Ana içeriğe atla

HİDRA - GİBİ ŞARKI SÖZLERİ

 Hidra - Gibi Şarkı Sözleri

Hangi yokluk avuçlarımı terletecek kadar güçlü?

Hangi boşluk bizi hüzünle terkedecek sabah gibi?

Bu sarhoşluk sanat gibi

Parmak uçlarımda gezinen ceset torbalarını gömdüm

İzlediniz salak gibi (gibi)

Sokak çocuklarına barışı öğretin ve şarabı sevdirin

Ekşi biraz alışır öğrenir yazınca kainata gölge tek bi' karışı gölgemin

Fakat bu tedirginlik elimi kolumu bağlıyor bi' halat gibi

Bir cinayet mahalinde gizli tanık gibi

Alışkanlık gibi gitse bile ismi kalır gibi

Biraz aşık olmak gibi, biraz nefret etmek gibi

Hayat benim gibi ölmek için beklemekte beni (beni)

Bir kadının saçlarında hayat bulmak gibi

Artık emeklemek istedikçe hayat kundak gibi

Bazen korkulara yüz çevirip kanat çırpmak gibi

Bazen mide bulandırıcı kısaca hayat sıçmak gibi (gibi)

Bitmeyecek derdin değil mi? sanki benim dengim gibi

Hedeflerim var oldukça takılmıycam zengin gibi

Her gün gidip geldim geri, duyduklarım telkin gibi

Hayallerim küçük yaşta vurulmuştu Berkin gibi

Ölüm zaten ölüm gibi

Kan revan bi' gönül gibi

Körüz değil mi? Peki ya neden konuşuyoruz görür gibi?

Heveslerimiz ömür gibi kısa

Şimdi dönün geri, dönün geri

Bi' bildiğim yoksa eğer gömün beni

Nefretim de intikamın ihaneti gibi

Bütün yüzler asık kıyametin kehaneti gibi

Çocuk cinayeti gibi, anne dirayeti gibi

Hayat kısa bi' şarkı sanki hasta ziyareti gibi

Göz altlarımsa tanrının şikayeti gibi (gibi)

Mezarlıklarsa tanrının bi' daveti gibi

Bütün bilmeceler çözülecek ve yüzüm bi' gün görünecek

Ve yok ol'caz tanrım senin adaletin gibi (gibi)

Çocukluğum dualarla çizilmiş bi' resim gibi

Çalışmaktan başka bi' çarem de yoktu esir gibi

Edebiyatta nesir değil

Matematikte kesir gibi bölünüyorken yazmak istiyordum Aziz Nesin gibi

Ve bir kadın meleklerden alınmış bir izin gibi

Benliğimin belirtisi sanki parmak izim gibi

Acısı tatlı beş yaşındayken kanayan dizim gibi

Onlar aşkı bir peronda bulabilir mi bizim gibi (gibi)

Şarkılarım bütün hatalarıma kefil gibi

Bi' zindanda rehin gibiyim, uyanıyorum sefil gibi

Uyku gözlerimden akıyor nehir gibi, zehir gibi

Küfrediyorum insanlara bu lanetli şehir gibi

Bu lanetli şehir benim gözlerimden masal gibi okunuyor

Ve sırıtıyorum delirmiş bi' yazar gibi (gibi)

Söndürdüğüm izmaritler kalıcı hasar gibi

Gülerdik her ihtimale atlamasak sazan gibi (gibi)

Bazen soğuk kanlı olmaktayım babam gibi

Olamasam da ailemin gözünde hiç adam gibi birisi

Oğlunuz küfürlü boş şarkılar yapan biri

Çok kimse de selam vermez çünkü dilim sapan gibi

Tüm dünyayı yüzüme vurdular bu benim hatam gibi

Ben sadece bi' yolcuyum ve dünyamız batan gemi

İçim dışım gereksiz bi' savaşta hep vatan gibi

Fakat birisi kurtaracak gelip bi' gün Atam gibi

Nefretim de intikamın ihaneti gibi

Bütün yüzler asık kıyametin kehaneti gibi

Çocuk cinayeti gibi, anne dirayeti gibi

Hayat kısa bi' şarkı sanki hasta ziyareti gibi

Göz altlarımsa tanrının şikayeti gibi (gibi)

Mezarlıklarsa tanrının bi' daveti gibi

Bütün bilmeceler çözülecek ve yüzüm bi' gün görünecek

Ve yok ol'caz tanrım senin adaletin (gibi)Hidra - Gibi Şarkı Analizi

Şarkının Ana Teması:

 • Varoluş Kaygısı ve Hayatın Anlamı: Şarkıda, Hidra, yaşamın zorlukları, ölüme karşı kabulleniş ve umutsuzluk gibi temalarla boğuşuyor. Acı, öfke, nefret ve intikam gibi duygularla yüzleşirken, aynı zamanda hayatta kalma ve anlam bulma mücadelesini de veriyor.
 • Toplumsal Eleştiri: Şarkı, yoksulluk, çocuk istismarı ve adaletsizlik gibi toplumsal sorunlara da değiniyor. Şiddet ve umutsuzluk dolu bir dünyada varoluş mücadelesi veren bireyin sesini yansıtıyor.

Şarkının Duygu Analizi:

 • Karamsarlık ve Umutsuzluk: Şarkıda hakim olan duygular karamsarlık, umutsuzluk ve öfkedir. Hidra, yaşadığı zorluklardan ve toplumdaki adaletsizliklerden dolayı öfkeli ve umutsuz hissediyor.
 • Kaygı ve Korku: Ölüm ve bilinmeyene karşı duyulan kaygı ve korku da şarkıda işlenen temalar arasında yer alıyor. Hidra, gelecekten endişe duyuyor ve hayatının anlamını sorguluyor.
 • İsyan ve Öfke: Şarkıda öfke ve isyan duygusu da güçlü bir şekilde hissediliyor. Hidra, haksızlıklara ve adaletsizliğe karşı öfkeli ve bu öfkesini şarkı sözleriyle dile getiriyor.

Şarkı Sözlerindeki Anlatım Teknikleri:

 • Metafor ve Benzetme: Şarkıda, "parmak uçlarımda gezinen ceset torbalarını gömdüm" gibi birçok metafor ve benzetme kullanılıyor. Bu benzetmeler, Hidra'nın yaşadığı duyguları ve düşüncelerini daha etkili bir şekilde ifade etmesine yardımcı oluyor.
 • Tekrar: "gibi" kelimesi şarkıda sıklıkla tekrarlanıyor. Bu tekrarlar, Hidra'nın duygularının yoğunluğunu ve yaşadığı çelişkileri vurgulamak için kullanılıyor.
 • Sembolizm: Şarkıda geçen "mezarlıklar", "anne dirayeti" ve "savaş" gibi semboller, Hidra'nın yaşadığı zorlukları ve umutsuzluk duygusunu temsil ediyor.

Şarkının Kahramanı:

Şarkının kahramanı Hidra'dır. Hidra, yoksulluk ve zorluklarla dolu bir hayat yaşayan, toplumdaki adaletsizliklere karşı öfkeli ve umutsuz bir genç adamdır. Aynı zamanda hayatta kalma ve anlam bulma mücadelesi de vermektedir.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Yokluk: Hidra'nın avuçlarını terletecek kadar güçlü olan yokluk, yoksulluk ve maddi imkansızlıkları temsil ediyor.
 • Boşluk: Hidra'yı hüzünle terk edecek sabah gibi boşluk, umutsuzluk ve anlamsızlık duygusunu temsil ediyor.
 • Sarhoşluk: Hidra'nın parmak uçlarında gezinen ceset torbalarını gömdüğü sarhoşluk, ölüm ve yok oluşla yüzleşmeyi temsil ediyor.
 • Tedirginlik: Hidra'nın elini kolunu bağlayan tedirginlik, gelecekten duyulan kaygı ve korkuyu temsil ediyor.
 • Nefret: Hidra'nın intikamın ihaneti gibi olan nefreti, yaşadığı haksızlıklara ve adaletsizliğe karşı duyduğu öfkeyi temsil ediyor.
 • Adalet: Hidra'nın tanrının adaleti gibi yok olacağını düşündüğü adalet, toplumdaki eşitsizlik ve adaletsizliği temsil ediyor.

Dikkat Çeken Mısralar:

"Söndürdüğüm izmaritler kalıcı hasar gibi": Bu mısra, Hidra'nın geçmişte yaşadığı travmaları ve bunların yarattığı kalıcı izleri sembolize ediyor. Söndürülen izmaritler, geçici bir anlık zevk gibi görünse de, geride kül ve duman bırakır. Bu da Hidra'nın yaşadığı acının ve ıstırabın kalıcı olduğunu gösterir.

"Gülerdik her ihtimale atlamasak sazan gibi": Bu mısra, Hidra'nın geçmişte yaşadığı mutlu anlara ve kaygısızlığa bir göndermedir. Sazan balığı gibi her ihtimale atlamadan gülmek, Hidra'nın o dönemdeki masumiyetini ve saflığını temsil ediyor.

"Bazen soğuk kanlı olmaktayım babam gibi": Bu mısra, Hidra'nın babasıyla olan ilişkisine ve babasından aldığı öğütlere bir göndermedir. Soğukkanlı olmak, zor durumlarda sakin kalabilmeyi ve mantıklı düşünebilmeyi temsil eder. Hidra'nın babasından aldığı bu öğütler, onun zorluklarla başa çıkmasına yardımcı oluyor olabilir.

"Olamasam da ailemin gözünde hiç adam gibi birisi": Bu mısra, Hidra'nın aileyle olan ilişkilerindeki problemlere ve aile tarafından kabul görmemesine bir göndermedir. "Adam gibi biri" tabiri, toplumda kabul görmüş ve saygın bir birey olmayı temsil eder. Hidra'nın bu tanımı karşılayamaması, aileyle olan iletişimini ve aileden aldığı desteği olumsuz etkilemiş olabilir.

"Oğlunuz küfürlü boş şarkılar yapan biri": Bu mısra, Hidra'nın toplum tarafından nasıl algılandığına dair bir ipucu verir. Küfürlü ve boş şarkılar yapmak, Hidra'nın toplumda saygınlık görmemesine ve dışlanmasına neden olabilir.

"Çok kimse de selam vermez çünkü dilim sapan gibi": Bu mısra, Hidra'nın iletişim kurma tarzının ve kullandığı dilin insanlarla olan ilişkilerini nasıl etkilediğine dair bir göstergedir. "Dil sapan gibi" benzetmesi, Hidra'nın kontrolsüz ve kırıcı bir şekilde konuştuğunu ve bu durumun insanları ondan uzaklaştırdığını gösterir.

"Tüm dünyayı yüzüme vurdular bu benim hatam gibi": Bu mısra, Hidra'nın yaşadığı zorluklardan ve hatalarından dolayı kendini suçlu hissettiğine dair bir göstergedir. Tüm dünyayı yüzüne vurmak, Hidra'nın toplum tarafından dışlandığını ve yalnız bırakıldığını hissettirdiği anlamına gelir.

"Ben sadece bi' yolcuyum ve dünyamız batan gemi": Bu mısra, Hidra'nın hayattaki yerini ve dünyaya bakış açısını yansıtır. Kendisini bir yolcuya ve dünyayı da batan bir gemiye benzetmesi, Hidra'nın hayattaki geçiciliğinin ve dünyanın çöküşünün farkında olduğunu gösterir.

"İçim dışım gereksiz bi' savaşta hep vatan gibi": Bu mısra, Hidra'nın iç dünyasındaki çelişkileri ve yaşadığı savaşı sembolize eder. Kendisini sürekli bir savaşın içinde hissetmesi, Hidra'nın huzursuz ve tatminsiz olduğunu gösterir. "Vatan gibi" benzetmesi ise Hidra'nın bu savaşı vatanseverlik duygusuyla yaptığına ve pes etmeyişe işaret eder.

"Fakat birisi kurtaracak gelip bi' gün Atam gibi": Bu mısra, Hidra'nın umutsuzluk içindeyken bile bir kurtarıcıya olan inancını yansıtıyor. Atatürk'e yapılan atıf, Hidra'nın milliyetçi duygularını ve umut kaynağını gösteriyor. Bir gün bir kurtarıcının gelip onu bu zorluklardan kurtaracağına inanıyor.

Genel Mesaj ve Sonuç:

Hidra - Gibi şarkısı, yoksulluk, adaletsizlik, şiddet ve umutsuzluk gibi birçok zor temayı işleyen karanlık ve karamsar bir şarkıdır.

Yorumlar

TÜM ZAMANLARIN EN POPÜLER ANALİZLERİ

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri Eğlendiriyor beni dedikodularınız Yüzüme gülüp ardımdan konuşmalarınız Ne gözünüz tutar ne de beddualarınız Çekemeyenler parti kursa kazanırsınız Görüyorum her köşe başında taklitimi Utanmadan bir de soruyor benziyoruz di mi Hadi canım hadi öteye hadi bas geri Takdir etmek isterdim bu vizyonsuz azmini Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç  Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bitmeyen bu enerci Yok bende olan yok sende Kalite gör sayemde Okunmaz esamen de Adımın geçtiği hiçbir yerde Ağzınla kuş tutsan İstiareye yatsan Cürmün kadar yer yakarsın canım,ateş olsan İkinci bir şansın Belki de olurdu Milyarda bir olsa da Hindistan’da doğsan Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bu bir enerci "Enercii" şarkısının başlangıcı, enerjisi ve hızlı ritmiyle dikkat çeken bir girişe sahiptir. Şarkı, ene

Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi

  Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi Bir garip aşık vardı Bir düğün günü vardı Gayri mahşere kaldı o sevda Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. Ne can kaldı ne canan Sanki olduk bir ziyan Bu şarkıymış bana kalan hatıra Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. YENİ ŞARKI >>> DOST ARARIM  << TIKLA Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkının başlangıcı, bir garip aşıkın ve bir düğün gününün anlatılmasıyla gerçekleşir. Bu, aşkın ve mutluluğun başlangıcını simgeler. Gelişme bölümünde, aşkın nazar değmesi ve büyülere maruz kalmasıyla birlikte yıkımı anlatılır. Bu, depremin yıkıcı etkisini simgeler. Sonuç bölümünde ise aşıkların birbirlerini kaybettikleri ve sadece şarkının ha

Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri

  Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri (feat. Melike Şahin) yine sabahın körü  göremeden önü aldım düldülü de vurdum yollara dara düşmeden düze çıkmıyor mu gönül bardağım da doludur ama içiyor puşt ömür yandı cihan bak bestesi mahur da mecnunum sırra erdim o uğurda gel de gör beni canım aşk neyledi  taştım bendimden yar çare zuhurda eksildi kafamda tahta değil matah da yaşamak, gülüm! bi’ kurtulsa kuşum kafesten karılsa deste bi daha!  sen seçtin, yazıldı yazgın olur mu dizgin o ata? anam anlarsın balık da kızgın hâlik de üzgün, yok hata!  dalavereyi bi’ bırak canım  biraz umut al hadi ne dünüm ne bu günüm kolay iflahım yok hani sen koy bir plak yine bana güllümü getir zaten zor hayat canım hele yalınız beter Söz / Lyrics: Mabel Matiz Beste / Music: Mabel Matiz Başlangıç Şarkının başlangıcı, adamın aşk acısını dindirmek için yollara düşmesiyle başlar. Adam, sevdiği kadını kaybettikten sonra kendini yalnız ve çaresiz hissediyor. Hayata dair umudunu yitirmiş ve bir çıkış yolu arıyor. Geliş

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözleri

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözlerinin Analizi Bilmez misin sen Seni en çok ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Çağlayıp dur şu döşümde Bazan hayalin düşümde Şu munzurun dağlarında Mor sümbülsün sen Mor sümbülsün sen Bazan hayalin düşümde Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şu dersimin dağlarında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkı, bir gencin sevdiği kıza olan aşkını anlatıyor. Şarkı, gencin kıza olan aşkının ne kadar büyük olduğunu ifade eden bir soruyla başlıyor: "Bilmez misin sen / Seni en çok ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben." Şarkı, gencin kıza olan aşkının fiziksel güzelliğiyle ilgili olduğunu ifade eden bir dörtlükle devam ediyor: "Tabiatın ortası

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri

  Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri Yollarına gül dizeyim, ver elin', ner'de? Al canımı, yıllarına sereyim, gitme Benim gönlüm sendedir, yâr, sendeki bende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Bu yol uzun, ben beklerim günahım neyse Sen canım' al, ben razıyım bir hazin söze Senin gönlün bendedir, yâr, bendeki sende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var, be güzelim? Senden güzeli mi var? Hikaye Kurgusu Şarkı, bir a

LEYLA ŞARKI SÖZLERİ - HOZAN HAMİD

Hozan Hamid - Leyla / Hewara Şarkı Sözleri Analizi Hewara leyla leyla Hewara leyla leyla Ez bum teyrak çeng brî Te dilê min hêla Leyla tu canî heyva şevanî B nav û nişanî Xudana xêla Kanîyak vînê j dilî za Hat ber mala te Dilê te têda raza Bî landka vîna te Tû hişyar neke J xewê raneka Jîn ne gelleke Min hemî da te ‘Esmanê dilî mje Tu na girnijî Di bumn tu girnije Te es krm rejî Kenya te xencer Awrya te cencer Dilê min ket ber Tu di min kujî Leyla tu canî befra çîyanî Leyla tu canî befra çîyani B nav û nişanî Xudana xêla Leyla dîyar be Bu dilî yar be Bumin ne mar be Di hizr û xewna da **Şarkının Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu:** Şarkı, başlangıcında Leyla'ya yönelik bir çağrı ve onun özlemini dile getirir. Gelişiminde duygusal bir ton hakimdir, aşk ve özlem teması güçlenir. Şarkının sonunda ise Leyla'nın sevgilisiyle birlikteliği arzusu vurgulanır. **Şarkının Konu Analizi:** Konu, aşk, özlem ve hasret üzerine odaklanır. Leyla'ya duyulan derin hisler ve onun sevgilisiyle bir

Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri

  Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri GİTTİĞİN YOLLARA DÖN BİR BAK  YOLLARINA TOZUN OLAYIM (KALAYIM)  AL BAĞRINA BAS BENİ  KADERİNDE YAZIN OLAYIM      BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  GÜLÜŞÜNE HAYRAN OLAYIM  EL ALEME (GET) HERKESE SOR BENİ  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM      SİLİNMEYEN ALIN YAZIMI  SEVDİM O ZALIMIN KIZINI  TAKVİMLERDE BULDUM ADINI  GÜLÜŞÜNE KURBAN OLAYIM    ASLINDA AŞK DEDİĞİM ŞEY VAR YA  BİR MASALDAN İBARET  BİR VAR MIŞ BİR YOKMUŞ  ASLINDA AŞK DEDİĞİN ŞEY   BİR YALANDAN İBARET  HA VARMIŞ HA YOKMUŞ  AMA GEL GELELİM Kİ GÜZELİM  BU AŞKLAR BİZE GÖRE DEĞİL  BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM   GİT BENİ KİME SORARSIN SOR  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM  BIRAK DA KADERİNDE YAZIN OLAYIM  BIRAK DA ALNINDA YAZIN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE SIZIN OLAYIM "Kurban Olduğum" şarkısı başlangıcı duygusal bir çağrışım ile başlar. Şarkının ilk bölümünde, kişi sevdiği kişiye hitap ederken onun yollarına dönmesini istiyor ve ona bağlılı

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin