Ana içeriğe atla

MERT DEMİR, SEDA ERCİYES - GEBEREBİLİRİM ŞARKI SÖZLERİ

 Mert Demir feat. Seda Erciyes - GEBEREBİLİRİM Şarkı Sözleri

Kurudum kaldım, aynaya baktım

Nerde yanlış yaptım, ölüyorum tanrım

Damarına bastım, öyle kesip astım

Çare bırakmadın, sende bana tekmeyi bastın


Kalsam her şeyi değiştirebilirim

İste senin için geberedebilirim

Tüm bunları dert etmem ben

Hiç düşünmeden bu canımı veririm


Gittim geldim aklım almadı

Sensiz bu hayatın anlamı kalmadı

Kafam karışık dünyam şaştı

Nasıl böyle yalnız kaldım


Nasıl böyle kaldım, ellerinden aktım

Başarması zordu, sen zora inandın

İstemedim gelmeni peşimden bile

Affederim diye, elim kolum bağlı


Kalsam her şeyi değiştirebilirim

İste senin için geberedebilirim

Bütün bunları dert etmem ben

Hiç düşünmeden bu canımı veririm


Gittim geldim aklım almadı

Sensiz bu hayatın anlamı kalmadı

Kafam karışık dünyam şaştı

Nasıl böyle yalnız kaldım


Kalsam herşeyi değiştirebilirim

İste senin için geberedebilirim

Bütün bunları dert etmem ben

Hiç düşünmeden bu canımı veririm


Gittim geldim aklım almadı

Sensiz bu hayatın anlamı kalmadı

Kafam karışık dünyam şaştı

Nasıl böyle yalnız kaldım


Söz: Mert Demir, Seda Erciyes

Albüm: Kimim LAN BEN?

Yıl: 2021GEBEREBİLİRİM Şarkı Analizi

Şarkının Ana Teması:

 • Ayrılık Acısı ve Kayıp: Şarkı, bir sevgiliden ayrılığın yarattığı yoğun acı ve kayıp duygusuna odaklanıyor. Ana karakter, sevdiği kişiyi kaybetmenin şokunu ve yalnızlığını yaşıyor.
 • Geri Dönüş İsteği: Şarkının alt metninde, ana karakterin pişmanlık ve özlem duygularını da görebiliriz. Geçmişi geri döndürmek ve sevdiği kişiyle tekrar bir araya gelmek için her şeyi yapmaya istekli.
 • Umutsuzluk ve Çaresizlik: Ana karakter, ayrılığın getirdiği umutsuzluk ve çaresizlik duygusuyla boğuşuyor. Sevdiği kişi olmadan hayatın anlamsız olduğunu düşünüyor ve ölümü bile göze alıyor.

Duygu Analizi:

 • Başlangıç: Şarkı, ana karakterin aynaya bakıp pişmanlık ve üzüntü dolu bir şekilde kendini sorgulamasıyla başlıyor. Damarlarına basarak intihar etmeyi düşündüğünü de ima ediyor. Bu kısımda yoğun bir umutsuzluk ve çaresizlik duygusu hakim.
 • Orta: Şarkının ortasında ana karakter, sevdiği kişi için her şeyi yapmaya istekli olduğunu söylüyor. Onun için ölümü bile göze alacağını belirtiyor. Bu kısımda sevgi ve bağlılık duyguları ön plana çıkıyor.
 • Son: Şarkının sonunda ana karakter, yalnızlık ve kayıp duygusuyla boğuşmaya devam ediyor. Hayattaki anlamını kaybettiğini ve kafasının karışık olduğunu söylüyor. Bu kısımda umutsuzluk ve çaresizlik duyguları tekrar yoğunlaşıyor.

Şarkı Sözlerindeki Anlatım Teknikleri:

 • Ben-Anlatım: Şarkı, ana karakterin bakış açısıyla yazılmış ve duygularını doğrudan ifade ediyor.
 • Metafor ve Benzetme: Şarkıda "damarına basmak" ve "canını vermek" gibi metaforlar ve benzetmeler kullanılıyor. Bu teknikler, ana karakterin duygularını daha güçlü bir şekilde ifade etmesine yardımcı oluyor.
 • Tekrar: Şarkıda "Kalsam her şeyi değiştirebilirim" ve "iste senin için geberebilirim" gibi bazı mısralar tekrarlanıyor. Bu tekrarlar, ana karakterin hissettiği yoğun duyguları vurgulamak için kullanılıyor.

Şarkının Kahramanı:

 • Şarkının kahramanı, sevgilisinden ayrılmış ve büyük bir acı yaşayan bir kişi. Umutsuzluk ve çaresizlik içinde, sevdiği kişiyi geri kazanmak için her şeyi yapmaya istekli.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Kurudum Kaldım: Sevgi ve ilgi eksikliği nedeniyle duygusal olarak tükenmiş ve solmuş olmak.
 • Çare Bırakmadın: Bana başka bir seçenek bırakmadın, beni bu duruma sen ittin.
 • Kalsam: Birlikte kalsaydık, her şeyi değiştirebilirdik.
 • Geberebilirim: Senin için her şeyi yaparım, hatta ölümü bile göze alırım.
 • Anlamı Kalmadı: Sensiz hayatın benim için hiçbir anlamı yok.
 • Yalnız Kaldım: Seni kaybettikten sonra kendimi çok yalnız hissediyorum.
 • Ellerinden Aktım: Seni elimden kaçırdım, seni kaybettim.
 • Zora İnandın: Zorluklara pes ettin, ilişkimizi kurtarmak için çaba göstermedin.
 • Affederim Diye: Seni affetmemi umduğun için bana yalvardın.

Dikkat Çeken Mısralar:

 • "Damarına bastım, öyle kesip astım / Çare bırakmadın, sende bana tekmeyi bastın"
 • "Kalsam her şeyi değiştirebilirim / İste senin için geberedebilirim"
 • "Gittim geldim aklım almadı / Sensiz bu hayatın anlamı kalmadı"


Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime ve Açıklamaları:

1. Ayrılık: Şarkının merkezinde ayrılık acısı ve kayıp duygusu yer alıyor. Ana karakter, sevgilisinden ayrılmanın verdiği derin üzüntü ve yalnızlıkla boğuşuyor. Bu durum, şarkının genel atmosferini hüzünlü ve karamsar bir tona büründürüyor.

2. Sevgi: Ana karakter, sevdiği kişiye karşı büyük bir sevgi ve bağlılık besliyor. Onunla birlikte geçirdiği güzel zamanları özlüyor ve onu geri kazanmak için her şeyi yapmaya istekli olduğunu söylüyor. Bu sevgi, şarkının en güçlü duygularından biri ve ana karakterin motivasyon kaynağı.

3. Umutsuzluk: Ayrılığın getirdiği yoğun acı ve kayıp duygusu, ana karakteri umutsuzluğa sürüklüyor. Hayattaki anlamını kaybettiğini ve yalnızlığa mahkum olduğunu düşünüyor. Bu umutsuzluk duygusu, şarkının en çarpıcı ve etkileyici unsurlarından biri.

Şarkının Genel Mesajı ve Sonuç:

"Geberebilirim" şarkısı, ayrılık acısının ve kaybın yarattığı yoğun duyguları güçlü bir şekilde ifade ediyor. Ana karakterin yaşadığı umutsuzluk ve çaresizlik duygusu, dinleyiciyi derinden etkiliyor. Şarkı, sevginin gücüne ve kaybın yıkıcı etkisine dair önemli mesajlar veriyor.

Yorumlar

TÜM ZAMANLARIN EN POPÜLER ANALİZLERİ

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri Eğlendiriyor beni dedikodularınız Yüzüme gülüp ardımdan konuşmalarınız Ne gözünüz tutar ne de beddualarınız Çekemeyenler parti kursa kazanırsınız Görüyorum her köşe başında taklitimi Utanmadan bir de soruyor benziyoruz di mi Hadi canım hadi öteye hadi bas geri Takdir etmek isterdim bu vizyonsuz azmini Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç  Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bitmeyen bu enerci Yok bende olan yok sende Kalite gör sayemde Okunmaz esamen de Adımın geçtiği hiçbir yerde Ağzınla kuş tutsan İstiareye yatsan Cürmün kadar yer yakarsın canım,ateş olsan İkinci bir şansın Belki de olurdu Milyarda bir olsa da Hindistan’da doğsan Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bu bir enerci "Enercii" şarkısının başlangıcı, enerjisi ve hızlı ritmiyle dikkat çeken bir girişe sahiptir. Şarkı, ene

Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi

  Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi Bir garip aşık vardı Bir düğün günü vardı Gayri mahşere kaldı o sevda Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. Ne can kaldı ne canan Sanki olduk bir ziyan Bu şarkıymış bana kalan hatıra Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. YENİ ŞARKI >>> DOST ARARIM  << TIKLA Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkının başlangıcı, bir garip aşıkın ve bir düğün gününün anlatılmasıyla gerçekleşir. Bu, aşkın ve mutluluğun başlangıcını simgeler. Gelişme bölümünde, aşkın nazar değmesi ve büyülere maruz kalmasıyla birlikte yıkımı anlatılır. Bu, depremin yıkıcı etkisini simgeler. Sonuç bölümünde ise aşıkların birbirlerini kaybettikleri ve sadece şarkının ha

Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri

  Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri (feat. Melike Şahin) yine sabahın körü  göremeden önü aldım düldülü de vurdum yollara dara düşmeden düze çıkmıyor mu gönül bardağım da doludur ama içiyor puşt ömür yandı cihan bak bestesi mahur da mecnunum sırra erdim o uğurda gel de gör beni canım aşk neyledi  taştım bendimden yar çare zuhurda eksildi kafamda tahta değil matah da yaşamak, gülüm! bi’ kurtulsa kuşum kafesten karılsa deste bi daha!  sen seçtin, yazıldı yazgın olur mu dizgin o ata? anam anlarsın balık da kızgın hâlik de üzgün, yok hata!  dalavereyi bi’ bırak canım  biraz umut al hadi ne dünüm ne bu günüm kolay iflahım yok hani sen koy bir plak yine bana güllümü getir zaten zor hayat canım hele yalınız beter Söz / Lyrics: Mabel Matiz Beste / Music: Mabel Matiz Başlangıç Şarkının başlangıcı, adamın aşk acısını dindirmek için yollara düşmesiyle başlar. Adam, sevdiği kadını kaybettikten sonra kendini yalnız ve çaresiz hissediyor. Hayata dair umudunu yitirmiş ve bir çıkış yolu arıyor. Geliş

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözleri

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözlerinin Analizi Bilmez misin sen Seni en çok ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Çağlayıp dur şu döşümde Bazan hayalin düşümde Şu munzurun dağlarında Mor sümbülsün sen Mor sümbülsün sen Bazan hayalin düşümde Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şu dersimin dağlarında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkı, bir gencin sevdiği kıza olan aşkını anlatıyor. Şarkı, gencin kıza olan aşkının ne kadar büyük olduğunu ifade eden bir soruyla başlıyor: "Bilmez misin sen / Seni en çok ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben." Şarkı, gencin kıza olan aşkının fiziksel güzelliğiyle ilgili olduğunu ifade eden bir dörtlükle devam ediyor: "Tabiatın ortası

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri

  Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri Yollarına gül dizeyim, ver elin', ner'de? Al canımı, yıllarına sereyim, gitme Benim gönlüm sendedir, yâr, sendeki bende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Bu yol uzun, ben beklerim günahım neyse Sen canım' al, ben razıyım bir hazin söze Senin gönlün bendedir, yâr, bendeki sende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var, be güzelim? Senden güzeli mi var? Hikaye Kurgusu Şarkı, bir a

LEYLA ŞARKI SÖZLERİ - HOZAN HAMİD

Hozan Hamid - Leyla / Hewara Şarkı Sözleri Analizi Hewara leyla leyla Hewara leyla leyla Ez bum teyrak çeng brî Te dilê min hêla Leyla tu canî heyva şevanî B nav û nişanî Xudana xêla Kanîyak vînê j dilî za Hat ber mala te Dilê te têda raza Bî landka vîna te Tû hişyar neke J xewê raneka Jîn ne gelleke Min hemî da te ‘Esmanê dilî mje Tu na girnijî Di bumn tu girnije Te es krm rejî Kenya te xencer Awrya te cencer Dilê min ket ber Tu di min kujî Leyla tu canî befra çîyanî Leyla tu canî befra çîyani B nav û nişanî Xudana xêla Leyla dîyar be Bu dilî yar be Bumin ne mar be Di hizr û xewna da **Şarkının Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu:** Şarkı, başlangıcında Leyla'ya yönelik bir çağrı ve onun özlemini dile getirir. Gelişiminde duygusal bir ton hakimdir, aşk ve özlem teması güçlenir. Şarkının sonunda ise Leyla'nın sevgilisiyle birlikteliği arzusu vurgulanır. **Şarkının Konu Analizi:** Konu, aşk, özlem ve hasret üzerine odaklanır. Leyla'ya duyulan derin hisler ve onun sevgilisiyle bir

Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri

  Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri GİTTİĞİN YOLLARA DÖN BİR BAK  YOLLARINA TOZUN OLAYIM (KALAYIM)  AL BAĞRINA BAS BENİ  KADERİNDE YAZIN OLAYIM      BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  GÜLÜŞÜNE HAYRAN OLAYIM  EL ALEME (GET) HERKESE SOR BENİ  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM      SİLİNMEYEN ALIN YAZIMI  SEVDİM O ZALIMIN KIZINI  TAKVİMLERDE BULDUM ADINI  GÜLÜŞÜNE KURBAN OLAYIM    ASLINDA AŞK DEDİĞİM ŞEY VAR YA  BİR MASALDAN İBARET  BİR VAR MIŞ BİR YOKMUŞ  ASLINDA AŞK DEDİĞİN ŞEY   BİR YALANDAN İBARET  HA VARMIŞ HA YOKMUŞ  AMA GEL GELELİM Kİ GÜZELİM  BU AŞKLAR BİZE GÖRE DEĞİL  BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM   GİT BENİ KİME SORARSIN SOR  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM  BIRAK DA KADERİNDE YAZIN OLAYIM  BIRAK DA ALNINDA YAZIN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE SIZIN OLAYIM "Kurban Olduğum" şarkısı başlangıcı duygusal bir çağrışım ile başlar. Şarkının ilk bölümünde, kişi sevdiği kişiye hitap ederken onun yollarına dönmesini istiyor ve ona bağlılı

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin