Ana içeriğe atla

OKAN VOLKAN - İMALI ŞARKI SÖZLERİ

 Okan-Volkan - İmalı Şarkı Sözleri

Bakıyor gözleri manalı

Kullandığı sözcükler imalı 

Başına bağlamış karalı

Belli bir derdi var yaralı, yaralı

Bakıyor gözleri manalı

Kullandığı sözcükler imalı

Başına bağlamış karalı

Belli bir derdi var yaralı, yaralı


Düşüyor günden güne gözümden damlalar

Sileni olmadı, geleni de duymadı

Yerine dolmadı kaderine küsüp

Kapılarını kapattı gönlüm


Vaktim yok arafta kaldım ben

İçimde öfkeyle, elimde kelepçeyle

Ortasındayım bu şehrin kaldım bir başıma

Alıştım yalanlara, alıştım tuzaklara


Gözümü kapatıp yürüdüm ardımdan bakan o ihanetle

Hatamı mı ettim beklemekle?

Sevilmek istemekle

İçimde bir dilekle


Bakıyor gözleri manalı

Kullandığı sözcükler imalı

Başına bağlamış karalı

Belli bir derdi var yaralı, yaralı

Bakıyor gözleri manalı

Kullandığı sözcükler imalı

Başına bağlamış karalı

Belli bir derdi var yaralı, yaralı

Bakıyor gözleri manalı

Kullandığı sözcükler imalı

Başına bağlamış karalı

Belli bir derdi var yaralı, yaralıOkan-Volkan - İmalı Şarkı Analizi

Şarkının Ana Teması:

 • Aşk acısı ve ihanet: Şarkı, sona eren bir aşkın ardından yaşanan derin üzüntü, öfke ve yalnızlık duygularını ele alır. Kahraman, sevdiği kişi tarafından ihanete uğramış ve terk edilmiştir. Bu durum onu derin bir acıya boğmuştur.

Duygu Analizi:

 • Başlangıç: Şarkı, hüzünlü ve melankolik bir atmosferle başlar. Kahramanın gözlerindeki manalı bakışlar ve imalı sözleri, yaşadığı acıyı ve içindeki karmaşık duyguları yansıtır.
 • Orta: Şarkının ortasında öfke ve isyan duyguları ön plana çıkar. Kahraman, kaderine küsüp kendini izole etmeyi seçer. Arafta kalmış gibi hissediyor ve içindeki öfkeyle mücadele ediyor.
 • Son: Şarkının sonu, hüzün ve pişmanlık duygularıyla sona erer. Kahraman, yaptığı hataları ve sevdiği kişiyi kaybetmenin acısını kabullenmeye başlar. Yine de umutsuz değildir ve içten içe bir barışma ve yeniden sevme dileği taşır.

Şarkı Sözlerindeki Anlatım Teknikleri:

 • Mecazlar: Şarkıda bolca mecaz kullanılmıştır. "Gözlerdeki manalı bakışlar", "imalı sözler", "karalı baş", "yerine dolmayan kader", "arafta kalmak", "içindeki öfke", "elindeki kelepçe" gibi mecazlar kahramanın duygusal durumunu ve yaşadığı acıyı somut bir şekilde ifade eder.
 • Tekrar: "Bakıyor gözleri manalı", "Kullandığı sözcükler imalı" gibi mısraların tekrarlanması, kahramanın yaşadığı acının ve hislerin yoğunluğunu vurgular.
 • Paralellik: "Düşüyor günden güne gözümden damlalar / Sileni olmadı, geleni de duymadı" gibi dizelerde paralellik kullanımı, kahramanın yalnızlığını ve çaresizliğini pekiştirir.

Şarkının Kahramanı:

Şarkının kahramanı, sevdiği kişi tarafından ihanete uğramış ve terk edilmiş bir kişidir. Bu durum onu derin bir acıya ve yalnızlığa sürüklemiştir. Kahraman öfkeli, üzgün, pişman ve çaresizdir. Aynı zamanda sevdiği kişiye karşı hala hisleri olduğunu ve onu affetmeye hazır olduğunu da hissediyor.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Manalı: Gizli bir anlam taşıyan, ima eden.
 • İmal: Bir şeyi açıkça söylemeden, dolaylı olarak anlatma.
 • Yaralı: Acı çeken, incinmiş.
 • Araf: İki dünya arasında kalan, belirsiz bir konumda olan yer.
 • Kelepçe: Elleri ve ayakları bağlamak için kullanılan metal zincir.
 • İhanet: Güvene dayalı bir ilişkiye ihanet etme, söz verileni bozma.
 • Kader: İnsanın başına geleceklerin önceden tayin edilmiş olması.

Dikkat Çeken Mısralar:

 • "Düşüyor günden güne gözümden damlalar / Sileni olmadı, geleni de duymadı": Bu mısralar kahramanın yalnızlığını ve çaresizliğini vurgular.
 • "Vaktim yok arafta kaldım ben / İçimde öfkeyle, elimde kelepçeyle": Bu mısralar kahramanın öfkesini ve içinde bulunduğu çıkmazı sembolize eder.
 • "Gözümü kapatıp yürüdüm ardımdan bakan o ihanetle": Bu mısra kahramanın sevdiği kişiye duyduğu güveni ve yaşadığı ihaneti gözler önüne serer.

Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime:

 • Acı: Şarkının temel duygusu acıdır. Kahraman, sevdiği kişi tarafından ihanete uğramanın ve terk edilmenin acısını yaşıyor.
 • Yalnızlık: İhanet ve terk edilme, kahramanı derin bir yalnızlığa sürüklemiştir. Kendini izole etmiş ve kimseden yardım istemiyor.
 • Umut: Şarkının sonuna doğru kahraman, umut ışığı görmeye başlar. Sevdiği kişiyi affetmeye ve yeniden sevmeye hazır olduğunu hissediyor. Bu umut, şarkıya hüzünlü bir sona rağmen, bir nebze de olsa olumlu bir bakış açısı kazandırıyor.

Genel Mesaj ve Sonuç:

Okan-Volkan'ın "İmalı" adlı şarkısı, aşk acısı ve ihanetin yarattığı derin duyguları etkileyici bir şekilde dile getiriyor. Şarkıdaki kahramanın yaşadığı acıyı, öfkeyi, yalnızlığı ve umudu dinleyiciye ustalıkla aktarıyor. "İmalı" sadece bir ayrılık şarkısı olmanın ötesinde, insan ruhunun en karanlık köşelerine bile ışık tutabilecek güce sahip bir eser.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ABLAN TAŞ GİBİ ŞARKI SÖZLERİ - GİZO

  Gizo'dan yeni şarkı "Ablan Taş Gibi"! Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma temalı bu şarkı, dinleyenleri motive edecek. Gizo - Ablan taş gibi Şarkı Sözleri Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Taş taş gibiyim de taş taş Çıtır gibiyim kaymak gibiyim Tüm ortaklarımın dilindeyim Ben her zaman yerimdeyim Asaletim fakir ruhunla kıyaslanamaz Seninle yan yana mı asla kapsayamaz Ki ben sizin gibi değilim çabulcu Hiç biriniz bu güzel fiziğimi yok sayamaz sizin o abartı makyajınız suratınızdan taşmış Beni görenler diyor abla harbiden taşmış Bütün ortaklarım taşmış sinirden öfkeden Beni yenemezsiniz taki ben ölmeden Gizo - Ablan Taş Gibi Şarkı Analizi Ana Tema: Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma. Duygu Analizi: Şarkı, özgüvenli, enerjik ve

EMRE FEL - SANA EL PENÇE DURMAM ŞARKI SÖZLERİ

 Emre Fel - Sana El Pençe Durmam Şarkı Sözleri Can evimde bi’ telaş, yangın Beni sarmalasan durmaz Sel olur da cayamam yalnız Beni masum ele koyman  Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım  Meftun anacım, yorgun  Bu zararı ziyanı sorma  Perişanım âyan, soldum  Sana el pençe durmam Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım Sana El Pençe Durmam Şarkı Analizi Ana Tema: Aşk acısı ve sevdiğinin ilgisizliği karşısında duyulan kırgınlık ve çaresizlik. Duygu Analizi: Başlangıç: Şarkı, "Can evimde bi’ telaş, yangın" mısraıyla ani bir duygusal yoğunluk ile başlar. Bu, kahramanın yaşadığı yoğun aşk acısını ve içindeki karmaşık duygula

Era7capone ft. NASTEISHA - İNTİHAR ŞARKI SÖZLERİ

 Era7capone ft. NASTEISHA - İNTİHAR ŞARKI SÖZLERİ bebek nerdesin kim bilir kimlerlesin bu çantanın derisi için 8 hayvan öldü özel tasarım hermesin benim elim belimde gözler üzerimde dedim kero artık herkesin sahip çıktım beynime 20k harcadım boynumda ki chainime kuş tepedeyim geç kaldım istinyede dateime dedim bi dilek dile dilediğin olsun diye gezdim kurşun geçirmeyen bi çelik yelik ile seni sevmek bi intihar sevmemek değil ihtimal bile bağlanmak ister misin tas kafalı bi katile kayan yıldızların hatrına bize bi şans dile bebek çıkıyoruz sonu olmayan bi tatile tek bi şüphe bütün doğruları öldürür diledim alllahtan umarım son kez gördürür seni olurda başka biriyle görmek söyle kaç gece de bana kaç sigara söndürür ### Şarkının Ana Teması "İntihar" şarkısının ana teması, aşkın getirdiği acı, belirsizlik ve umutsuzluktur. Şarkı, sevgilinin yokluğunda yaşanan duygusal çöküntüyü ve bu aşkın bir intihar kadar tehlikeli olduğunu vurgulamaktadır. ### Duygu Analizi - **Başlangıç**: Şa

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

GEYLANİ İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Geylani İlahi Sözleri Analizi hayran hayran gel kurban kurban gel bazem bazem gel canım canım gel hayran oldum sana kurban olam sana Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Sultanım gelsene Şu Gönlüme girsene Bir nazarcık etsene Ya Allah desene Ruhuma el versene  Alıp ta götürsene  Meyyi deryana daldım  Bir damla aşk versene  Nice hamdu sena Olsun o yaradana Salât selamlar olsun O Resulü Zişana Seni bize hem seyda Hem pir yaptı meydana  Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Ya Nuri nurani  Ya Bazu ya Geylani  Eya Kutbu RRabbani  Celb ediyor Ruhani Davasıdır beyani  Sünnet ile Kur'an-i Gel kurban gel gönlüme  Ya Bazu ya Geylani  Aşıkların deryası Ebu salih babası Fatımadır anası Muhammed tir atası Bülbüllerin

Şam - S2M UP ŞARKI SÖZLERİ

Şam - S2M UP ŞARKI SÖZLERİ GEL BURAYA KÜÇÜK KEREMCİK SANIRIM KORTUĞUN OLDU BUSEFER HEDEFİM SENSİN NAMLUNUN UCUNA KOYDUM Ağlamışsın lan Heycandan  Aj da ablan Çok mu dokundu  Popçusun kanıtı tayKan Yaram Tarkan mı oldun klik bum BOKSUN PAÇASINDAN DAMLADIN TEPİN ÇOK BENZİYORSUN DOYSUN  BİR TEK SENİN KARNIN EKMEĞE TERKETTİĞİN ORDUN NOLDU KLİPLERİNDE ZENGİN ÇOCUĞU OYNUYORDUN BORCUN BIRIKMIŞ NİYE FATURANI ÖDEMİYORSUN   AL lan BU DOLANDIRDIIIIĞIIIIIN O   DOSTUNDAN KAPAK   BAK UTANARAK BOYNUNA DOLAMAM GEREK YOK ZATEN BU ENAYİ YAPIŞTIRMIŞ BOYNUNA DOLAR  BOYNUNDA DOLAR  EURO YEN                                                                                                                                                                                                       PARANI VERİYOR MU HER SİKEN BERBERİN KİMSE DEĞİŞ ACİLEN YAKINDA NORM ENDERE DÖNÜCEN SANAR KAMİL KENDİNİ KURT COBAIN AMA GÖSTERMİYCEM SANA 27 Nİ BAĞLAR TEKRAR GÖT GÖBEĞİN HEYCANINI KAYBETTİN ARTIK YENİ GELİN FAZLA EGO YAP

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN

  "Söyle Yarim Söyle" şarkısı, sevgilinin güzelliğini ve ona duyulan hayranlığı anlatan etkileyici bir eser. Aşk, hayranlık ve güzellik temalarını işleyen şarkı, dinleyicileri sevgilinin eşsizliğine ve kalbe doğan etkisine inandırıyor. SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN GÜLLERDE UTANIR LAL OLUR DİLİ SEYREDEN MELEK DER GÜL CEMALİNİ GÜLÜNCE YEDİ RENK ACAR YÜZÜNDE YÜRÜYÜŞÜ EDA SESİNDE AHENK NAKARAT SÖYLE YARİM SÖYLE SENDEN GÜZELİ VAR MI BİR DE BENİM GÖZÜMDEN BİR BAK KENDİNE AY GİBİ GECEME GÜN GİBİ YÜZÜME SENİN GİBİ DOGAN VAR MI GÖNLÜME Söyle Yarim Söyle Şarkı Analizi: Ana Tema: Sevgilinin güzelliği ve ona duyulan hayranlık Sevgilinin eşsizliği ve benzersizliği Sevgilinin kalbe doğan etkisi Duygu Analizi: Hayranlık Aşk Övgü Mutluluk Gurur Anahtar Kelimeler ve Anlamları: Yarim: Sevdiğim, canım Güzel: Görünüşü hoş olan, çekici Gül: Güzellik, neşe simgesi Yedi renk: Gökkuşağı, çeşitlilik, mükemmellik Ay: Işık kaynağı, aydınlık, güzellik Güneş:

ÇAĞAN ŞENGÜL - NE YAPIYORDUN? ŞARKI SÖZLERİ

 Çağan Şengül - Ne Yapıyordun? ŞARKI SÖZLERİ Ne Yapıyordun ? Bu kadar açık hislerle Bu kadar acı içinde Kendini saklamaya çabalamadan Sadece kafanın içinde Zincirlediğin kendinle Bedeninde kalmayı seçmeyen ruhun ile Sana söylemek istediğim şeyler var... Bu kadar korkak Bu kadar cesur Neredeyse tam Ama hep yarıim Gökyüzü parlak Sorgulu bakışlar Firtinam dindi Kalbinin sesiyle ne yapıyordun... Kendine uyandın çocuk.. Neşen şimdi daha kıymetli Dansın daha büyülü Sen, seni duyabiliyorsun.. Yapayalnz bu dünyada Anlamadan anlaşılmadan Cezalanmış gibi kendini tüketirken Her şeyin bir gün birleşip senin hikayen olacağını hiç bilmeden Bu kadar korkak Bu kadar cesur Neredeyse tam Ama hep yarım Gökyüzü parlak Sorgulu bakışlar Firtinam dindi Kalbinin sesiyle ne yapıyordun... Gökyüzü çok parlak Kanatların iyileşti. Bu firtinadan sonra yaşam ile olan bağın şimdi daha güçlü.. Görüyor, duyuyor, tadıyor,kokluyor, hissediyorsun.. ### Şarkının Ana Teması "Ne Yapıyordun?" şarkısı, içsel yolculuk

TUĞÇE KANDEMİR - SEN NASIL BİR İNSANSIN ŞARKI SÖZLERİ

 TUĞÇE KANDEMİR - SEN NASIL BİR İNSANSIN ŞARKI SÖZLERİ Göründüm güçlü Düzeldim sandım Ama hep bunalımdayım Ne mümkün dengede durmak Fırtınadan bir uçurumdayım Daha filmi anlatmadan ağlarsın Sen nasıl bir insansın? Ben senle aşka düştüm Parçalandım tane tane Tuğçe Kandemir - Sen Nasıl Bir İnsansın Şarkı Sözleri Yorumu Şarkı , bir ilişkinin çöküşünü ve şarkıcının duygusal çöküntüsünü anlatan hüzünlü bir ballad. Sözler , şarkıcının incinmiş ve kafası karışık duygularını açıkça ifade ediyor. Güçlü görünmeye çalıştığını ("Göründüm güçlü / Düzeldim sandım") ama hala bunalımda olduğunu ("Ama hep bunalımdayım") itiraf ediyor. İlişkinin iniş çıkışları onu duygusal olarak dengesizleştiriyor ("Ne mümkün dengede durmak") ve bir uçurumun kenarında hissediyor ("Fırtınadan bir uçurumdayım"). Şarkıcının sevgilisi hakkında kafası karışık. Onun duygusal tepkilerini ("Daha filmi anlatmadan ağlarsın") anlamıyor ve bu da onu sorgulamaya itiyor ("S