Ana içeriğe atla

ŞEHİNŞAH - SU ŞARKI SÖZLERİ

 Şehinşah - SU Şarkı Sözleri:

(SU)

ALDIM ŞEKİL AMA

(SU)

HİÇBİRİNİ BANA

(SU)

MAL ETMEYİN HAYIR!

(SU)

AKTI SELDİ PARA

(SU)

AÇTI DERİN YARA, AKTI AÇIK DENİZLER, AŞINDI EN AZILI KAYA

(SU)

HADİ DİRENCİNİ SINA

(SU)


WOAW


SU OLDUM AKIŞKANLAŞTIM

BASINCIMI BARAJLAR KALDIRAMADI

YANSIDI GERÇEK YÜZÜ BAKINCA BANA

ŞAŞIRDI TEREDDÜTÜ VARMIŞCASINA

(Ow!)

BU YOLDA KARŞIMA ALDIM

AYDINLIĞI, YANMAZSA YANMASIN VARSIN YANGINLARIM

DAHA FAZLA ATMASIN NABZIM

ÜZERİME NIAGARALAR YAĞSIN


OKYANUSLARDAN

(Okyanuslardan)

OKYANUSLARDAN ÇIKIP ARA YOLUNU BUL KORKMA SULARDAN

(Dan!)

KOPSA TUFAN

(Kopsa tufan)

KOPSA TUFANLAR

KOPSA TUFANLAR

YAŞAT ONURUNU DAYAN OKKALI DALGA

SULAR ÇEKİLDİĞİNDE

AH

HEPİNİZİ YUTTUM

YUTTUM HEPİNİZİ DEĞİŞTİRDİM UFKU

DEĞİŞTİRDİM UFKU YENİLENDİ RUHU

BAKIŞ AÇISI 180 DERECE DEĞİŞTİ YURDUN

(Yurdun, Yurdun, Yurdun)

ETTİĞİNİ BULDUN EMİN OL

(Emin ol)

EMİN OL HAKEDİŞİN BUYDU

HAKEDİŞİN BUYDU DAHA FAZLASINDA GÖZÜN

OY!

GÖZLERİNİ, SESİNİ SUSTUR

MMM

MMM

MMM

DEFTERİM TERAZİDE

MMM

VESAİRE VE DE VESAİRE

MMM

NASİBİNE DÖNER, HER HADİSE

WOAH

EMSALİNE GÖRE SEÇ KARİYER

MESAİ VER HELE MESAİNE

SU YOLUNDA KIRIL ÇEK Bİ* CEFA ÇİLE

ÇALIŞ SEBAT İLE NAKİT HER SANİYE

NAKİT HER SANİYE


KAFAMDAN GEÇEN HER ŞEYİ BÜTÜN EVREN HİSSEDİYO*

(Hissediyor)

HER SEFERİNDE BİR ADIM ÖNDE OLMAK İSTEMİYO*M

(İstemiyo*m)

DÜŞÜNDÜKÇE ÇİRKİNLEŞMEKTE, İYİMSERLİĞİ ZOR

(Zoor!)

GÖLGEMDE DİNLENENİN RÜYALARI GERÇEKLEŞİYOR

YAĞMURLU HAVADA Bİ DAMLA SU BİLE YOK!


YANARKEN BEN MESAFENİ KORU YAKLAŞMAYA GELMEM

TAM UZANIP ÖPECEKKEN HAMASETLE

DALGALAR OLMUŞTU 37 METRE

(Ooo Uuu Oooo)

ÇOK SULAR AKTI DÖNEMEM GEL

DÖNEMESEM DE BEKLERİM ELBET

OLMASA DA HER ANIMIZ GÜZEL

PLASTİK O***LARA BEDEL

(Ah)

DEVİNİMİ DURDU

DURDU DEVİNİMİ, YERİNİ BULMUŞTU

YATAĞINI BULDU, TEK EKSİĞİ BUYDU

NE FIRTINALARA GÖĞÜŞ GERDİ, YEDİ VURGUN

DERİNDİ VURGUN YEDİ ÇOK!

(Çok)

DEĞİŞTİ KADERİNE UYDU

KADERİNE UYDU, PAYINDAN DAKİKA DÜŞÜYOR

OLMASA DA BİLİNDİ SUÇLU

AH!

YENİ GÜNAHLAR İCAD EDİLDİ

YIKTILAR ÜSTÜME YÖNTEMLERİ KURGU

YUMDU GÖZLERİNİ, BAŞIMA GELİRKEN HEPSİ

KEYİF ALIYO*DU, KARDEŞLERİM BİLE VURDU

(Yooaa)

ZAHMET ETMESEYDİLER KEŞKE

BEN KENDİ KENDİME DE YETERİNCE KURDUM

KURDUM EN KÖTÜ SENARYOLARI

YİNE DE GERÇEĞİ DÜŞÜNDÜKLERİMİ

DENİZİNDE BOĞDU!!!


ÜFLENDİ RUH

YIKADI SU

MASUMDU KİRLETTİ YILLAR ONU

SAVRULDU RÜZGARLA, ISLANDI KUM

HER SEFERİNDE YANILDI, KAÇINCI BU?

KİMİN BU ELLER, OYUYOR GÖZLERİMİ?

(YIKAYAMADI!!!)

ŞU DENİZLER KİRLENEN GEÇMİŞİM


SU…

SU…

SU…

SU…Şehinşah - SU Şarkı Anlamı

Ana Tema:

 • Zorluklara karşı koyma ve yenilenmeden doğma: Şarkı, zorluklarla dolu bir yaşam yolculuğuna ve bu zorluklardan yenilenerek güçlenmeye odaklanıyor. Şehinşah, engeller karşısında pes etmeden mücadele etmenin ve bu sayede daha güçlü bir bireye dönüşmenin önemini vurguluyor.
 • Gerçek benliği keşfetme: Şarkı, Şehinşah'ın iç dünyasını ve kimlik arayışını da yansıtıyor. Yaşadığı zorluklar ve değişimler onu gerçek benliğiyle yüzleşmeye ve onu kabullenmeye itiyor.
 • Kader ve özgür irade: Şehinşah, kader ve özgür irade arasındaki ilişkiye de değiniyor. Kaderin kaçınılmaz olduğunu kabul ederken, aynı zamanda kendi seçimlerinin ve eylemlerinin de hayatını şekillendirdiğinin farkındadır.

Duygu Analizi:

 • Başlangıç: Şarkı, öfke ve hınç duygularıyla başlıyor. Şehinşah, yaşadığı zorluklardan ve haksızlıklardan duyduğu öfkeyi açıkça dile getiriyor.
 • Orta: Şarkının ortasında duygular karmaşıklaşıyor. Öfkenin yanında pişmanlık, hüzün ve umut gibi duygular da ortaya çıkıyor. Şehinşah geçmişte yaptığı hataları ve yaşadığı kayıpları sorguluyor.
 • Son: Şarkı, kabullenme ve umut duygularıyla sona eriyor. Şehinşah, geçmişi değiştiremeyeceğini kabul ediyor ve geleceğe dair umutlu bakıyor. Yeniden doğmaya ve daha iyi bir insan olmaya kararlıdır.

Anlatım Teknikleri:

 • Metafor: Şarkı boyunca su metaforu sıklıkla kullanılıyor. Su, değişim, arınma ve yenilenmeyi simgeliyor. Şehinşah, zorluklardan geçerek arındığını ve yenilendiğini su metaforuyla ifade ediyor.
 • Tepkit: Şarkıda Şehinşah'ın yaşadığı duygular ve düşünceler doğrudan dile getiriliyor. Dinleyici, Şehinşah'ın iç dünyasını net bir şekilde görebiliyor.
 • Hikaye anlatımı: Şarkı, Şehinşah'ın yaşamından kesitler sunan bir hikaye anlatıyor. Dinleyici, Şehinşah'ın zorluklarla dolu yolculuğuna tanık oluyor ve onunla empati kurabiliyor.

Kahraman ve Duyguları:

Şarkının kahramanı Şehinşah'ın kendisidir. Şehinşah, öfke, hınç, pişmanlık, hüzün, umut ve kabullenme gibi birçok duyguyu yaşıyor. Zorluklara karşı mücadele ediyor ve hatalarından ders alarak daha iyi bir insan olmaya çalışıyor.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Su: Değişim, arınma, yenilenme, yaşam kaynağı.
 • Okyanus: Güç, derinlik, sonsuzluk.
 • Tufan: Zorluk, engel, mücadele.
 • Dalga: Güç, değişim, yıkım.
 • Kader: Belirlenmiş yazgı, kısmet.
 • Günah: Hata, pişmanlık.
 • Ruh: İnsan benliğinin özüne dair manevi varlık.

Dikkat Çeken Mısralar:

 • "Aldım şekil ama hiçbirini bana mal etmeyin hayır!" Bu mısra, Şehinşah'ın toplum tarafından dayatılan rollere ve kimliklere karşıt olduğunu gösteriyor. Kendi benliğini korumak ve özgün kalmak istiyor.
 • "Su oldum akışkanlaştım, basıncımı barajlar kaldıramadı." Bu mısra, Şehinşah'ın engeller karşısında pes etmediğini ve her zaman bir yol bulduğunu gösteriyor. Güçlü ve dirençli bir karaktere sahip olduğunu vurguluyor.
 • "Defterim terazide, vesaire ve de vesaire, nasibine döner her hadise." Bu mısra, Şehinşah'ın kaderin kaçınılmazlığına inandığını ve her şeyin bir sebebi olduğunu gösteriyor.

 • "Yıkıldı üstüme yöntemler kurgu, yumdu gözlerini, başıma gelirken hepsi." Bu mısra, Şehinşah'ın yalnızlık ve ihanet duygusunu yansıtıyor. Zor zamanlarında etrafındaki insanların ona karşı nasıl davrandığını ve onu nasıl terk ettiğini anlatıyor.
 • "Ah! Yeni günahlar icad edildi." Bu mısra, Şehinşah'ın toplumun onu haksız yere suçladığını ve yargıladığını gösteriyor. Kendisine karşı yapılan adaletsizlikleri ve önyargıları vurguluyor.
 • "Ben kendi kendime de yeterince kurdum, kurdum en kötü senaryoları." Bu mısra, Şehinşah'ın pesimist ve karamsar bir bakış açısına sahip olduğunu gösteriyor. Yaşadığı zorluklar onu umutsuzluğa sürüklüyor.
 • "Yine de gerçeği düşündüklerimi denizinde boğdu!!!" Bu mısra, Şehinşah'ın gerçekle yüzleşmekte zorlandığını ve duygularını bastırmaya çalıştığını gösteriyor. Gerçekle yüzleşmek onu daha da acıtıyor.

Şarkıyı Anlatan 3 Anahtar Kelime:

 • Değişim: Şarkı, Şehinşah'ın zorluklardan ve hatalardan ders alarak değişime uğramasını anlatıyor.
 • Mücadele: Şehinşah, pes etmeden engellerle mücadele ediyor ve daha güçlü bir bireye dönüşüyor.
 • Yeniden Doğuş: Şehinşah, yaşadığı zorluklardan arınarak ve hatalarını telafi ederek yeniden doğuyor.

Genel Mesaj ve Sonuç:

Şehinşah - SU şarkısı, zorluklar karşısında pes etmeden mücadele etmenin ve hatalardan ders alarak değişmenin önemini vurguluyor. Şarkı, dinleyicilere umut ve ilham vererek, her şeyin mümkün olduğunu ve her zaman daha iyi bir insan olmak için bir şans olduğunu gösteriyor.

Yorumlar

TÜM ZAMANLARIN EN POPÜLER ANALİZLERİ

Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi

  Hasan Bayar - Deli Deli Oldum İlahi Sözleri Analizi Deli deli oldum Dağa taşa sordum Yar oturmuş Divanda Yana yana durdum Seni bana buldum Vermem artık Dünyada Bile bile kandım Aşkina daldım Âlem başka Sen başka Pare pare yandım Kalbime aldım Ondan geldim Ben aska Yallah maziye yallah Yola çıktık bismillah Gayesi Allah olan Yolda kalmaz iznillah Oy maşallah maşallah Yarenlere maşallah Aşk ehli ile hasbihal Nasip olur inşallah Ölüm den ne korkarsın Korkma ebedi varsın Öyle bir atesle yan Âlem bu deli sansin Aşkın deryası hoş tur Kostur ey gönül koştur Sakın aldanma ey can Haktan gayrısı bostur Saçlara hazan düştü Canlara bitap düştü Nerdesin ey sevgili Gönlüme ateş düştü Allah'm bu vuslatı Ne olur hicran etme Aşkın sarhoşlarını Ne olur nalan etme Kelime ve kelime öbeği analizi İlahide toplam 183 kelime ve 103 kelime öbeği bulunmaktadır. En çok kullanılan kelimeler "deli" (8), "sevda" (6), "yar" (5), "aşk" (5), "allah" (4), "du

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri

Dilan Polat - Enercii Şarkı Sözleri Eğlendiriyor beni dedikodularınız Yüzüme gülüp ardımdan konuşmalarınız Ne gözünüz tutar ne de beddualarınız Çekemeyenler parti kursa kazanırsınız Görüyorum her köşe başında taklitimi Utanmadan bir de soruyor benziyoruz di mi Hadi canım hadi öteye hadi bas geri Takdir etmek isterdim bu vizyonsuz azmini Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç  Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bitmeyen bu enerci Yok bende olan yok sende Kalite gör sayemde Okunmaz esamen de Adımın geçtiği hiçbir yerde Ağzınla kuş tutsan İstiareye yatsan Cürmün kadar yer yakarsın canım,ateş olsan İkinci bir şansın Belki de olurdu Milyarda bir olsa da Hindistan’da doğsan Yüzde yüz enerci Bu nasıl bir sinerji Tek tek ediyorum hater’larımı alerji Umurumda mı? değil hiç Hanginiz ikinci Allah’ın lütfu bana bu bir enerci "Enercii" şarkısının başlangıcı, enerjisi ve hızlı ritmiyle dikkat çeken bir girişe sahiptir. Şarkı, ene

Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi

  Ceylani Karaduman - Nazar Oldu Şarkı Sözleri Analizi Bir garip aşık vardı Bir düğün günü vardı Gayri mahşere kaldı o sevda Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. Ne can kaldı ne canan Sanki olduk bir ziyan Bu şarkıymış bana kalan hatıra Dağlara yazdık ne fayda Yollara yazdık ne fayda Kaldı betonlar altında o sevda Bizim aşkımız nazar oldu Büyülere bastık mezar oldu Anlatmayayım ağlarsın Duyanın gönlüne dert kaldı. YENİ ŞARKI >>> DOST ARARIM  << TIKLA Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkının başlangıcı, bir garip aşıkın ve bir düğün gününün anlatılmasıyla gerçekleşir. Bu, aşkın ve mutluluğun başlangıcını simgeler. Gelişme bölümünde, aşkın nazar değmesi ve büyülere maruz kalmasıyla birlikte yıkımı anlatılır. Bu, depremin yıkıcı etkisini simgeler. Sonuç bölümünde ise aşıkların birbirlerini kaybettikleri ve sadece şarkının ha

Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri

  Mabel Matiz - Düldül Şarkı Sözleri (feat. Melike Şahin) yine sabahın körü  göremeden önü aldım düldülü de vurdum yollara dara düşmeden düze çıkmıyor mu gönül bardağım da doludur ama içiyor puşt ömür yandı cihan bak bestesi mahur da mecnunum sırra erdim o uğurda gel de gör beni canım aşk neyledi  taştım bendimden yar çare zuhurda eksildi kafamda tahta değil matah da yaşamak, gülüm! bi’ kurtulsa kuşum kafesten karılsa deste bi daha!  sen seçtin, yazıldı yazgın olur mu dizgin o ata? anam anlarsın balık da kızgın hâlik de üzgün, yok hata!  dalavereyi bi’ bırak canım  biraz umut al hadi ne dünüm ne bu günüm kolay iflahım yok hani sen koy bir plak yine bana güllümü getir zaten zor hayat canım hele yalınız beter Söz / Lyrics: Mabel Matiz Beste / Music: Mabel Matiz Başlangıç Şarkının başlangıcı, adamın aşk acısını dindirmek için yollara düşmesiyle başlar. Adam, sevdiği kadını kaybettikten sonra kendini yalnız ve çaresiz hissediyor. Hayata dair umudunu yitirmiş ve bir çıkış yolu arıyor. Geliş

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözleri

Ali haydar Güçlü - Munzurun dağlarında ne güzelsin sen cok güzelsin sen Sözlerinin Analizi Bilmez misin sen Seni en çok ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Ben severim ben ben Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Tabiatın ortasında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Çağlayıp dur şu döşümde Bazan hayalin düşümde Şu munzurun dağlarında Mor sümbülsün sen Mor sümbülsün sen Bazan hayalin düşümde Çok güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şu dersimin dağlarında Ne güzelsin sen Ne güzelsin sen Çok güzelsin sen Şarkının başlangıcı, gelişimi ve sonucu Şarkı, bir gencin sevdiği kıza olan aşkını anlatıyor. Şarkı, gencin kıza olan aşkının ne kadar büyük olduğunu ifade eden bir soruyla başlıyor: "Bilmez misin sen / Seni en çok ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben / Ben severim ben ben." Şarkı, gencin kıza olan aşkının fiziksel güzelliğiyle ilgili olduğunu ifade eden bir dörtlükle devam ediyor: "Tabiatın ortası

ROMANTİK ERHAN - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ

 ROMANTİK ERHAN Ft BAYAN ROMANTİK - CART CURT YIRT ONU KOCACIM ŞARKI SÖZLERİ Besndayi, muşambayi yirttilar Limon gibi kızım seni sıktılar Portakal gibi soydular Kağıt gibi yirtilar Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Darilmam kocacım inan ki sana Kuma getir, ortağımı bana Yesin doysun, kana kana Yırt onu kocacım kağıt gibi ama Cart curt Yırt onu, yırt, yırt Benim kocam makas atar Kağıt gibi seni yırtar Yırtığın görmesin kardeşlarım Acil dikiş hemen atar Official Music Video: **Hikaye Kurgusu:** Bir çift, romantik bir ilişki içinde, birlikte yaşadıkları zorluklara ve dışarıdan gelen müdahalelere karşı direniyor. Bayan Romantik, kocasının desteğiyle, yaşadığı baskılara rağmen ayakta kalıyor ve kendi gücünü ortaya koyuyor. **Ana Tema:** Şarkının ana teması, bir ilişkideki dayanışma ve mücadele. İki partner, birlikte verdikleri destekle, dış etkenlerin baskısına karşı direniyorlar. **Hikaye Anlatımı:** Şarkı sözlerinde, çiftin yaşadığı zorluklar ve dışarıdan gelen müdahaleler anlatılıyor. Bayan

Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri

  Emre Fel - Senden Güzeli mi Var Şarkı Sözleri Yollarına gül dizeyim, ver elin', ner'de? Al canımı, yıllarına sereyim, gitme Benim gönlüm sendedir, yâr, sendeki bende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Bu yol uzun, ben beklerim günahım neyse Sen canım' al, ben razıyım bir hazin söze Senin gönlün bendedir, yâr, bendeki sende Bir başkasına yaramaz bu can, üzülme Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var? Hayran oldun, gülüm Bu dünya aşka büründü Başka başka diyarda bi' benden güzeli mi var? Ömrüm bir idi, bin oldu Sevdam coştu, kudurdu Aşka karşı diyarda bi' senden güzeli mi var, be güzelim? Senden güzeli mi var? Hikaye Kurgusu Şarkı, bir a

LEYLA ŞARKI SÖZLERİ - HOZAN HAMİD

Hozan Hamid - Leyla / Hewara Şarkı Sözleri Analizi Hewara leyla leyla Hewara leyla leyla Ez bum teyrak çeng brî Te dilê min hêla Leyla tu canî heyva şevanî B nav û nişanî Xudana xêla Kanîyak vînê j dilî za Hat ber mala te Dilê te têda raza Bî landka vîna te Tû hişyar neke J xewê raneka Jîn ne gelleke Min hemî da te ‘Esmanê dilî mje Tu na girnijî Di bumn tu girnije Te es krm rejî Kenya te xencer Awrya te cencer Dilê min ket ber Tu di min kujî Leyla tu canî befra çîyanî Leyla tu canî befra çîyani B nav û nişanî Xudana xêla Leyla dîyar be Bu dilî yar be Bumin ne mar be Di hizr û xewna da **Şarkının Başlangıcı, Gelişimi ve Sonucu:** Şarkı, başlangıcında Leyla'ya yönelik bir çağrı ve onun özlemini dile getirir. Gelişiminde duygusal bir ton hakimdir, aşk ve özlem teması güçlenir. Şarkının sonunda ise Leyla'nın sevgilisiyle birlikteliği arzusu vurgulanır. **Şarkının Konu Analizi:** Konu, aşk, özlem ve hasret üzerine odaklanır. Leyla'ya duyulan derin hisler ve onun sevgilisiyle bir

Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri

  Fatih Bulut - Kurban Olduğum Şarkı Sözleri GİTTİĞİN YOLLARA DÖN BİR BAK  YOLLARINA TOZUN OLAYIM (KALAYIM)  AL BAĞRINA BAS BENİ  KADERİNDE YAZIN OLAYIM      BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  GÜLÜŞÜNE HAYRAN OLAYIM  EL ALEME (GET) HERKESE SOR BENİ  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM      SİLİNMEYEN ALIN YAZIMI  SEVDİM O ZALIMIN KIZINI  TAKVİMLERDE BULDUM ADINI  GÜLÜŞÜNE KURBAN OLAYIM    ASLINDA AŞK DEDİĞİM ŞEY VAR YA  BİR MASALDAN İBARET  BİR VAR MIŞ BİR YOKMUŞ  ASLINDA AŞK DEDİĞİN ŞEY   BİR YALANDAN İBARET  HA VARMIŞ HA YOKMUŞ  AMA GEL GELELİM Kİ GÜZELİM  BU AŞKLAR BİZE GÖRE DEĞİL  BAS BAĞRINDA SIZIN OLAYIM  CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM   GİT BENİ KİME SORARSIN SOR  ALLAH'INA KURBAN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE KÖZÜN OLAYIM  BIRAK DA KADERİNDE YAZIN OLAYIM  BIRAK DA ALNINDA YAZIN OLAYIM  BIRAK DA CİĞERİNDE SIZIN OLAYIM "Kurban Olduğum" şarkısı başlangıcı duygusal bir çağrışım ile başlar. Şarkının ilk bölümünde, kişi sevdiği kişiye hitap ederken onun yollarına dönmesini istiyor ve ona bağlılı

Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi

  Narkoz Ex - Tatlı Tecrübe Şarkı Sözleri Analizi Denemekten Vazgeçmedim Hiç, Günahlarım Doruklarında, En Umutsuz Halimde Bile Ben İsyan Etmedim Yaradanima, Utanmadım Sikılmadım RAP, Tek ZANAAT'Im EIlerimde Bak, Yazdım Yine En DERİNİNDEN, Her GÖNÜLDE Bir TAHTIM Var! Bir Gün Sen de Duyarsın Elbet, Bir Yerlerde Rastlayacaksın! Kurşundan Beter Bu SÖZLER, ciĞERLERİNE SAPLANACAKTIR!!! Kulaklarina Pamuklar Tika Bedenini Yerlerin Dibine GÖM YASİN'den Kaçarak Gittin NARKOZ'dan Kurtulamazsın!! Farkın Var mi? Ki SÜRTÜKTEN, Çok Geldi Bana Bu Küslükler. Sen Gibi Kaç Tane? UNUTTUM, Mazim Denen Çöpükte. Git Karıştır Etrafi, SAĞ BULDUKLARIN Anlatsin Sana . Kaç Kere Bahsettim Bunlardan, Hiç Aklın Almaz Lan APTALSIN! Öyle BAKMA! AZ Bile Bunlar! ANAMDAN EMDİĞİM SÜT BURNUMDA Bİ MATEM! Karanlık Heryer; Herkesden Ayrı Bir Dünyadayım , ANAM AFFET, Cahillik Ettik Gönlüm Düştü Bu Sevdaya . Hakkın HELAL Et! GÜL YÜZLÜM OĞLUN UYANDI GAFLETİN UYKULARINDAN! Sana Karşı Gelirsem Bilirim; ALLAH Cehennemin