neşe simgesi Yedi renk: Gökkuşağı, çeşitlilik, mükemmellik Ay: Işık kaynağı, aydınlık, güzellik Güneş:

ÇAĞAN ŞENGÜL - NE YAPIYORDUN? ŞARKI SÖZLERİ

 Çağan Şengül - Ne Yapıyordun? ŞARKI SÖZLERİ Ne Yapıyordun ? Bu kadar açık hislerle Bu kadar acı içinde Kendini saklamaya çabalamadan Sadece kafanın içinde Zincirlediğin kendinle Bedeninde kalmayı seçmeyen ruhun ile Sana söylemek istediğim şeyler var... Bu kadar korkak Bu kadar cesur Neredeyse tam Ama hep yarıim Gökyüzü parlak Sorgulu bakışlar Firtinam dindi Kalbinin sesiyle ne yapıyordun... Kendine uyandın çocuk.. Neşen şimdi daha kıymetli Dansın daha büyülü Sen, seni duyabiliyorsun.. Yapayalnz bu dünyada Anlamadan anlaşılmadan Cezalanmış gibi kendini tüketirken Her şeyin bir gün birleşip senin hikayen olacağını hiç bilmeden Bu kadar korkak Bu kadar cesur Neredeyse tam Ama hep yarım Gökyüzü parlak Sorgulu bakışlar Firtinam dindi Kalbinin sesiyle ne yapıyordun... Gökyüzü çok parlak Kanatların iyileşti. Bu firtinadan sonra yaşam ile olan bağın şimdi daha güçlü.. Görüyor, duyuyor, tadıyor,kokluyor, hissediyorsun.. ### Şarkının Ana Teması "Ne Yapıyordun?" şarkısı, içsel yolculuk

TUĞÇE KANDEMİR - SEN NASIL BİR İNSANSIN ŞARKI SÖZLERİ

 TUĞÇE KANDEMİR - SEN NASIL BİR İNSANSIN ŞARKI SÖZLERİ Göründüm güçlü Düzeldim sandım Ama hep bunalımdayım Ne mümkün dengede durmak Fırtınadan bir uçurumdayım Daha filmi anlatmadan ağlarsın Sen nasıl bir insansın? Ben senle aşka düştüm Parçalandım tane tane Tuğçe Kandemir - Sen Nasıl Bir İnsansın Şarkı Sözleri Yorumu Şarkı , bir ilişkinin çöküşünü ve şarkıcının duygusal çöküntüsünü anlatan hüzünlü bir ballad. Sözler , şarkıcının incinmiş ve kafası karışık duygularını açıkça ifade ediyor. Güçlü görünmeye çalıştığını ("Göründüm güçlü / Düzeldim sandım") ama hala bunalımda olduğunu ("Ama hep bunalımdayım") itiraf ediyor. İlişkinin iniş çıkışları onu duygusal olarak dengesizleştiriyor ("Ne mümkün dengede durmak") ve bir uçurumun kenarında hissediyor ("Fırtınadan bir uçurumdayım"). Şarkıcının sevgilisi hakkında kafası karışık. Onun duygusal tepkilerini ("Daha filmi anlatmadan ağlarsın") anlamıyor ve bu da onu sorgulamaya itiyor ("S