Ana içeriğe atla

ESPİ - 55 ŞARKI SÖZLERİ

 ESPi - 55 Şarkı Sözleri


Kalsanda küs 

Hass*kt*r whaatsapdan passatı sür 

Akşamdan üst başını belirle 

Instagram zaten külüs-tür 

Etme küfür, benimle olmayan tekte ölür,

Tek bi prüz emin ol yeterli vurmam için seni kahpe dürüst 

Arıyorlar her gün bankalar (alo)

Tanınıyom her geçen zaman

Sanıyorsan her taraf markalar

Kahpeler vururlar arkadan

Gözler kan çanağı olmadan

Sür bende ibreler sonda bak

Üstümde mücadele formalar

Ben zirve ibneler sonda bak


Sanki yaşım 55, kardeş dur bi sakinleş 

Harbi halim 55, vakit geçmeden düşeş

Düştü gönlüme ateş, doğsun batmadan güneş 

Piyasa harbiden beleş, Espi kalk, diren, güreş!


Şarkıyı yükle ver TikTok'a, yürütmez fanlar İstanbul'da

Selfie çekinmek isteyenlere kestim pozları karakolda

Çalmazlar şarkımı radyoda onlar para peşinde ben şovda

Düşmemi isteyen o kalleşlere haber verin yeni hitler yolda


Espi rapci mi programcı mi

Valla yaptım hepsini haklıyım

Bunlar yolcuysa ben hancıyım

O yüzden hepinizden farklıyım 

Dikkat et topu doksana çakmıyım

Günümüz futbolu full ataktayım 

Sen bir avsın ben bir avcıyım

Dua et yerimden kalkmıyım 

Kalkarsam çözülür tüm sorunlar 

İnat ettim ben pek yorulmam

İster nette ister reelde 

Verdim hakkını artık gocunmam

Kafama göre yürüyorum inan bebek bana her gün

meşgul etme beni bul formül gelir her yerde bir sansür 

Sür, Dayı arabayı Sür

Bas abi, bas abi, bas gidek abi


Sanki yaşım 55, kardeş dur bi sakinleş 

Harbi halim 55, vakit geçmeden düşeş

Düştü gönlüme ateş, doğsun batmadan güneş 

Piyasa harbiden beleş, Espi kalk, diren, güreş!55 Şarkı Analizi

Şarkının Ana Teması:

 • Hırs ve Başarı: Şarkı, Espi'nin müzik piyasasındaki başarısına ve zirveye ulaşma hırsına odaklanıyor. Bu hedefe ulaşmak için tüm engelleri aşmaya ve rakiplerini geride bırakmaya kararlı olduğunu söylüyor.
 • Kendine Güven ve Özgünlük: Espi, yeteneğine ve tarzına olan inancını dile getiriyor. Kendisini diğer rapçilerden farklı gördüğünü ve bu özgünlükle zirveye ulaşacağına emin olduğunu vurguluyor.
 • Eleştirilere Aldırış Etmeme: Espi, şarkıda kendisini eleştirenlere ve engellemeye çalışanlara karşı meydan okuyor. Onların sözlerine kulak asmayacağını ve hedefine odaklanacağını net bir şekilde ifade ediyor.

Duygu Analizi:

 • Başlangıç: Şarkı öfke ve hırs dolu bir şekilde başlıyor. Espi, rakiplerine ve onu eleştirenlere karşı öfkeli ve hırslı olduğunu açıkça gösteriyor.
 • Orta: Şarkının ortasında Espi'nin özgüveni ve kararlılığı ön plana çıkıyor. Kendisine inandığını ve zirveye ulaşacağına dair inancı artıyor.
 • Son: Şarkı, Espi'nin hırslı ve kararlı tavrıyla sona eriyor. Hedefine ulaşacağına dair inancını tekrar ediyor ve rakiplerine meydan okuyor.

Şarkı Sözlerindeki Anlatım Teknikleri:

 • Metafor: Espi, şarkıda birçok metafor kullanarak duygularını ve fikirlerini ifade ediyor. Örneğin, "piyasa harbiden beleş" diyerek müzik piyasasının zorluğunu ve rekabetçi olduğunu metaforik bir şekilde anlatıyor.
 • Tekrar: Espi, şarkıda bazı kelimeleri ve ifadeleri tekrarlayarak vurgu yapıyor ve dinleyicinin dikkatini çekiyor. Örneğin, "kalk, diren, güreş" sözlerini tekrarlayarak pes etmeden mücadele etmeye devam edeceğini vurguluyor.
 • Argo: Espi, şarkıda bazı argo kelimeler kullanarak samimiyet ve öfke duygusu yaratıyor.

Şarkının Kahramanı:

Şarkının kahramanı Espi'dir. Kendine güvenen, hırslı ve özgün bir rapçidir. Hedefine ulaşmak için tüm engelleri aşmaya kararlıdır.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Espi: Şarkıcının sahne adı.
 • Passat: Bir araba modeli. Espi, bu arabayı sürerek hızlı ve özgür olduğunu metaforik bir şekilde anlatıyor.
 • Kahpe: Aldatıcı ve hain bir kişi. Espi, bu kelimeyi rakiplerini ve onu eleştirenleri tanımlamak için kullanıyor.
 • İbne: Espi, bu kelimeyi argo bir şekilde kullanarak kendine güvenini ve özgünlüğünü gösteriyor.
 • Espi kalk, diren, güreş: Espi'nin hedefine ulaşmak için mücadele etmeye devam edeceğini gösteren bir slogan.
 • TikTok: Bir video paylaşım platformu. Espi, bu platformu kullanarak şarkısını tanıtmak istiyor.
 • Harbi: Gerçek ve samimi. Espi, bu kelimeyi duygularını ve fikirlerini açıkça ifade etmek için kullanıyor.
 • Beleş: Kolay ve zahmetsiz. Espi, bu kelimeyi piyasadaki rekabetin zorluğunu ironik bir şekilde ifade etmek için kullanıyor.
 • Sansür: Espi, şarkıda sansürden bahsederek fikirlerini özgürce ifade edemediğini ima ediyor.

Dikkat Çeken Mısralar:

 • "Etme küfür, benimle olmayan tekte ölür"
 • "Kahpeler vururlar arkadan"
 • "Günümüz futbolu full ataktayım"
 • "Sen bir avsın ben bir avcıyım"
 • "Dua et yerimden kalkmıyım"
 • "Kafama göre yürüyorum inan bebek bana her gün"
 • "meşgul etme beni bul formül gelir her yerde bir sansür"


Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime:

 • Hırs: Espi'nin müzik piyasasındaki başarısına ve zirveye ulaşma hırsı.
 • Özgüven: Espi'nin yeteneğine ve tarzına olan inancı.
 • Mücadele: Espi'nin hedefine ulaşmak için tüm engelleri aşmaya hazır olması.

Genel Mesaj ve Sonuç:

"55" şarkısı, Espi'nin müzik piyasasındaki hırsını, özgüvenini ve mücadelesini anlatan bir şarkıdır. Espi, bu şarkıyla kendisini diğer rapçilerden farklı gördüğünü ve zirveye ulaşacağına dair inancını dile getiriyor. Eleştirilere ve engellere aldırmadan hedefine odaklanacağını ve pes etmeyeceğini açıkça ifade ediyor.

Şarkı, genel olarak hırslı ve kararlı bir tavırla sona eriyor. Espi, dinleyicilere de hayallerini takip etmeleri ve pes etmemeleri için ilham vermeyi amaçlıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ABLAN TAŞ GİBİ ŞARKI SÖZLERİ - GİZO

  Gizo'dan yeni şarkı "Ablan Taş Gibi"! Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma temalı bu şarkı, dinleyenleri motive edecek. Gizo - Ablan taş gibi Şarkı Sözleri Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Ablan 1 bin yaşına da gelse taş taş Çıtır gibiyim tap taze yaş yaş Çabala ama boş boş Pırlanta gibi parlıyorum loş loş Taş taş gibiyim de taş taş Çıtır gibiyim kaymak gibiyim Tüm ortaklarımın dilindeyim Ben her zaman yerimdeyim Asaletim fakir ruhunla kıyaslanamaz Seninle yan yana mı asla kapsayamaz Ki ben sizin gibi değilim çabulcu Hiç biriniz bu güzel fiziğimi yok sayamaz sizin o abartı makyajınız suratınızdan taşmış Beni görenler diyor abla harbiden taşmış Bütün ortaklarım taşmış sinirden öfkeden Beni yenemezsiniz taki ben ölmeden Gizo - Ablan Taş Gibi Şarkı Analizi Ana Tema: Kendine güven, güzellik ve yaşlanmaya karşı meydan okuma. Duygu Analizi: Şarkı, özgüvenli, enerjik ve

SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN

  "Söyle Yarim Söyle" şarkısı, sevgilinin güzelliğini ve ona duyulan hayranlığı anlatan etkileyici bir eser. Aşk, hayranlık ve güzellik temalarını işleyen şarkı, dinleyicileri sevgilinin eşsizliğine ve kalbe doğan etkisine inandırıyor. SÖYLE YARİM SÖYLE ŞARKI SÖZLERİ- FADIL AYDIN GÜLLERDE UTANIR LAL OLUR DİLİ SEYREDEN MELEK DER GÜL CEMALİNİ GÜLÜNCE YEDİ RENK ACAR YÜZÜNDE YÜRÜYÜŞÜ EDA SESİNDE AHENK NAKARAT SÖYLE YARİM SÖYLE SENDEN GÜZELİ VAR MI BİR DE BENİM GÖZÜMDEN BİR BAK KENDİNE AY GİBİ GECEME GÜN GİBİ YÜZÜME SENİN GİBİ DOGAN VAR MI GÖNLÜME Söyle Yarim Söyle Şarkı Analizi: Ana Tema: Sevgilinin güzelliği ve ona duyulan hayranlık Sevgilinin eşsizliği ve benzersizliği Sevgilinin kalbe doğan etkisi Duygu Analizi: Hayranlık Aşk Övgü Mutluluk Gurur Anahtar Kelimeler ve Anlamları: Yarim: Sevdiğim, canım Güzel: Görünüşü hoş olan, çekici Gül: Güzellik, neşe simgesi Yedi renk: Gökkuşağı, çeşitlilik, mükemmellik Ay: Işık kaynağı, aydınlık, güzellik Güneş:

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

NE KALDI İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Ne Kaldı ilahi Sözleri İnce ince yağdı yağdı Kar beyaza sarardı Kıyametmi vakit Az kaldı  Dalga dalga yağdı yağdı  Evleri duman sardı  İnsanlık tan artık  Ne kaldı  Olma olma sakın olma Aksada çocuk olma Ninnilerden gayrı  Ne kaldı  Ağla ağla gönül ağla Kimse değil sen ağla Merhamet mi artık Ne kaldı Allah ın kanunu bu İyilik zayi olmaz Elbet kurulur mizan Kötülük unutulmaz Kötülük unutulmaz  Dil söyler neye yarar Gönül alamıyor sa  Kan bağı neye yarar Can bağı olmuyor sa Can bağı olmuyor sa  Her şeyi bilen değil Kendini bilsen yeter Bu yol aşılmaz değil  Allah yâr olsun yeter Allah yâr olsun yeter  Bazen kırılan yerden Güzelleştirir Allah Umutsuz olma gönül Mühlet verir de amma İhmal etmez ki Allah İlahinin Konu Analizi İlahi, kıyamet, insanlığın yok oluşu ve Allah'ın adaleti konularını ele alır. İlahinin Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu Başlangıç İlahi, "İnce ince yağdı yağdı / Kar beyaza sarardı / Kıyamet mi vakit / Az kaldı" mısraları ile başlar. Bu mısr

EMRE FEL - SANA EL PENÇE DURMAM ŞARKI SÖZLERİ

 Emre Fel - Sana El Pençe Durmam Şarkı Sözleri Can evimde bi’ telaş, yangın Beni sarmalasan durmaz Sel olur da cayamam yalnız Beni masum ele koyman  Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım  Meftun anacım, yorgun  Bu zararı ziyanı sorma  Perişanım âyan, soldum  Sana el pençe durmam Müşküle tabi zulüm  Peki derdime dert ne diye  Beni anlamadın da kanatma canım' ne olur Müşteki zati gönül  Bana vermeli ya hediye  Kaderimde gülerse bu hali kederden alır  Beni cümle cihan tanır  Anlamadın yanarım Sana El Pençe Durmam Şarkı Analizi Ana Tema: Aşk acısı ve sevdiğinin ilgisizliği karşısında duyulan kırgınlık ve çaresizlik. Duygu Analizi: Başlangıç: Şarkı, "Can evimde bi’ telaş, yangın" mısraıyla ani bir duygusal yoğunluk ile başlar. Bu, kahramanın yaşadığı yoğun aşk acısını ve içindeki karmaşık duygula

GEYLANİ İLAHİ SÖZLERİ - HASAN BAYAR

  Hasan Bayar - Geylani İlahi Sözleri Analizi hayran hayran gel kurban kurban gel bazem bazem gel canım canım gel hayran oldum sana kurban olam sana Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Sultanım gelsene Şu Gönlüme girsene Bir nazarcık etsene Ya Allah desene Ruhuma el versene  Alıp ta götürsene  Meyyi deryana daldım  Bir damla aşk versene  Nice hamdu sena Olsun o yaradana Salât selamlar olsun O Resulü Zişana Seni bize hem seyda Hem pir yaptı meydana  Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Şeyh Abdülkadir Geylani Bazım hu bazım gel Ya sultanu l evliya Hayran oldum sana gel Ya Seyyid el evliya Kurban olam sana gel  Ya Nuri nurani  Ya Bazu ya Geylani  Eya Kutbu RRabbani  Celb ediyor Ruhani Davasıdır beyani  Sünnet ile Kur'an-i Gel kurban gel gönlüme  Ya Bazu ya Geylani  Aşıkların deryası Ebu salih babası Fatımadır anası Muhammed tir atası Bülbüllerin

FADIL AYDIN - İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİ ŞARKI SÖZLERİ

  Fadıl Aydın - İki Gözümün Çiçeği Şarkı Sözleri Analizi Bilemezsin ne sırlar var saklıdır Tebessümün aşıkların hakkıdır Mazlum masum hali yar yandırır Geliyor iki gözümün çiçeği nakarat  Sarı cübbe giymiş yar üstüne Kurban olam sürme çekmiş gözüne Gül dalını tutuşturmuş eline Geliyor iki gözümün çiçeği Beley kurban başım gözüm üstüne Ağam gitti sen su serptin gönlüme Bak aşıklar ömrün sermiş önüne Geliyor iki gözümün çiçeği İlahi Analizi: İki Gözümün Çiçeği Ana Tema: Sultan Şeyh Seyyid Muhammed Saqi el Hüseyni Hazretlerine duyulan sevgi ve bağlılık Duygu Analizi: Sevinç Heyecan Hasret Aşk Teslimiyet Minnettarlık Anlatım Teknikleri: Mecaz Teşbih Abartma Tekrar Sembol Kahraman ve Duyguları: Kahraman: Mürit (Şeyh'e bağlı olan kişi) Duyguları: Sevgi, özlem, coşku, teslimiyet, minnettarlık Anahtar Kelimeler ve Anlamları: İki Gözümün Çiçeği: Sultan Şeyh'in bir lakabı, onun gözünün güzelliğini ve önemini vurgular. Tebessüm: Sultan Şeyh'in yarattığı mutluluğu

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin

KOCAM DA KOCAM ŞARKI SÖZLERİ

  Romantik Erhan - Kocam da Kocam Şarkı Sözleri Analizi Bu adam benim kocam Bak dikkat edin Benim diyorum Kocam da kocam Paşam da paşam Evimin direği Gözümün bebeği Karıcım, Sultanım Evimin neşesi Kalbim sesi Kocasının neşesi Hiç durmuyor çenesi Len Ama doğru Hadi kocacım Getir kocacım Para getir Altın getir Paşa kocacım Yaşa kocacım Bana getir Kendini getir Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu nasıldır? Şarkı, bir kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını anlatan bir girişle başlar. Kadın, kocasının kendisi için ne kadar önemli olduğunu ve onun için ne kadar değerli olduğunu vurgular. Şarkı, kadının kocasından para ve altın istemesi ile gelişir. Kadın, kocasının onun için bir paşa olduğunu ve onun her isteğini yerine getirmesini ister. Şarkı, kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını vurgulayan bir sonla biter. Şarkının ana teması nedir? Şarkının ana teması, kadın-erkek ilişkisidir. Şarkı, bir kadının kocasına olan sevgisini ve hayranlığını anlatır. Kadın, kocasının ken