Ana içeriğe atla

GROW - G.K.S ŞARKI SÖZLERİ

 Grow - G.K.S. Şarkı Sözleri

Şimdi beni sorsan? Duman eder hayat beni gözlerinden olsa

Bi yanımız noksan, Uyuz eder şeklim seni ve bu beni bozmaz

Tek başıma takılmazdım abinizden korksam 


Önceleri görmeliydin her günüm bela Benim 

Tesbihim elimde hala gözlerim kara 

Hayallerim vardı canım sözlerim falan belki 

Işıklar söner bugün caddeler yanar 


Yalanmıydı söyle bana hangisiydi doğru? sanki

Bilmiyordum her şeyini kaybedince nolur

Sanmıyordum yıkıldığımı gördüm onca zorluk anne 

Merak etme halledicem çünkü dimdik oğlun 


Kader bile sunmuyordu bana bir şans 

Ve arkama bakmamıştım dönüp kim var diye 

Bir dal yakıp yürüdüm vakit dar yine 

İz bıraktım sokaklara atıp imza


Bi Kaç dostum gördü beni, bilirler o son gecemi 

Pişmanlığım hat safhaydı duygularım öldü demin 

O limandan kalktı gemi anlıyorum harbi seni

Bir sigara yandı sonra bir sigara söndü dimi


Düştük ama görmediler 

Yarı yoldan dön dediler bana 

Yandılar ve sönmediler asla 

Gözü kara serseriler x2


Var mı sorun gör bulaşıp, eşim dostum arkadaşım 

Kalmamıştı stresten patlıyordu sanki başım 

Sorun değil bilmediğim caddelerde çok dolaştım 

Her birinde görmediğim gözlerinle savaştım


Bi kendime sataştım, bir limana yanaştım ve 

Üzerimden atamadığım çamurlara bulaştım Belki zaman yavaştı, kan üstüme bulaştı 

Gözlerinle göremiyorsam çekip sende vur aşkıGrow - G.K.S. Şarkı Analizi

Şarkının Ana Teması:

 • Zorluklara Karşı Mücadele ve Umut: Şarkı, zorluklar ve kayıplarla dolu bir hayatın ardından umut ve direnç duygusunu anlatıyor. Kahraman, yaşadığı acılara rağmen pes etmeden mücadeleye devam ediyor ve geleceğe dair umut besliyor.
 • Yalnızlık ve Yabancılaşma: Kahraman, kendini yalnız ve çevresinden kopuk hissediyor. Bu duygu, şarkı boyunca tekrar eden "bir yanımız noksan", "arkama bakmamıştım dönüp kim var diye" gibi sözlerle vurgulanıyor.
 • ** pişmanlık ve Özgürlük Arayışı:** Kahraman geçmişte yaptığı hatalardan pişmanlık duyuyor ve özgür bir hayat kurma arzusu taşıyor. Bu arzu, "sanki bilmiyordum her şeyini kaybedince nolur", "bir dal yakıp yürüdüm vakit dar yine" gibi sözlerle dile getiriliyor.

Duygu Analizi:

 • Başlangıç: Şarkı öfke, pişmanlık ve umutsuzluk duygularıyla başlıyor. Kahraman, yaşadığı acılardan dolayı öfkeli ve pişman hissediyor.
 • Orta: Şarkı ilerledikçe umut ve direnç duyguları ön plana çıkıyor. Kahraman, zorluklara rağmen pes etmeyeceğini ve mücadeleye devam edeceğini söylüyor.
 • Son: Şarkı, umut ve kararlılık duygularıyla sona eriyor. Kahraman, geçmişi geride bırakmaya ve geleceğe dair umutla bakmaya hazırdır.

Anlatım Teknikleri:

 • Metafor: Şarkıda, duyguları ve durumları anlatmak için birçok metafor kullanılıyor. Örneğin, "duman eder hayat beni gözlerinden olsa", "tesbihim elimde hala gözlerim kara", "bir dal yakıp yürüdüm vakit dar yine" gibi metaforlar kahramanın yaşadığı duyguları ve durumları somutlaştırıyor.
 • Tekrar: Şarkıda bazı kelimeler ve ifadeler tekrarlanarak vurgulanıyor. Örneğin, "yandılar ve sönmediler asla", "gözü kara serseriler" gibi tekrarlar kahramanın duygularını ve kararlılığını pekiştiriyor.
 • Kontrast: Şarkıda zıt anlamlı kelimeler ve ifadeler kullanarak kontrast yaratılıyor. Örneğin, "ışıklar söner bugün caddeler yanar", "düştük ama görmediler", "bir sigara yandı sonra bir sigara söndü dimi" gibi kontrastlar kahramanın yaşadığı çelişkileri ve duygusal değişimleri gösteriyor.

Kahraman:

Şarkının kahramanı, zorluklar ve kayıplarla dolu bir hayat süren bir genç adamdır. Yalnız ve yabancılaşmış hissediyor, geçmişte yaptığı hatalardan pişmanlık duyuyor ve özgür bir hayat kurma arzusu taşıyor. Kahraman, yaşadığı acılara rağmen pes etmeyerek mücadeleye devam ediyor ve geleceğe dair umut besliyor.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Duman: Kahramanın yaşadığı acıları ve öfkeyi temsil eder.
 • Tesbih: Kahramanın dindar ve manevi bir insan olduğunu gösterir.
 • Dal: Kahramanın umut ve yeni bir başlangıç arayışını temsil eder.
 • Yanan Caddeler: Kahramanın öfkesini ve yıkılmışlığını temsil eder.
 • Gözü Kara Serseriler: Kahramanın cesaretini ve bağımsız ruhunu temsil eder.
 • Yarı Yoldan Dönmek: Kahramanın pes etmeyi ve yenilgiyi kabul etmeyi reddetmesini temsil eder.
 • Çamur: Kahramanın geçmişte yaptığı hataları ve günahları temsil eder.
 • Kan: Kahramanın yaşadığı acıları ve zorlukları temsil eder.
 • Aşk: Kahramanın kaybettiği sevgiyi ve özlemini temsil eder.

Dikkat Çeken Mısralar:

 • "Şimdi beni sorsan? Duman eder hayat beni gözlerinden olsa" - Bu mısra, kahramanın yaşadığı acıları ve sevdiği kişiye olan bağımlılığını vurguluyor.
 • "Tek başıma takılmazdım abinizden korksam" - Bu
 • "Tek başıma takılmazdım abinizden korksam" - Bu mısra, kahramanın özgürlüğüne düşkünlüğünü ve otoriteye karşı isyanını gösteriyor.
 • "Pişmanlığım hat safhaydı duygularım öldü demin" - Bu mısra, kahramanın yaşadığı pişmanlığın ve duygusal çöküşün boyutunu vurguluyor.
 • "O limandan kalktı gemi anlıyorum harbi seni" - Bu mısra, kahramanın sevdiği kişiyi kaybettiğini ve bu kaybın geri dönüşsüz olduğunu kabullenmesini gösteriyor.
 • "Gözlerinle göremiyorsam çekip sende vur aşkı" - Bu mısra, kahramanın sevgiye olan ihtiyacını ve sevgi uğruna her şeyi göze alabileceğini gösteriyor.

Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime:

 • Mücadele: Kahraman, yaşadığı zorluklara rağmen pes etmeden mücadeleye devam ediyor.
 • Umut: Kahraman, geleceğe dair umut besliyor ve daha iyi bir hayat kurmak için çabalıyor.
 • Özgürlük: Kahraman, özgür bir hayat kurma arzusu taşıyor ve otoriteye karşı isyan ediyor.

Genel Mesaj ve Sonuç:

Grow şarkısı, zorluklar ve kayıplarla dolu bir hayatın ardından umut ve direnç duygusunu anlatan bir şarkıdır. Kahraman, yaşadığı acılara rağmen pes etmeyerek mücadeleye devam ediyor ve geleceğe dair umut besliyor. Şarkının ana mesajı, ne kadar zor olursa olsun her zaman umut olduğunu ve pes etmememiz gerektiğidir.

Yorumlar

TÜM ZAMANLARIN EN POPÜLER ANALİZLERİ

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri Eğlendiriyor beni dedikodularınız Yüzüme gülüp ardımdan konuşmalarınız Ne gözünüz tutar ne de beddualarınız Çekemeyenler parti kursa kazanırsınız Görüyorum her köşe başında taklitimi Utanmadan bir de soruyor benziyoruz di mi Hadi canım hadi öteye hadi bas geri Takdir etmek isterdim bu vizyonsuz azmini Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç  Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bitmeyen bu enerci Yok bende olan yok sende Kalite gör sayemde Okunmaz esamen de Adımın geçtiği hiçbir yerde Ağzınla kuş tutsan İstiareye yatsan Cürmün kadar yer yakarsın canım,ateş olsan İkinci bir şansın Belki de olurdu Milyarda bir olsa da Hindistan’da doğsan Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bu bir enerci "Enercii" şarkısının başlangıcı, enerjisi ve hızlı ritmiyle dikkat çeken bir girişe sahiptir. Şarkı, ene

Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi

  Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi Bir garip aşık vardı Bir düğün günü vardı Gayri mahşere kaldı o sevda Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. Ne can kaldı ne canan Sanki olduk bir ziyan Bu şarkıymış bana kalan hatıra Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. YENİ ŞARKI >>> DOST ARARIM  << TIKLA Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkının başlangıcı, bir garip aşıkın ve bir düğün gününün anlatılmasıyla gerçekleşir. Bu, aşkın ve mutluluğun başlangıcını simgeler. Gelişme bölümünde, aşkın nazar değmesi ve büyülere maruz kalmasıyla birlikte yıkımı anlatılır. Bu, depremin yıkıcı etkisini simgeler. Sonuç bölümünde ise aşıkların birbirlerini kaybettikleri ve sadece şarkının ha

Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri

  Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri (feat. Melike Şahin) yine sabahın körü  göremeden önü aldım düldülü de vurdum yollara dara düşmeden düze çıkmıyor mu gönül bardağım da doludur ama içiyor puşt ömür yandı cihan bak bestesi mahur da mecnunum sırra erdim o uğurda gel de gör beni canım aşk neyledi  taştım bendimden yar çare zuhurda eksildi kafamda tahta değil matah da yaşamak, gülüm! bi’ kurtulsa kuşum kafesten karılsa deste bi daha!  sen seçtin, yazıldı yazgın olur mu dizgin o ata? anam anlarsın balık da kızgın hâlik de üzgün, yok hata!  dalavereyi bi’ bırak canım  biraz umut al hadi ne dünüm ne bu günüm kolay iflahım yok hani sen koy bir plak yine bana güllümü getir zaten zor hayat canım hele yalınız beter Söz / Lyrics: Mabel Matiz Beste / Music: Mabel Matiz Başlangıç Şarkının başlangıcı, adamın aşk acısını dindirmek için yollara düşmesiyle başlar. Adam, sevdiği kadını kaybettikten sonra kendini yalnız ve çaresiz hissediyor. Hayata dair umudunu yitirmiş ve bir çıkış yolu arıyor. Geliş

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözleri

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözlerinin Analizi Bilmez misin sen Seni en çok ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Çağlayıp dur şu döşümde Bazan hayalin düşümde Şu munzurun dağlarında Mor sümbülsün sen Mor sümbülsün sen Bazan hayalin düşümde Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şu dersimin dağlarında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkı, bir gencin sevdiği kıza olan aşkını anlatıyor. Şarkı, gencin kıza olan aşkının ne kadar büyük olduğunu ifade eden bir soruyla başlıyor: "Bilmez misin sen / Seni en çok ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben." Şarkı, gencin kıza olan aşkının fiziksel güzelliğiyle ilgili olduğunu ifade eden bir dörtlükle devam ediyor: "Tabiatın ortası

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri

  Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri Yollarına gül dizeyim, ver elin', ner'de? Al canımı, yıllarına sereyim, gitme Benim gönlüm sendedir, yâr, sendeki bende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Bu yol uzun, ben beklerim günahım neyse Sen canım' al, ben razıyım bir hazin söze Senin gönlün bendedir, yâr, bendeki sende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var, be güzelim? Senden güzeli mi var? Hikaye Kurgusu Şarkı, bir a

LEYLA ŞARKI SÖZLERİ - HOZAN HAMİD

Hozan Hamid - Leyla / Hewara Şarkı Sözleri Analizi Hewara leyla leyla Hewara leyla leyla Ez bum teyrak çeng brî Te dilê min hêla Leyla tu canî heyva şevanî B nav û nişanî Xudana xêla Kanîyak vînê j dilî za Hat ber mala te Dilê te têda raza Bî landka vîna te Tû hişyar neke J xewê raneka Jîn ne gelleke Min hemî da te ‘Esmanê dilî mje Tu na girnijî Di bumn tu girnije Te es krm rejî Kenya te xencer Awrya te cencer Dilê min ket ber Tu di min kujî Leyla tu canî befra çîyanî Leyla tu canî befra çîyani B nav û nişanî Xudana xêla Leyla dîyar be Bu dilî yar be Bumin ne mar be Di hizr û xewna da **Şarkının Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu:** Şarkı, başlangıcında Leyla'ya yönelik bir çağrı ve onun özlemini dile getirir. Gelişiminde duygusal bir ton hakimdir, aşk ve özlem teması güçlenir. Şarkının sonunda ise Leyla'nın sevgilisiyle birlikteliği arzusu vurgulanır. **Şarkının Konu Analizi:** Konu, aşk, özlem ve hasret üzerine odaklanır. Leyla'ya duyulan derin hisler ve onun sevgilisiyle bir

Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri

  Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri GİTTİĞİN YOLLARA DÖN BİR BAK  YOLLARINA TOZUN OLAYIM (KALAYIM)  AL BAĞRINA BAS BENİ  KADERİNDE YAZIN OLAYIM      BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  GÜLÜŞÜNE HAYRAN OLAYIM  EL ALEME (GET) HERKESE SOR BENİ  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM      SİLİNMEYEN ALIN YAZIMI  SEVDİM O ZALIMIN KIZINI  TAKVİMLERDE BULDUM ADINI  GÜLÜŞÜNE KURBAN OLAYIM    ASLINDA AŞK DEDİĞİM ŞEY VAR YA  BİR MASALDAN İBARET  BİR VAR MIŞ BİR YOKMUŞ  ASLINDA AŞK DEDİĞİN ŞEY   BİR YALANDAN İBARET  HA VARMIŞ HA YOKMUŞ  AMA GEL GELELİM Kİ GÜZELİM  BU AŞKLAR BİZE GÖRE DEĞİL  BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM   GİT BENİ KİME SORARSIN SOR  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM  BIRAK DA KADERİNDE YAZIN OLAYIM  BIRAK DA ALNINDA YAZIN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE SIZIN OLAYIM "Kurban Olduğum" şarkısı başlangıcı duygusal bir çağrışım ile başlar. Şarkının ilk bölümünde, kişi sevdiği kişiye hitap ederken onun yollarına dönmesini istiyor ve ona bağlılı

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin