Ana içeriğe atla

ALLAME, TÜRKER - METROPOLİS ŞARKI SÖZLERİ

 Allame & Türker - Metropolis Şarkı Sözleri

Rollin rollin sür para değil mesele şu namın yürüsün

Aklındaki sürtükler cebine bakar bel hizasına kafa dönüşü

Varım aga koyuyorum şerk, lafı olmaz seni piyasadan men edişim

Fazla masraf olmaz bana sizi avlamak bu olayda da gece görüşü

Pisi pisi gel isteksiz, bench press'im tek kompleksim

Pestili çıkar hep anoreksi, epi topu rapçi, baba teknik

Olayınız oğlancılık isyan, götverenler olur işin ehli

Şarkıda boş sesin olur addlip, karşıma geç bana de ki rap shit

Mırın kırın yok, kırıkların çok kalbin dağılır

Gösterim daha başlarında ve de bu keser iddianı

Gözlerin yok yerlerinde kes çok miktarı

Kariyerim bol ölü biriktirdi sikmiyim iddianı


Diyolar gang gang gang yaa

Bang bang bang ah, shut down

Peyderpey paid man

İstersen waste man ol, bura metropol


Metropolis metropolis

Metropolis metropol

Metropolis metropolis

Metropolis metropol


Rap altıma zodiac bot, yeri gelince sür range rover

Duydum seni korkak flow, ellerin uzmanmış blow'a

Her hayalinizin sonu koma, suya düşmüş gang yap prova

Bulduğunuzu 10 yıl evvel yapardım siz sıçarken pantolona

Zoru gör kaç yap düz kontakt 100 bin kağıt ona verin iskonto

One lab ama sen deki bone thugz arada bi kimbo slice inferno

Üstünden geçmiş kamyon hayat yalnız seni çizmiş tablo

Sanma, sırtım dert dolu pelt oluyorken bana gülmek yok

Ahhh di mi manita para nihayeti bunun, ıh

Şömine başında sıcak şarap açık ara durumum, sus

Belki paris belki roma

Böyle fotoğrafa herkes vurulur, gez

Aga bu tez yalanlanınca çürür


Diyolar gang gang gang yaa

Bang bang bang ah, shut down

Peyderpey paid man

İstersen waste man ol, bura metropol


Metropolis metropolis

Metropolis metropol

Metropolis metropolis

Metropolis metropolAllame & Türker - Metropolis Şarkı Analizi

Şarkının Ana Teması:

 • Metropol yaşamının zorlukları ve çelişkileri: Şarkı, metropol yaşamının hızlı, acımasız ve materyalist doğasını ele alıyor. Kahraman, bu ortamda öne çıkmak için mücadele ediyor ve bu süreçte yalnızlık, öfke ve hırs gibi duygular yaşıyor.
 • Başarı ve ün arayışı: Şarkı, kahramanın şöhrete ve paraya ulaşma arzusunu da yansıtıyor. Bu arzu, onu diğer insanlarla rekabete girmeye ve bazı ahlaki değerlerinden ödün vermeye itiyor.
 • Sahtelik ve ikiyüzlülük: Şarkıdaki bazı mısralar, metropol yaşamının sahte ve ikiyüzlü olduğunu da gösteriyor. İnsanlar, statü ve başarı takıntısıyla gerçek benliklerini gizliyorlar ve birbirleriyle samimi ilişkiler kurmakta zorlanıyorlar.

Şarkının Duygu Analizi:

 • Başlangıç: Şarkı, öfkeli ve hırslı bir tonla başlıyor. Kahraman, diğer insanlara karşı küçümseyici bir tavır takınıyor ve kendi başarısını övüyor.
 • Orta: Şarkının ortasında, kahramanın duyguları daha melankolik ve hüzünlü bir hale geliyor. Yalnızlık ve yorgunluk hislerini dile getiriyor ve metropol yaşamının kendisini nasıl etkilediğini sorguluyor.
 • Son: Şarkının sonunda, kahraman daha olgun ve kabullenici bir tavır sergiliyor. Hayatın zorluklarını kabul ediyor ve mutluluğun maddi değerlerde değil, sevgi ve dostluk gibi duygularda olduğunu anlıyor.

Şarkı Sözlerindeki Anlatım Teknikleri:

 • Metafor: Şarkıda, metropol yaşamı bir "savaş alanı" veya "labirent" gibi metaforlarla betimleniyor. Bu metaforlar, kahramanın bu ortamda yaşadığı zorlukları ve çelişkileri daha da vurgulamak için kullanılıyor.
 • Benzetme: Kahraman, kendisini "bir kamyonun ezdiği tablo" veya "bir pestili çıkarılmış anoreksik" gibi benzetmelerle ifade ediyor. Bu benzetmeler, kahramanın yaşadığı içsel çöküntüyü ve kırılganlığı gösteriyor.
 • Tekrar: Şarkıda "metropolis" kelimesi ve bazı nakarat mısraları tekrarlanarak, şarkının ana temasına vurgu yapılıyor ve dinleyicinin aklında kalıcı hale getiriliyor.

Şarkının Kahramanı:

Şarkının kahramanı, metropol yaşamında öne çıkmaya çalışan hırslı ve yetenekli bir müzisyen. Başarılı olmak için çok çalışıyor ve birçok fedakarlık yapıyor. Fakat bu süreçte yalnızlık, öfke ve hırs gibi duygularla da mücadele ediyor.

Şarkıda Geçen Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Metropolis: Büyük şehir, metropol
 • Gang: Çete, grup
 • Zodiac: Zodyak, burçlar
 • Range Rover: Lüks araba markası
 • Blow: Uyuşturucu
 • Koma: Uyku hali
 • Lab: Laboratuvar
 • Bone Thugs: Amerikalı rap grubu
 • Kimbo Slice: Amerikalı dövüşçü
 • Inferno: Cehennem
 • Manita: Sevgili
 • Pelto: Kalkan
 • Şömine: Ateş yakılan yer
 • Tez: Sav
 • Waste man: Boş adam

Dikkat Çeken Mısraları:

 • "Rollin rollin sür para değil mesele şu namın yürüsün" - Bu mısra, kahramanın şöhret ve tanınma arzusunu açıkça gösteriyor.
 • "Varım aga koyuyorum şerk, lafı olmaz seni piyasadan men edişim" - Bu mısra, kahramanın rakiplerine karşı ne kadar acımasız ve hırslı olduğunu gösteriyor.
 • "Olayınız oğlancılık isyan, götverenler olur işin ehli" - Bu mısra, metropol yaşamındaki sahtelik ve ikiyüzlülüğü eleştiriyor.
 • "Gösterim daha başlarında ve de bu keser iddianı" - Bu mısra, kahramanın kendine olan inancını ve başaracağına olan güvenini göster
 • "Gösterim daha başlarında ve de bu keser iddianı": Bu mısra, kahramanın kendine olan inancını ve başaracağına olan güvenini gösteriyor. Henüz yolun başında olduğunu biliyor, fakat potansiyelinin farkında ve zirveye ulaşacağına inanıyor.
 • "Gözlerin yok yerlerinde kes çok miktarı": Bu mısra, kahramanın rakiplerine karşı ne kadar kararlı ve cesur olduğunu gösteriyor. Onların zayıflıklarını görüyor ve onları yenmeye hazırlıklı.
 • "Kariyerim bol ölü biriktirdi sikmiyim iddianı": Bu mısra, kahramanın geçmişteki başarılarına ve tecrübelerine vurgu yapıyor. Bu sayede rakiplerine karşı üstünlük kurduğunu ve onları yenmeye hazır olduğunu gösteriyor.
 • "Diyolar gang gang gang yaa": Bu mısra, kahramanın etrafındaki insanların onu nasıl algıladığını gösteriyor. Onlar onu bir "gangster" veya "serseri" olarak görüyorlar, fakat kahraman bu etikete karşı koyuyor ve kendi kimliğini oluşturmaya çalışıyor.
 • "Bang bang bang ah, shut down": Bu mısra, kahramanın rakiplerine karşı ne kadar sert ve acımasız olduğunu gösteriyor. Onları susturmak ve yenmek için her şeyi yapmaya hazır.
 • "Peyderpey paid man": Bu mısra, kahramanın zamanla ve emekle kazandığı başarıları ve saygınlığı gösteriyor. Kolay yoldan değil, sıkı çalışarak ve fedakarlık yaparak zirveye ulaştığını vurguluyor.
 • "İstersen waste man ol, bura metropol": Bu mısra, metropol yaşamının acımasız ve rekabetçi doğasını gösteriyor. Kahraman, rakiplerine karşı güçlü olmak ve ayakta kalmak için her zaman mücadele etmesi gerektiğinin farkında.
 • "Metropolis metropolis": Bu mısra, şarkının ana temasını ve kahramanın yaşadığı ortamı vurguluyor. Şarkı boyunca "metropolis" kelimesi tekrarlanarak, bu ortamın kahramanın üzerindeki etkisinin ne kadar güçlü olduğu gösteriliyor.

Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime:

 • Metropolis: Metropol yaşamının zorlukları, çelişkileri ve sahteliği
 • Hırs: Kahramanın şöhrete ve paraya ulaşma arzusu
 • Yalnızlık: Metropol yaşamında bireyin yaşadığı yabancılaşma ve yalnızlık duygusu

Genel Mesaj ve Sonuç:

Allame & Türker'in "Metropolis" şarkısı, metropol yaşamının zorlukları ve çelişkileri üzerine hüzünlü ve melankolik bir bakış açısı sunuyor. Şarkıdaki kahraman, bu ortamda öne çıkmak için mücadele ediyor ve bu süreçte birçok fedakarlık yapıyor. Fakat bu fedakarlıklar onu yalnızlığa ve yabancılaşmaya da itiyor. Şarkının sonunda kahraman, metropol yaşamının sahteliğinin ve geçiciliğinin farkına varıyor ve gerçek mutluluğun maddi değerlerde değil, sevgi ve dostluk gibi duygularda olduğunu anlıyor.

Şarkı, dinleyicilere metropol yaşamının sunduğu cazibelerin yanı sıra, bu yaşamın getirdiği zorlukları ve çelişkileri de göz önünde bulundurmalarını tavsiye ediyor. Maddi başarı peşinde koşarken, insan ilişkilerini ve manevi değerleri ihmal etmemenin önemini vurguluyor.

Yorumlar

TÜM ZAMANLARIN EN POPÜLER ANALİZLERİ

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri Eğlendiriyor beni dedikodularınız Yüzüme gülüp ardımdan konuşmalarınız Ne gözünüz tutar ne de beddualarınız Çekemeyenler parti kursa kazanırsınız Görüyorum her köşe başında taklitimi Utanmadan bir de soruyor benziyoruz di mi Hadi canım hadi öteye hadi bas geri Takdir etmek isterdim bu vizyonsuz azmini Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç  Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bitmeyen bu enerci Yok bende olan yok sende Kalite gör sayemde Okunmaz esamen de Adımın geçtiği hiçbir yerde Ağzınla kuş tutsan İstiareye yatsan Cürmün kadar yer yakarsın canım,ateş olsan İkinci bir şansın Belki de olurdu Milyarda bir olsa da Hindistan’da doğsan Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bu bir enerci "Enercii" şarkısının başlangıcı, enerjisi ve hızlı ritmiyle dikkat çeken bir girişe sahiptir. Şarkı, ene

Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi

  Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi Bir garip aşık vardı Bir düğün günü vardı Gayri mahşere kaldı o sevda Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. Ne can kaldı ne canan Sanki olduk bir ziyan Bu şarkıymış bana kalan hatıra Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. YENİ ŞARKI >>> DOST ARARIM  << TIKLA Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkının başlangıcı, bir garip aşıkın ve bir düğün gününün anlatılmasıyla gerçekleşir. Bu, aşkın ve mutluluğun başlangıcını simgeler. Gelişme bölümünde, aşkın nazar değmesi ve büyülere maruz kalmasıyla birlikte yıkımı anlatılır. Bu, depremin yıkıcı etkisini simgeler. Sonuç bölümünde ise aşıkların birbirlerini kaybettikleri ve sadece şarkının ha

Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri

  Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri (feat. Melike Şahin) yine sabahın körü  göremeden önü aldım düldülü de vurdum yollara dara düşmeden düze çıkmıyor mu gönül bardağım da doludur ama içiyor puşt ömür yandı cihan bak bestesi mahur da mecnunum sırra erdim o uğurda gel de gör beni canım aşk neyledi  taştım bendimden yar çare zuhurda eksildi kafamda tahta değil matah da yaşamak, gülüm! bi’ kurtulsa kuşum kafesten karılsa deste bi daha!  sen seçtin, yazıldı yazgın olur mu dizgin o ata? anam anlarsın balık da kızgın hâlik de üzgün, yok hata!  dalavereyi bi’ bırak canım  biraz umut al hadi ne dünüm ne bu günüm kolay iflahım yok hani sen koy bir plak yine bana güllümü getir zaten zor hayat canım hele yalınız beter Söz / Lyrics: Mabel Matiz Beste / Music: Mabel Matiz Başlangıç Şarkının başlangıcı, adamın aşk acısını dindirmek için yollara düşmesiyle başlar. Adam, sevdiği kadını kaybettikten sonra kendini yalnız ve çaresiz hissediyor. Hayata dair umudunu yitirmiş ve bir çıkış yolu arıyor. Geliş

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözleri

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözlerinin Analizi Bilmez misin sen Seni en çok ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Çağlayıp dur şu döşümde Bazan hayalin düşümde Şu munzurun dağlarında Mor sümbülsün sen Mor sümbülsün sen Bazan hayalin düşümde Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şu dersimin dağlarında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkı, bir gencin sevdiği kıza olan aşkını anlatıyor. Şarkı, gencin kıza olan aşkının ne kadar büyük olduğunu ifade eden bir soruyla başlıyor: "Bilmez misin sen / Seni en çok ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben." Şarkı, gencin kıza olan aşkının fiziksel güzelliğiyle ilgili olduğunu ifade eden bir dörtlükle devam ediyor: "Tabiatın ortası

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri

  Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri Yollarına gül dizeyim, ver elin', ner'de? Al canımı, yıllarına sereyim, gitme Benim gönlüm sendedir, yâr, sendeki bende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Bu yol uzun, ben beklerim günahım neyse Sen canım' al, ben razıyım bir hazin söze Senin gönlün bendedir, yâr, bendeki sende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var, be güzelim? Senden güzeli mi var? Hikaye Kurgusu Şarkı, bir a

LEYLA ŞARKI SÖZLERİ - HOZAN HAMİD

Hozan Hamid - Leyla / Hewara Şarkı Sözleri Analizi Hewara leyla leyla Hewara leyla leyla Ez bum teyrak çeng brî Te dilê min hêla Leyla tu canî heyva şevanî B nav û nişanî Xudana xêla Kanîyak vînê j dilî za Hat ber mala te Dilê te têda raza Bî landka vîna te Tû hişyar neke J xewê raneka Jîn ne gelleke Min hemî da te ‘Esmanê dilî mje Tu na girnijî Di bumn tu girnije Te es krm rejî Kenya te xencer Awrya te cencer Dilê min ket ber Tu di min kujî Leyla tu canî befra çîyanî Leyla tu canî befra çîyani B nav û nişanî Xudana xêla Leyla dîyar be Bu dilî yar be Bumin ne mar be Di hizr û xewna da **Şarkının Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu:** Şarkı, başlangıcında Leyla'ya yönelik bir çağrı ve onun özlemini dile getirir. Gelişiminde duygusal bir ton hakimdir, aşk ve özlem teması güçlenir. Şarkının sonunda ise Leyla'nın sevgilisiyle birlikteliği arzusu vurgulanır. **Şarkının Konu Analizi:** Konu, aşk, özlem ve hasret üzerine odaklanır. Leyla'ya duyulan derin hisler ve onun sevgilisiyle bir

Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri

  Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri GİTTİĞİN YOLLARA DÖN BİR BAK  YOLLARINA TOZUN OLAYIM (KALAYIM)  AL BAĞRINA BAS BENİ  KADERİNDE YAZIN OLAYIM      BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  GÜLÜŞÜNE HAYRAN OLAYIM  EL ALEME (GET) HERKESE SOR BENİ  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM      SİLİNMEYEN ALIN YAZIMI  SEVDİM O ZALIMIN KIZINI  TAKVİMLERDE BULDUM ADINI  GÜLÜŞÜNE KURBAN OLAYIM    ASLINDA AŞK DEDİĞİM ŞEY VAR YA  BİR MASALDAN İBARET  BİR VAR MIŞ BİR YOKMUŞ  ASLINDA AŞK DEDİĞİN ŞEY   BİR YALANDAN İBARET  HA VARMIŞ HA YOKMUŞ  AMA GEL GELELİM Kİ GÜZELİM  BU AŞKLAR BİZE GÖRE DEĞİL  BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM   GİT BENİ KİME SORARSIN SOR  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM  BIRAK DA KADERİNDE YAZIN OLAYIM  BIRAK DA ALNINDA YAZIN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE SIZIN OLAYIM "Kurban Olduğum" şarkısı başlangıcı duygusal bir çağrışım ile başlar. Şarkının ilk bölümünde, kişi sevdiği kişiye hitap ederken onun yollarına dönmesini istiyor ve ona bağlılı

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin