Ana içeriğe atla

ESPİ - LAN ŞARKI SÖZLERİ

 Espi - Lan Şarkı Sözleri

Sana kalmadı lan 

Yazı ya da tura atıcam saldırıcam valla 

Gidip aldırıcam ezicem kafasını  

Bozuk para gibi harcıcam


Sana kalmadı lan 

Yazı ya da tura atıcam saldırıcam valla 

Gidip aldırıcam ezicem kafasını  

Bozuk para gibi harcıcam (pam)


Bu p*çlerin hepsi harbi çok toy  

16 bar girer valla don yok 

Soran bilir aga biraz beni

Konum gelir bana inan yol yok 


İstersen bana inan canım 

Sana anlatıyorum tüm planları

İnanmayın bana inanmayın 

Onu vurucam kafadan planlayıp


12 den gole giden pele gibiyim 

Onlyfam für die fam evet bebeğim

Biraz sürat biraz inat deliyim 

Tek başınayım ben hepinize yeterim  


Haklar 9 milim baba shotgun 

Kartlar dağıtılır en baştan 

Sapla inadına sok sapla 

Mobesede patlar harbi flaşlar 


sana kalmadı lan 

yazı ya da tura atıcam saldırıcam valla 

gidip aldırıcam ezicem kafasını  

bozuk para gibi harcıcam


sana kalmadı lan 

yazı ya da tura atıcam saldırıcam valla 

gidip aldırıcam ezicem kafasını  

bozuk para gibi harcıcam


Sana kalmadı lan (kalmadı lan)

Kalmadı lan valla

Gidip aldırıcam (lan) bozuk para gibi harcicam (valla)

Kalmadı lan (valla)

Harcıcam (valla)

Gidip aldırıcam ezicem kafasını bozuk para gibi harcıcam


Sana kalmadı lan 

Yazı ya da tura atıcam saldırıcam valla 

Gidip aldırıcam ezicem kafasını  

Bozuk para gibi harcıcamEspi - Lan Şarkı Sözleri Analizi

Şarkının Ana Teması

Şarkının ana teması öfke, intikam ve güç gösterisidir. Anlatıcı, kendisine haksızlık yapan bir kişiye karşı duyduğu öfkeyi ve ona karşı yapacağı şiddeti sert ve argümanlı bir şekilde dile getiriyor. Bu öfke, şarkı boyunca kullanılan argo kelimeler, tehditkar ifadeler ve agresif benzetmelerle pekiştiriliyor.

Şarkının Duygu Analizi

Başlangıç: Şarkının başlangıcında öfke ve saldırganlık hakim. Anlatıcı, "Sana kalmadı lan" diyerek doğrudan hedefini belirliyor ve ona saldıracağına dair kararlılığını açıkça dile getiriyor.

Orta: Şarkının ortasında öfke yerini biraz kibire bırakıyor. Anlatıcı, rakibini küçümsüyor ve onu yenebileceğini savunuyor. Ayrıca, planlarını ve nasıl saldıracağını detaylandırıyor.

Son: Şarkının sonunda öfke ve intikam duygusu tekrar ön plana çıkıyor. Anlatıcı, rakibini yenmeye ve onu "bozuk para gibi harcamaya" kararlı olduğunu vurguluyor.

Şarkı Sözlerindeki Anlatım Teknikleri

 • Benzetme: Anlatıcı, öfkesini ve gücünü pekiştirmek için çeşitli benzetmeler kullanıyor. Örneğin, kendini 12'den kaleye giden Pele'ye benzetiyor ve rakibini bozuk para gibi harcayacağını söylüyor.
 • Metafor: Şarkıda, "kartlar dağıtılır en baştan" gibi metaforlar da kullanılıyor. Bu metafor, hayatın adil olmadığı ve bazen şansın her şeyi belirlediği fikrini ifade ediyor.
 • Tekrar: "Sana kalmadı lan" ve "harcıcam" gibi bazı kelime öbekleri şarkı boyunca tekrarlanarak, ana fikrin pekiştirilmesi sağlanıyor.
 • Argo: Şarkıda bolca argo kelime kullanılıyor. Bu kelimeler, anlatıcının öfkesini ve samimiyetini daha da vurguluyor.

Şarkının Kahramanı ve Duyguları

Şarkının kahramanı, kendisine haksızlık yapıldığını düşünen ve bu haksızlığın intikamını almak isteyen öfkeli bir kişidir. Kahraman öfkeli, kinci ve saldırgan hissediyor. Ayrıca, kendine güveniyor ve rakibini yenebileceğine inanıyor.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları

 • Lan: Argo bir kelime ve öfke, küçümseme veya tehdit ifade etmek için kullanılır.
 • Kalmadı: Artık geçerli veya uygun olmadığı anlamına gelir.
 • Yazı ya da tura: Bir şans oyunu ve rastgele bir karar vermek için kullanılır.
 • Saldırmak: Birine fiziksel olarak saldırmak veya ona karşı şiddet kullanmak anlamına gelir.
 • Harcamak: Para veya zaman gibi bir kaynağı kullanmak veya tüketmek anlamına gelir.
 • Bozuk para: Kullanılamayacak kadar hasar görmüş veya eskimiş para anlamına gelir.
 • Pele: Brezilyalı efsanevi futbolcu ve üç kez Dünya Kupası kazanan kişi.
 • Onlyfam: Yetişkinlere yönelik içerik paylaşımı için kullanılan bir web sitesi platformu.
 • Mobese: Trafik ihlallerini kaydetmek için kullanılan kamera sistemi.

Dikkat Çeken Mısralar

 • "16 bar girer valla don yok"
 • "İstersen bana inan canım / Sana anlatıyorum tüm planları"
 • "12 den gole giden pele gibiyim"
 • "Onlyfam für die fam evet bebeğim"
 • "Sapla inadına sok sapla / Mobesede patlar harbi flaşlar"


Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime ve Genel Mesaj

Öfke, intikam ve güç kelimeleri, Espi'nin "Lan" adlı şarkısının ana temalarını özetler. Şarkı boyunca bu duygular, argümanlı sözler, tehditkar ifadeler ve agresif benzetmelerle pekiştirilir.

Genel Mesaj:

 • Haksızlığa karşı öfkelenmek ve intikam almak doğaldır.
 • Güçlü olmak ve kendine güvenmek önemlidir.
 • Hayat adil değildir ve bazen şans her şeyi belirler.

Ancak şarkının mesajı karmaşık ve yoruma açıktır. Dinleyici, şarkının şiddet ve intikamı yücelttiğini mi yoksa haksızlığa karşı koymanın bir yolunu mu sunduğunu kendine sorabilir.

Sonuç:

"Lan", öfke ve intikam duygularıyla dolu güçlü bir şarkıdır. Şarkının mesajı yoruma açıktır, ancak dinleyiciyi şiddet ve adaletin doğası hakkında düşünmeye teşvik eder.

Yorumlar

TÜM ZAMANLARIN EN POPÜLER ANALİZLERİ

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri Eğlendiriyor beni dedikodularınız Yüzüme gülüp ardımdan konuşmalarınız Ne gözünüz tutar ne de beddualarınız Çekemeyenler parti kursa kazanırsınız Görüyorum her köşe başında taklitimi Utanmadan bir de soruyor benziyoruz di mi Hadi canım hadi öteye hadi bas geri Takdir etmek isterdim bu vizyonsuz azmini Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç  Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bitmeyen bu enerci Yok bende olan yok sende Kalite gör sayemde Okunmaz esamen de Adımın geçtiği hiçbir yerde Ağzınla kuş tutsan İstiareye yatsan Cürmün kadar yer yakarsın canım,ateş olsan İkinci bir şansın Belki de olurdu Milyarda bir olsa da Hindistan’da doğsan Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bu bir enerci "Enercii" şarkısının başlangıcı, enerjisi ve hızlı ritmiyle dikkat çeken bir girişe sahiptir. Şarkı, ene

Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi

  Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi Bir garip aşık vardı Bir düğün günü vardı Gayri mahşere kaldı o sevda Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. Ne can kaldı ne canan Sanki olduk bir ziyan Bu şarkıymış bana kalan hatıra Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. YENİ ŞARKI >>> DOST ARARIM  << TIKLA Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkının başlangıcı, bir garip aşıkın ve bir düğün gününün anlatılmasıyla gerçekleşir. Bu, aşkın ve mutluluğun başlangıcını simgeler. Gelişme bölümünde, aşkın nazar değmesi ve büyülere maruz kalmasıyla birlikte yıkımı anlatılır. Bu, depremin yıkıcı etkisini simgeler. Sonuç bölümünde ise aşıkların birbirlerini kaybettikleri ve sadece şarkının ha

Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri

  Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri (feat. Melike Şahin) yine sabahın körü  göremeden önü aldım düldülü de vurdum yollara dara düşmeden düze çıkmıyor mu gönül bardağım da doludur ama içiyor puşt ömür yandı cihan bak bestesi mahur da mecnunum sırra erdim o uğurda gel de gör beni canım aşk neyledi  taştım bendimden yar çare zuhurda eksildi kafamda tahta değil matah da yaşamak, gülüm! bi’ kurtulsa kuşum kafesten karılsa deste bi daha!  sen seçtin, yazıldı yazgın olur mu dizgin o ata? anam anlarsın balık da kızgın hâlik de üzgün, yok hata!  dalavereyi bi’ bırak canım  biraz umut al hadi ne dünüm ne bu günüm kolay iflahım yok hani sen koy bir plak yine bana güllümü getir zaten zor hayat canım hele yalınız beter Söz / Lyrics: Mabel Matiz Beste / Music: Mabel Matiz Başlangıç Şarkının başlangıcı, adamın aşk acısını dindirmek için yollara düşmesiyle başlar. Adam, sevdiği kadını kaybettikten sonra kendini yalnız ve çaresiz hissediyor. Hayata dair umudunu yitirmiş ve bir çıkış yolu arıyor. Geliş

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözleri

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözlerinin Analizi Bilmez misin sen Seni en çok ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Çağlayıp dur şu döşümde Bazan hayalin düşümde Şu munzurun dağlarında Mor sümbülsün sen Mor sümbülsün sen Bazan hayalin düşümde Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şu dersimin dağlarında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkı, bir gencin sevdiği kıza olan aşkını anlatıyor. Şarkı, gencin kıza olan aşkının ne kadar büyük olduğunu ifade eden bir soruyla başlıyor: "Bilmez misin sen / Seni en çok ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben." Şarkı, gencin kıza olan aşkının fiziksel güzelliğiyle ilgili olduğunu ifade eden bir dörtlükle devam ediyor: "Tabiatın ortası

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri

  Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri Yollarına gül dizeyim, ver elin', ner'de? Al canımı, yıllarına sereyim, gitme Benim gönlüm sendedir, yâr, sendeki bende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Bu yol uzun, ben beklerim günahım neyse Sen canım' al, ben razıyım bir hazin söze Senin gönlün bendedir, yâr, bendeki sende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var, be güzelim? Senden güzeli mi var? Hikaye Kurgusu Şarkı, bir a

LEYLA ŞARKI SÖZLERİ - HOZAN HAMİD

Hozan Hamid - Leyla / Hewara Şarkı Sözleri Analizi Hewara leyla leyla Hewara leyla leyla Ez bum teyrak çeng brî Te dilê min hêla Leyla tu canî heyva şevanî B nav û nişanî Xudana xêla Kanîyak vînê j dilî za Hat ber mala te Dilê te têda raza Bî landka vîna te Tû hişyar neke J xewê raneka Jîn ne gelleke Min hemî da te ‘Esmanê dilî mje Tu na girnijî Di bumn tu girnije Te es krm rejî Kenya te xencer Awrya te cencer Dilê min ket ber Tu di min kujî Leyla tu canî befra çîyanî Leyla tu canî befra çîyani B nav û nişanî Xudana xêla Leyla dîyar be Bu dilî yar be Bumin ne mar be Di hizr û xewna da **Şarkının Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu:** Şarkı, başlangıcında Leyla'ya yönelik bir çağrı ve onun özlemini dile getirir. Gelişiminde duygusal bir ton hakimdir, aşk ve özlem teması güçlenir. Şarkının sonunda ise Leyla'nın sevgilisiyle birlikteliği arzusu vurgulanır. **Şarkının Konu Analizi:** Konu, aşk, özlem ve hasret üzerine odaklanır. Leyla'ya duyulan derin hisler ve onun sevgilisiyle bir

Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri

  Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri GİTTİĞİN YOLLARA DÖN BİR BAK  YOLLARINA TOZUN OLAYIM (KALAYIM)  AL BAĞRINA BAS BENİ  KADERİNDE YAZIN OLAYIM      BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  GÜLÜŞÜNE HAYRAN OLAYIM  EL ALEME (GET) HERKESE SOR BENİ  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM      SİLİNMEYEN ALIN YAZIMI  SEVDİM O ZALIMIN KIZINI  TAKVİMLERDE BULDUM ADINI  GÜLÜŞÜNE KURBAN OLAYIM    ASLINDA AŞK DEDİĞİM ŞEY VAR YA  BİR MASALDAN İBARET  BİR VAR MIŞ BİR YOKMUŞ  ASLINDA AŞK DEDİĞİN ŞEY   BİR YALANDAN İBARET  HA VARMIŞ HA YOKMUŞ  AMA GEL GELELİM Kİ GÜZELİM  BU AŞKLAR BİZE GÖRE DEĞİL  BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM   GİT BENİ KİME SORARSIN SOR  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM  BIRAK DA KADERİNDE YAZIN OLAYIM  BIRAK DA ALNINDA YAZIN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE SIZIN OLAYIM "Kurban Olduğum" şarkısı başlangıcı duygusal bir çağrışım ile başlar. Şarkının ilk bölümünde, kişi sevdiği kişiye hitap ederken onun yollarına dönmesini istiyor ve ona bağlılı

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin